Czy Philips 46PFL5507 faktycznie najlepszy do 3000zł?

Tumak5

New member
Przeczytałem już wiele, wiele stronic odnośnie telewizora i wychodzi na to że w cenie do 3000zł Philips 46PFL5507 nie ma sobie równych?


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x6m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? NA WPROST
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? jeszcze nie wiadomo
6. Jak słońce świeci w pokoju? - słońce z zachodu, a okna za telewizorem, ale to nie jest pewne i mało znaczące.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung Le40C650 z matrycą SQ
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? aktywne 3D czytane z USB
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Głównie filmy HD, HD3D z dysku twardego przez USB, lub HDMI ze stacjonarnego PC, rzadko sygnał SD
10 .Jakie urządzenia? Stacjonarny PC, dysk USB
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? około 3-4 dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? chyba bardziej jakiś półmat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? głównie filmy HD i Formuła 1 w sezonie z SD
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? chyba taniej jest zakupić Dongle, bo ma wszystko łącznie z WIFI? i posiadam komputer
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raz na ruski rok
16. Preferencje co do marki? Toshiba, Samsung, Philips
17. Preferencje co do wielkości? nie mniej niż 46 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ziarnistość, smużenie i problemy z odczytem filmów z USB
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? praktycznie tylko wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? skrajny max 3000zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? aktywne

Faktycznie telewizor wykorzystuję w 95% do oglądania filmów HD z przenośnego dysku po USB.


Czy to nadal jest najlepsza propozycja do moich preferencji?

Oczywiście najbardziej liczy się jakość obrazu...

P.S. Dostałem propozycję zakupu Toshiba 46TL939 z 2 x okularami w tej cenie...
 
Ostatnia edycja:

rostal

New member
Witam,
przyłączam się do pytania. Od jakiegoś czasu analizuje forum i wychodzi na to że wybór padnie na któryś z modeli: Philips 46PFL5507 lub Toshiba 46TL939 lub Toshiba 46TL933 lub Toshiba 46TL838. Który z modeli wydaje wam się najlepszy na chwilę obecną? Dzięki z góry

1. Odległość od ekranu? 4,5-5 metra
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okno jest skierowane na południe, a telewizor będzie stał od zachodu
3. Jak duży jest pokój? 4 x 6 m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung kineskopowy 21" (10 letni)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? sport, filmy przyrodnicze, telewizja internetowa
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie, głównie po południu
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Nie znam się na tym
11. Preferowana wielkość telewizora? 40-47cali, w zależności jaki odpowiedni dla podanej wyżej odległości (jeśli nie za duży to 46)
12. Preferowana marka? Toshiba, Samsung, Sony, Panasonic
13. Czego nie lubisz w telewizorach? W trakcie oglądania meczu "zamazywanie" przy szybkich ruchach
14. Jakie urządzenia będą podłączone? laptop do telewizji internetowej
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% TV i 50% komputer
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Najczęściej na wprost, lecz zdarza się z boku.
17. Czy ważne jest wifi ? Dobrze, gdyby było, ale nie musi być
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? głównie w trakcie ustawiania telewizji internetowej
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
22. Ma mieć 3D? nie
23. Ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, laptop
26. Jaki masz sygnał: zwykła antena: 5 kanałów, laptop - telewizja internetowa
27. Ile programów HD? 40 - w tv z internetu
28. Ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: na dobrej jakości wyświetlania głównie sport, wbudowany tuner do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej, dobrej współpracy z komputerem
31. Ile osób ogląda: od 1 do 3
32. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor: 3-8
33. Jaka klasa cenowa ? 2500-3000 zł
 

shook

New member
mam ten sam problem dzisiaj bylem w Sklepie aby porownac te tv... W philipsie 46PFL5507 predkosc dzialania menu to kataftrofa :( tak samo z przelanczaniem kanałów.. odbior w miare ok ale znalazlem lepsza propozycje a jest nią Panasonic TX-L47ET5E telewizor naprawde fajny kolory odbior bardzo przyjazne dla oka - takie naturalne i super jakosciowo i wykonanie piekne,chyba zdecyduje sie na niego ale musze zobaczyc na zywo jeszcze plazme Panasonic TX-P42ST50E wtedy podejme decyzje... a moze ktos wie czy ta plazma swieci ciemniej niz model TX-P50VT50E czy sa porownywalne ?
 
Ostatnia edycja:

Tumak5

New member
Obdzwoniłem okolicę i jeden ze sprzedawców zaproponował mi 46PFL5537k za 2930zł.
Z tego co wyczytałem to różnica między modelem 46pfl5507 to: głośniki (2x14W) i 46pfl5537k jest nowszy.
Czy jeszcze są jakieś różnice między tymi modelami? procesor, matryca, jakość obrazu, prędkość przełączania programów itp.?

Ten TX-L47ET5E ma 3D pasywne, więc mi nie leży...
 
Ostatnia edycja:

shook

New member
Obdzwoniłem okolicę i jeden ze sprzedawców zaproponował mi 46PFL5537k za 2930zł.
Z tego co wyczytałem to różnica między modelem 46pfl5507 to: głośniki (2x14W) i 46pfl5537k jest nowszy.
Czy jeszcze są jakieś różnice między tymi modelami? procesor, matryca, jakość obrazu, prędkość przełączania programów itp.?

Ten TX-L47ET5E ma 3D pasywne, więc mi nie leży...

ale jesli chodzi o jakos wyswietlanego obrazu to sadze ze Panasonic jest lepszy
 

Tumak5

New member
Kupiłem 46pfl5537 i powiem szczerze że nie jestem zadowolony.... To jest monitor z funkcją telewizji, czyli konkretnie obraz super, ale funkcje multimedialne tragedia. Format MKV obsługuje z problemami (np. niektóre pliki nie otwiera wcale) o dźwięku DTS można zapomnieć, żeby włączyć sobie film w połowie nie ma mowy (trzeba "przewijać"), nie obsługuje napisów z polskimi znakami ( to jest już szczyt!!), a cały soft zacina się i rozłącza bardzo często (żeby wyłączyć film w MKV trzeba czasem poczekać z 20 sek.!!) jak ktoś marzy o formacie m2ts. to też może zapomnieć.
Dzwoniłem dziś do Philipsa to Pan nie mógł mi powiedzieć nawet jakie zaplanowane będą aktualizacje i poprawi, powiedział że dopiero jak wejdą to wtedy coś będzie wiedział (to mnie rzuciło na kolana...)

Mój "stary" Samsung LE40C650 nie odtwarza tylko Formatu m2ts,a reszta super miód działa, a ma już ok 2 lata.

No nie wiem Panowie i Panie, może coś ze mną jest nie teges i mam coś z głową, ale rzeczy o których piszę powinny być już dawno standardem...

Pozdrawiam
 
Do góry