Czy opłaca się kupić TV Sony 100hz? KDL-40W4500

dante52

New member
Witam! Zastanawiam się nad telewizorem LCD Sony KDL-40W4500 który posiada 100hz i pytanie jest takie czy użyje tych 100 hz w tym telewizorze?
Mam canal plus dekoder hd philipsa. Z Góry Dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam
 

meduza88

Banned
Przy tej wielkosci jak najbardziej 100 hz bedzie przydatne.Sony ma swietne kolory i czern ale bardzo slaby kat patrzenia tak ze trzeba bedzie siedziec dokladnie przed telewizorem.Moim zdaniem ma zbyt podkrecony kolor czerwony.
 

nagdob

Member
Bez reklam
100 Hz z tego źródła (HD Philipsa) nie ma żadnego znaczenia, nawet przy kanałch HD. Jeśli będziesz grał na PS3 (przy bardzo szybkich ruchach na ekranie, bardzo szybkich zaznaczam) to może będzie zauważalne te 100 Hz. Dla kanałów TV jest to całkowicie bez znaczenia.
 

andee

New member
Epoka TV 50Hz już się kończy. Jeżeli kupujesz TV na 2-3 lata to 50 możesz spokojnie oglądać, bo właśnie za ten okres czasu będziesz miał dylemat czy 100Hz czy może 200 Hz. Różnicy nie zauważysz, zauważą Twoje oczy, a zaoszczędzone pieniądze wydasz na okulary (jeżeli naprawdę lubisz oglądać TV). Nie wiemy dokładnie jak obraz z TV przetwarza nasz mózg, ale jest pewne, że szybciej męczą się oczy przy 50 Hz.
 

qazar

Member
Bez reklam
andee napisał:
Epoka TV 50Hz już się kończy. Jeżeli kupujesz TV na 2-3 lata to 50 możesz spokojnie oglądać, bo właśnie za ten okres czasu będziesz miał dylemat czy 100Hz czy może 200 Hz. Różnicy nie zauważysz, zauważą Twoje oczy, a zaoszczędzone pieniądze wydasz na okulary (jeżeli naprawdę lubisz oglądać TV). Nie wiemy dokładnie jak obraz z TV przetwarza nasz mózg, ale jest pewne, że szybciej męczą się oczy przy 50 Hz.

Czy ty na pewno wiesz czym jest tzw. technologia 100Hz w LCD ?
 

andee

New member
qazar napisał:
Czy ty na pewno wiesz czym jest tzw. technologia 100Hz w LCD ?
Wiem (dużo jest w necie na ten temat), a Ty może wiesz jak działa lepsza płynność ruchu i mniejszy efekt skakania, podczas dłuższego oglądania TV, na nasz organizm? Bo ja nie, ale "widać", że działa (nie tylko na nasze portfele;))
Tak czy inaczej pewnie za jakiś czas wszystkie telewizory/panele LCD będą miały 100Hz i więcej a ludzie nawet za grosze nie będą chcieli kupować tych mających "tylko" 75Hz.
 

qazar

Member
Bez reklam
Mhmm o jakim skakaniu w LCD ty piszesz ? Wiesz czym jest układ 100Hz w tv LCD ? Przecież 100Hz w LCD nie oznacza odświeżania obrazu na poziomie układu 100Hz z crt
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
andee napisał:
Epoka TV 50Hz już się kończy. Jeżeli kupujesz TV na 2-3 lata to 50 możesz spokojnie oglądać, bo właśnie za ten okres czasu będziesz miał dylemat czy 100Hz czy może 200 Hz. Różnicy nie zauważysz, zauważą Twoje oczy, a zaoszczędzone pieniądze wydasz na okulary (jeżeli naprawdę lubisz oglądać TV). Nie wiemy dokładnie jak obraz z TV przetwarza nasz mózg, ale jest pewne, że szybciej męczą się oczy przy 50 Hz.

pierwsze slysze
ogladalem i 50 i 100 w HD nie ma roznicy
mam laptopa iles tam lat nie widze tutaj potrzeby 100
nie wiem gdzie Ty te madrosci czytasz, albo w jakim snie
sa 200 zaraz 300 to nie CRT
dla mnie wywalenie 1tys zl za cos takiego to chore, to powinno byc gratis
 

meduza88

Banned
Seba to widac jaki kolek jestes skoro porownujesz laptopa do telwizora.Mialem poprzednio Sony 32w4000 i zamienilem na Panasa ze 100 Hz.Przestaly mi lzawic oczy z przemeczenia.
 

danwso

New member
Witam
Czytam to forum od kilku miesięcy i zbieram cenne informacje dotyczące telewizorów. Brałem pod uwagę kilka modeli począwszy od Samsungów F86, A686, 756 i 856. W chwili obecnej zatrzymałem się na SONY.
Powiem szczerze że głownie ze względu na promocje 5 lat gwarancji oraz darmowy montaż z materiałami. Niestety czas się kończy bo promocja trwa do 15.01.2009r. i trzeba dokonać wyboru, w chwili obecnej stawiam na 46W4500 ale powoli zastanawiam się czy warto dopłacać 1000zł tylko i wyłącznie do panelu z funkcją 100hz skoro przeznaczenie tv będzie na tv - 60%, dvd/blueray - 20% oraz PS3 - 20%.
Dodam że przesiadam się z 29 CRT
Proszę o poważne rady.
Pozdrawiam.
 

jarql

Member
Taaa, napewno to te 100hz tak wspaniale podziałało na wyobraźnie że aż
oczy przestały boleć :-D.Moze by tak lepiej poczytać na forum o technologii 100 hz, co ona tak naprawde daje w tv lcd a później sie dopiero wypowiadać

Pozdrawiam
 

Ares78

New member
danwso napisał:
Witam
Czytam to forum od kilku miesięcy i zbieram cenne informacje dotyczące telewizorów. Brałem pod uwagę kilka modeli począwszy od Samsungów F86, A686, 756 i 856. W chwili obecnej zatrzymałem się na SONY.
Powiem szczerze że głownie ze względu na promocje 5 lat gwarancji oraz darmowy montaż z materiałami. Niestety czas się kończy bo promocja trwa do 15.01.2009r. i trzeba dokonać wyboru, w chwili obecnej stawiam na 46W4500 ale powoli zastanawiam się czy warto dopłacać 1000zł tylko i wyłącznie do panelu z funkcją 100hz skoro przeznaczenie tv będzie na tv - 60%, dvd/blueray - 20% oraz PS3 - 20%.
Dodam że przesiadam się z 29 CRT
Proszę o poważne rady.
Pozdrawiam.
Powiem tak 100Hz to dla mnie jedna z podstawowych technologii, różnicę widać od razu (zwłaszcza przy dynamicznych obrazach) więc jak dla mnie jak najbardziej warto dopłacić (polecam przejść się do salonu i porównać)

Jeśli chodzi o W4500 to ma wszystko to co chciałbym widzieć w telewizorze, zarówno 100Hz jak i dwa razy większą ilość kolorów niż palecie RGB (dzięki x.v.Colour). Także wybór OK
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ares78 napisał:
Powiem tak 100Hz to dla mnie jedna z podstawowych technologii, różnicę widać od razu (zwłaszcza przy dynamicznych obrazach) więc jak dla mnie jak najbardziej warto dopłacić (polecam przejść się do salonu i porównać)

Jeśli chodzi o W4500 to ma wszystko to co chciałbym widzieć w telewizorze, zarówno 100Hz jak i dwa razy większą ilość kolorów niż palecie RGB (dzięki x.v.Colour). Także wybór OK

Ale Ty wiesz że te x.v.Colour to działa TYLKO I WYŁĄCZNIE NA BLURAY? Wiele innych tv lcd ma tą funkcję, chociażby mój a656.
 

Kijek1

Member
Chyba nie tylko na BR... Działa na każdym sygnale hdmi , sprawdzałem na x360 (1080p) i telewizji n(1080i). Nie jest to aż taka różnica, że warto za to dopłacać, ale efekty widać. Piszesz, że twój samsung ma tą funkcję... Sony wprowadzając model w4500 chwaliło się że to pierwszy lcd z tą funkcją. Samsung 656 był chyba wcześniejszym modelem? Mogę się mylić, więc nie krzyczeć na mnie:D
 

meduza88

Banned
czym wiecej naklejek na telewizorze tym wieksza szansa dla firmy ze ktos da sie na to nabrac.a 100 Hz jak najbardziej a cala reszta to kit
 
Do góry