Czy Onkyo TX-SR506 to dobry wybór?

msmyla

New member
Przymierzam się do kupna kina domowego i zastanawiam się, czy amplituner Onkyo TX-SR506 to dobry wybór. Wiem, że jest już nowy, TX-SR507, ale jakoś mnie nie zachwycił, w zasadzie dostaje się mniej za 500zł więcej.

Pokój: ok. 30m2, ale wszystko połączone otwartymi przestrzeniami.

Ma służyć do: oglądanie TV (głównie fakty, bajki, filmy na canal+ i sport), oglądanie filmów na DVD oraz granie na Wii, muzyka również, ale to z 10% (głównie punk rock no i wiadomo coś tam na święta itp.)

Nie jestem audiofilem, ale gram na 3 instrumentach, więc mam dobry słuch. Poza tym, głuchy też nie jestem, więc nie muszę słuchać muzyki na full.

I teraz moje pytania:
1. Wszyscy strasznie się podniecają/oburzają faktem, że porty HDMI są tylko "przejściowe". Ja nie widzę w tym problemu, przecież są kable optyczne i koaksjalne - czy słusznie się nie obawiam, czy wejścia HDMI są jednak ważne?
2. Czy dobrze będzie to grało z zestawem kolumn Jamo 606 + SUB 200?
3. Co sądzicie o DVD Pioneer DV-410V? Czy możecie polecić jakiś odtwarzacz, koniecznie z wejściem USB?

Teraz jeszcze, żeby nie rozpoczynać stu wątków, czy te kolumny Jamo są tak specjalnie dobrane, że z tyłu są małe głośniki, a z przodu wysokie kolumny, czy np. lepiej jest jak i z tyłu i z przodu są te wysokie kolumny?
 

Mike_D

New member
1. o ile masz odpowiednią liczbę wejść coax/optical w ampli to nie masz sie co przejmować brakiem dokodowania dźwięku z HDMI. Gorzej jeśli chciałbyś podłaczyć blureya (dźwięk HD idzie tylko po HDMI) kiedyś, ale do tego pewnie i tak byś chciał ampli zmienić; do DVD spokojnie styknie.

2. Zależy od mocy tego 507, mój Pionek ma 5 x 43 W (realnej) i daje radę - choć przy tym się grzeje. Do czegoś słabszego mimo wszystko bym nie podłaczał - nie wiem ile mocy ma ten Onkyo, warto sprawdzić (no i oczywiście czy obsłuży kolumny o impedancji 6 Ohm).

3. Świetne DVD, polecam :)

4. Nie ma sensu dawać frontów 606 z tyłu; w ścieżkach dźwiękowych filmów na tylne kanały podawane jest tak mało informacji że tylko by się marnowały.
 

msmyla

New member
Dzięki za odpowiedź!

W takim razie wejść mi wystarczy, a blu-ray'a nie zamierzam kupować.

Odnośnie mocy tego Onkyo, to...

Moc wyjściowa 130 W / kanał (IEC, 6Ω, wysterowany jeden kanał)
Pobór mocy: 460W, także nie jest źle :D

A czy możecie polecić jakieś inne 'budżetowe' amplitunery, czy ten jest najlepszy? Czy może Sony/Pioneer/Yamaha itp. za 800-1200zł są lepsze?

Jak się sprawują tańsze kolumny Jamo - Jamo S 416 Hcs 3 + Sub 200? Czy wie ktoś?

I czy ogólnie jest sens przyoszczędzać na całym zestawie 1200zł, kupując tańszy amplituner i gorsze kolumny, czy lepiej kupić ten zestaw Onkyo TX-SR506 + Jamo 606?

Jeszcze co z tym 7.1? W przyszłości zawsze można dokupić 2 kolumny Jamo 606 za 200zł, ale czy to kiedykolwiek wykorzystam?

I co z tymi obsługiwanymi systemami DTS, Dolby blablabla... jest sens na to zwracać uwagę, czy nie?
 
Ostatnia edycja:

Mike_D

New member
Na część pytań mogę Ci odpowiedzieć

- mocowo spokojnie wyrobi, dobry pobór mocy to podstawa :D

- tańszych kolumn chyba nie opłaca się kupować; 606 grają dobrze dzięki sensownym niskotonowcom - 406 tego nie mają.

- o ile nie masz salonu min. 30m^2 z dowolną reką do adaptacji (znaczy z tolerancyjną kobietą) to 7.1 raczej dobrze nie rozstawisz

- DTS i DD to podstawa i muszą być (DVD i matroska), natomiast jeśli piszesz że w blureya nie idziesz to możesz sobie spokojnie odpuścić DTS HD i inne "gęste" dekodery
 

msmyla

New member
:D :D :D powierzchnia salonu odpowiednia, ale 'dowolnej ręki do apdaptacji' zdecydowanie brak:D :D

1. Jeśli chodzi o amplituner, to dekoduje on
DTS 96/24
Dolby Digital EX
Dolby Pro Logic IIx
DTS-ES Matrix 6.1
DTS Neo:6
DTS-ES Discrete
Czy to wystarczy?

2. Sprawdzałem tańsze modele, typu Sony STR-DG520, Yamaha RX-V363, Pioneer Pioneer VSX-418V, wszystkie ok. 300-500zł tańsze, ale wszystkie były 5.1, a pobór mocy miały na poziomie 240-280W. Czy któryś z tych amplitunerów oferuje lepszy dźwięk, tak żeby ogólnie był mimo mniejszej mocy lepszym wyborem?

3. Wiem, że to zabrzmi mega-głupio, ale czy jeśli kupię amplituner Onkyo, to czy będę mógł dokupić DVD innej firmy? Chodzi mi o to, że dosłownie w każdym jednym zestawieniu mieli amplituner Onkyo + DVD Onkyo i zacząłem wątpić w swoją wiedzę ;p

4. Czy Onkyo TX-SR506 + Pioneer DV-410V dadzą mi możliwość podłączenia iPoda do zestawu kina? Wiem, że jest tam port USB, ale niekoniecznie musi współpracować z iPodem. Czy ktoś może wie, bo bardzo, ale to bardzo mi zależy na połączeniu z iPodem.
 
Ostatnia edycja:

Mike_D

New member
msmyla napisał:
:D :D powierzchnia salonu odpowiednia, ale 'dowolnej ręki do apdaptacji' zdecydowanie brak:D :D :D

heh, znam ten ból ;)

msmyla napisał:
1. Jeśli chodzi o amplituner, to dekoduje on
DTS 96/24
Dolby Digital EX
Dolby Pro Logic IIx
DTS-ES Matrix 6.1
DTS Neo:6
DTS-ES Discrete
Czy to wystarczy?

spokojnie wystarczy

msmyla napisał:
2. Sprawdzałem tańsze modele, typu Sony STR-DG520, Yamaha RX-V363, Pioneer Pioneer VSX-418V, wszystkie ok. 300-500zł tańsze, ale wszystkie były 5.1, a pobór mocy miały na poziomie 240-280W. Czy któryś z tych amplitunerów oferuje lepszy dźwięk, tak żeby ogólnie był mimo mniejszej mocy lepszym wyborem?

Wątpliwe.. do pewnego pułapu cenowego lepsza moc = lepsza jakość ;)

msmyla napisał:
3. Wiem, że to zabrzmi mega-głupio, ale czy jeśli kupię amplituner Onkyo, to czy będę mógł dokupić DVD innej firmy? Chodzi mi o to, że dosłownie w każdym jednym zestawieniu mieli amplituner Onkyo + DVD Onkyo i zacząłem wątpić w swoją wiedzę ;p

bez problemów dogada się z DVD innej firmy

msmyla napisał:
4. Czy Onkyo TX-SR506 + Pioneer DV-410V dadzą mi możliwość podłączenia iPoda do zestawu kina? Wiem, że jest tam port USB, ale niekoniecznie musi współpracować z iPodem. Czy ktoś może wie, bo bardzo, ale to bardzo mi zależy na połączeniu z iPodem.

Nie wiem jak ampli, wieczorem podłacze ipoda do DV-410 i napiszę Ci czy się dogadały.
 

msmyla

New member
Oooo, wielkie dzięki...

A jak sprawuje się Twój zestaw? Znalazłem taką ofertę za 3499. Dokładnie to, co Ty masz. Ten amplituner ma bardzo dobre recenzje + możliwość podłączenia iPoda, co prawda pobór mocy 290W, ale Pioneer to nie byle co, poza tym całość wyszła by pewnie z 400-500zł mniej - bo z tamtym Onkyo by wyszło 250zł więcej + 3x płacenie za przesyłki. Jakoże jesteś użytkownikiem takiego zestawu, mógłbyś go polecić, czy raczej powinienem się skłaniać ku Onkyo TX-SR506?
 

