czy P42vt30 buczy jak seria G(T)30?

robertos80

New member
Witam.
Od ponad miesiąca czytam forum, chodzę po sklepach (MM, Saturn), ponieważ szukam TV 42/40' (budżet to 4500 zł). Obraz lcd jakoś do mnie nie przemawia, więc zastanawiam się nad tym modelem Panasonica. Martwi mnie jednak ten problem bzyczenia/buczenia tych telewizorów. Niemal codziennie pojawia się jakiś post o gt30, w którym ludzie strasznie narzekają na bzyczenie przeszkadzające w wieczornym oglądaniu tv. Strasznie się tego obawiam, na początku chciałem kupić p42gt30 jednak obawa przez bzyczeniem skłania mnie bardziej do zakupu sharpa 830 (obraz pewnie gorszy, ale cóż przynajmniej nie buczy). Jednak widzę, że cena modelu vt30 tylko nieznacznie przekracza budżet (może niedługo spadnie do 4500). Mam więc prośbę do posiadaczy P42vt30 - możecie napisać czy ten model też tak bzyczy, że będzie to słychać wieczorami, gdy jest cicho w pokoju z odległości 2m?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

redlum

New member
Bez reklam
Wparawdzie mam model 55 calowy ale podziele sie swoimi spostrzezeniami. Na poczatku tv stal na ziemi jakies pol metra od sciany i nic nie slyszalem. Po powieszeniu TV na scianie siedzac jakies 2m od tv z calkowicie sciszonym tv nagle uslyszalem te szumy a raczej bzyczenie. Po wlaczeniu dzwieku noc nie slyszalem. Po tamtym wieczorze zapomnialem o tym bzyczeniu i nigdy wiecej go nie slyszalem.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Tiptop

New member
Kolejny post z cyklu: "czy Panasonic XXX buczy". Już tyle razy było pisane na tym forum że wszystkie tegoroczne Panasy mają tendencje do bzyczenia a czy trafi się na cichy czy głośny to juz kwestia szczęścia. Może czytając forum ma sie wrażenie że właściciele serii V troche mniej narzekają na bzyczenie ale wynika to chyba raczej z tego że ma je mniej osób niż popularne plazmy z tanszej serii G. Nie zmienia to faktu że jest cała masa postów w których ludzie piszą że zwrócili ten telewizor z powodu hałasu - najwiecej na AVS forum bo w Stanach ludzie sa przyzwyczajeni że jak coś nie gra z towarem to lecą do sklepu oddać lub wymienić, u nas to ciągle dla wielu nie do pomyslenia i staramy się to naprawiać gwarancyjnie. Tyle że tego akurat Panasonic nie potrafi naprawić...
 

robertos80

New member
Kiki, mógłbym prosić o podanie na PW ceny za P42vt30? Pisałem parę dni temu do dziś nie dostałem odpowiedzi. Zapytam z góry, czy dla "niebieskich" jest jakaś zniżka?
 
Ostatnia edycja:

zulian_pl

New member
Swego czasu przed zakupem też zacząłem się przejmować postami że coś buczy/bzyczy/trzeszczy w Panasach i nie byłem pewny czy zakup plasmy tego producenta to dobry wybór.
Po kilkunastu tygodniach używania TX-P50GT30E mogę stwierdzić że wszystkie mity o hałasie można między bajki włożyć.
Siedzę przed TV w odległości 2-3 metrów i NIGDY nie słyszałem żeby coś hałasowało.
Drobny szum generowany przez TV jest niesłyszalny z odległości 1-1,5m. Przy normalnym czy też "wieczornym" poziomie dźwięku z TV lub przy włączonym amplitunerze nie słychać go w ogóle.
Niektórzy szukają dziury tam gdzie jej nie ma ...
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie, po prostu niektórzy (czyt. prawie połowa) trafiła na telewizory które hałasują. Że Tobie sie poszcześciło to nie znaczy że reszta kłamie.
 
Do góry