Czy PC za 1600zł będzie lepszy od laptopa za 1600zł?? Proszę o radę.

biedrek

New member
Witam serdecznie.
Noszę się z zamiarem sprzedaży laptopa i kupna komputera stacjonarnego.

Posiadam laptopa marki HP model. g62.
4gb ramu, grafika ati radeon 5470, 2 rdzenie amd athlon 2,2ghz oraz oraz windows 7 oem, 15cali. (mam podpiety tv 40 cali przez HDMI i na nim laptopa użytkuję i pod ten tv planuje podpiąć PC)

Moje pytanie jest tu takie.
Czy komputer stacjonarny za jakieś 1600zł będzie dużo mocniejszy od tego laptopa ?
Chcę tego laptopa sprzedać ponieważ bez wspomagania karty graficznej laptop nie daje rady w filmach full hd oraz w filmach 1080p na youtube.
Ze wspomaganiem grafiki (dxva) filmy full hd mkv chodzą dobrze ale strasznie tracą na jakości.

Czy za 1600zł kupie już maszynę która mi wystarczy do tego by płynnie bez zająknięcia ruszały filmy w rozdzielczosci 1920x1080 ?
Jeżeli tak to czy ta maszyna będzie nadawała się też do grania ?

Dodam, że player multimedialny do odtw. filmów już posiadam, lecz nie posiada youtube'a.
Będę wdzięczny za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Jeżeli sam go złożysz to będzie maszyna aż milo.Na gotowych zestawach traci się pieniądze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
PC stacjonarny w tej cenie bedzie lepszy - karta graficzna, procesor, wiecej ramu itp.
Tak jak kolega wyzej, najlepiej samemu zlozyc. Masz na odpowiednich stronach podane najlepsze konfiguracje dopasowane do budzetu - podzielone na kategorie, gry/multimedia/biuro itp.
 
Ostatnia edycja:

honestbart77

New member
Jeśli chcesz go podpiąć pod TV to tylko składak. Przewagą składaka jest to, że możesz testować różne karty graficzne. Laptop nie daje Ci tej możliwości.
 

jarod20

New member
Tylko składak. Później w miarę możliwości finansowych możesz wymieniać niektóre podzespoły. Przy laptopie tak się nie da. W tej chwili laptop za 1600 zł to będzie raczej przeglądarka www + word. Do bardziej zaawansowanej pracy trzeba by coś lepszego kupić.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie przesadzajmy juz z tym laptopem za 1600zl tylko do www. Ja mam w pracy kilka pc, w tym jakiegos laptopa wart nie wiecej jak 500zl (uzywany), na chwile obecna wypuszczony na lcd 24" w FHD, a do tego tworze na nim grafike w PS, mase otwartych okien, warstw itp.
Naturalnie, nie jest to demon szybkosci, nijak sie ma do komfortu gamingowego laptopa na ktorym gram w domu, ale spokojnie daje jeszcze rade, a to moze teraz warte na allegro 500zl (toshiba).
Jakis czas temu sprzedalem tez Sony Vaio za 1900zl, kupiony za 6000, piekny laptop ktory ciagnal kazdy plik, miazdzyl ta Toshibe pod kazdym wgledem i na bank sie nie dlawil.
Oczywiscie skladak bedzie jeszcze lepszy, ale to nie jest tak ze lapek za 1600 sie zaraz zadlawi.
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
Czy komputer stacjonarny za jakieś 1600zł będzie dużo mocniejszy od tego laptopa ? (...) Czy za 1600zł kupie już maszynę która mi wystarczy do tego by płynnie bez zająknięcia ruszały filmy w rozdzielczosci 1920x1080? Jeżeli tak to czy ta maszyna będzie nadawała się też do grania ?
Tak, będzie wydajniejszy od tego laptopa, np. komputer do filmów i grania: Zestawy komputerowe na Luty 2013 - Poradnik zakupowy | PurePC.pl
Moze zainteresuje cię komputer w stylu HTPC np. Zestawy komputerowe na Luty 2013 - Poradnik zakupowy | PurePC.pl Czyli małe rozmiary, niski pobór prądu, filmy HD i mniej wymagające gry będą działać (Radeon HD 6310).
Chcę tego laptopa sprzedać ponieważ bez wspomagania karty graficznej laptop nie daje rady w filmach full hd oraz w filmach 1080p na youtube.
Ze wspomaganiem grafiki (dxva) filmy full hd mkv chodzą dobrze ale strasznie tracą na jakości.
Karta wspiera: UVD 2, H.264, VC-1, MPEG-2 i Flash. Więc kwestia ustawień i sterowników.
Zainstaluj najnowsze sterowniki do GPU - leshcatlabs.net ← Keeping it Simple. Ads free.
Flash - https://get.adobe.com/pl/flashplayer/
Zaktualizuj przeglądarkę i najlepiej stwórz nowy profil w niej.
Przez GPU-Z Video card GPU Information Utility zobacz czy jest wykozystywana karta 5470 przy filmach HD oraz flashu.

Sprawdź w Firefoxie wartości: about:config
webgl.force-enabled -> Boolean -> „true"
webgl.msaa-force -> Boolean -> „true"
layers.acceleration.force-enabled -> Boolean -> „true"
gfx.direct2d.force-enabled -> Boolean -> „true"
Oraz: Opcje -> Ogólne -> „włącz" korzystaj z akceleracji sprzętowej.

W Chrome: chrome://gpu-internals/
Czy masz tak:
2s7ygwo.png

Jeśli nie to w: chrome://flags/
ctrl+f -> wyszukaj frazę „gpu" i włącz wszystkie opcje z nią związane.
Jeszcze w chrome://plugins/ -> szczegóły -> możesz wyłączyć PepperFlash i sprawdzić na Shockwave Flash.

Dodatkowo możesz wyedytować plik: Windows\System32\Macromed\Flash\mms.cfg i dodać linijkę ProtectedMode=0 w niektórych przypadkach wydajność znacznie wzrasta.

Zobacz jak sobie poradzą odtwarzacze: VLC, The KMPlayer, MPC-HC, Splash Lite z filmami HD.
 
Do góry