Mike_D

New member
Jestem (niemal) w pełni zadowolony z tego zestawu. Oglądanie filmów to inny świat w porównaniu do zestawu stereo który miałem wcześniej (wzmak Luxmana + jakieś Kody), nawet pomimo tego że póki co nie mam suba.

Muzykę gra dobrze - nie zamierzam tu pisać elaboratu o planktonie muzycznym, jakichś wybrzmieniach czy innych cudach o których można poczytać na audiostereo.pl . Słuchanie muzyki na tym zestawie sprawia mi po prostu przyjemność :).

Ampli współpracuje też z Ipodem nano pierwszej generacji = da się go obsługiwać z pilota. Nowsze ipody mają jakieś dodatkowe bajery typu wyświetlanie coverflow na TV czy cuś..

Piszę niemal zadowolony, bo brakuje mi drugiego wejścia coaxial w ampli (są dwa optyczne), a i DVD, i stacja dokujaca do lapka mają tylko coaxialne, więc muszę korzystać z rozdzielacza. Mogłoby też być więcej wejść HDMI - oba mam zajęte, więc jeśli dojdzie kolejne urządzenie będzie problem.

NAjwiększy minus to brak możliwości konwersji sygnału z analogu na cyfrę (tj, z componenta na HDMI) - albo wchodzi i wychodzi po HDMI, albo po coaxialu (co jest problemem w kontekście dołaczenia w przyszłości np. tunera HD - będę musiał podłaczyć go po componencie i zdublować połaczenie do TV w ten sam sposób).

Przeszkadza mi też brak możliwości regulowania mocy sygnału na poszczególnych głośnikach (choć może to też być brak mojego zrozumienia instrukcji ;)) oraz to, że dość mocno się grzeje. Inna rzecz, że ampli stoi w szafce i ma może z 6 cm powietrza nad sobą, a to mało żeby skutecznie odprowadzać ciepło.

W skrócie - kupołbym ten zestaw sobie jeszcze raz, nie żałuję :). Największy plus? Głośniki, i to że TV, DVD i ampli mogę obsługiwać jednym pilotem (ma listę zaprogramowanych kodów, nie udało mi się go przekonać tylko do pracy z tunerem DVB-T).

Nie miałem ani nie słuchałem nigdy Onkyo, ale powiedzmy że mając ten zestaw nie odczuwam niedoboru niczego - no, może poza czasem na słuchanie/oglądanie :D
 
Ostatnia edycja:

msmyla

New member
Hmmm... ok, dzięki za odpowiedź. Teraz wszysztko już rozumiem ;)

Chyba jednak zostanę przy ampli Onkyo.

Mam jeszcze tylko ogromną prośbę: czy mógłbyś sprawdzić, czy to DV-410 Pionka współpracuje z iPodami? Bo amplituner Onkyo nie :S, tak więc będę musiał się w pełni zdać na to, co oferuje odtwarzacz DVD;)
 

Jasob

Member
Jak już na poważnie myślisz o zakupie ampli Onkyo, to pomyśl również o dvd Onkyo 406 - również bardzo dobre dvd oferuje bardzo dobry obraz i dżwięk,
a poza tym pasuje do zestawu.
Pamiętaj ,że pionek gabarytowo nie pasuje do ampli Onkyo.
 

msmyla

New member
Wiem, wiem, ale mam to przemyślane ;)

Ampli postawię obok Wii, a w osobnej przegrodzie (bo mam bardzo szeroką szafkę) postawię dekoder C+ PVR i DVD Pioneer :D Żeby nie raziło
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli nie chcesz doplacac do amplitunera z dekoderami HD to pomysl chociaz o ONKYO 576...- niewykluczone ze mozliwosc przyjmowania dzwieku przez HDMI przyda ci sie powiedzmy za dwa lata....;)

<mike_d> mozesz zdradzic jak dales rade skalibrowac zestaw bez regulowania poziomu glosnosci poszczegolnych glosnikow?!
 

Jask

New member
Czy z wyżej wymienionym amplitunerem (onkyo tx-507) będą dobrze grały głośniki JBL SCS 178? