Czy opłaca się wymienić na nowszy model ?

Emeka

Member
Posiadam w tej chwili model Sony 65W855c, użytkuję 4 lata, kupiony już nie jako nowość więc to taki model 6 letni. W tej chwili przymierzam się do kupienia dodatkowego tv do innego pokoju. W pierwszej wersji miał to być jakiś budżetowy 55" ale tak sobie pomyślałem, czy nie skorzystać z okazji i wymienić mojego Sony na nowszy, 75" telewizor (oczywiście małżonka jeszcze tej wersji nie zna więc może zawetować w ogóle ten zakup :D). Rozważam Sony 75XG8096. Wiem, że lepiej byłoby kupić XH9096 ale cena jest bardzo wysoka.



I teraz pytanie czy poza wielkością, odczuję różnicę w jakości obrazu pomiędzy moim starym modelem a tym nowszym. Z obrazu jestem zadowolony. Ze względu na słaby internet na razie nie mam możliwości i tak korzystania z 4K. Czy z uwagi na wielkość ekranu, mogę być zawiedziony kupując tańszy model tak dużego ekranu (jak wiadomo duża przekątna jest bardziej czuła na różne niedoskonałości tv). Czy lepiej odpuścić sobie i poczekać np. na obniżkę cen lepszego modelu ?


Oglądam tylko filmy i seriale z Netflixa, HBO GO i nowej aplikacji Canal+. Odległość od ekranu to ok. 3 metry.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Moim zdaniem nie jest to opłacalne jeśli "stary" TV gra dobrze. Masz TV ze 100Hz, dobrą matrycą VA. Aby mieć nieco lepszy obraz musiałbyś wymienić na co najmniej model XH90. Jednak cena jest wysoka. Tak naprawdę dopiero XH95 robi znaczną różnicę ale to też nie jest przepaść. Największe różnice są w jasności. SONY XH8096 ma 50 Hz matrycę IPS.

Na Twoim miejscu kupiłbym SONY 55XH8096 do dugiego pokoju i poczekał ze dwa, trzy lata aż pojawią się TV z panelami nowych generacji
 

SDman

Banned
Wydaje mi się, że najlepsze wrażenie zrobiłby Sony XH90xx ale w 65".
Tak jak piszesz 75" pokaże więcej niedoskonałości obrazu tym bardziej, że byłby niższym modelem -różnica jest spora na niekorzyść XH8xxx.
Jaka jakość jest u Ciebie Canal+ rozumiem, że to jest aplikacja i TV przez internet?
 

Emeka

Member
Dzięki za porady, generalnie macie te same wątpliwości co ja. Są tylko dwa argumenty za kupieniem 75". Większa przekątna to zawsze wielki atut i zbliżenie się do "magii kina". A 2 argument to już czysto polityczny. Jest okazja. Jak kupię inny tv to trudniej będzie przekonać żonę by w ciągu 2-3 lat kupić kolejny telewizor :) No chyba, że się tv zepsuje ale zwykle psują się wtedy kiedy one chcą a nie użytkownik :D


Wymieniać 65" na 65" nie mam ochoty. Dla mnie większa przekątna zawsze była bardzo istotna.



SDman: To aplikacja pod Android TV, pobiera się normalnie ze sklepu Google w telewizorze. Mamy bardzo fajną bibliotekę filmów z C+ i Ale Kino, bez jakichkolwiek znaczków na ekranie (!!!), w 1080p i bitrate 6 mb/s więc ogląda się super. Jeśli jesteś już abonentem C+ to bez żadnych opłat masz dostęp o ile masz wykupioną paczkę Canal+ bo bez tego to zostają Ci tylko ich kanały (Planete, Domo, Kuchnia, Ale Kino, Minimini).
 
Do góry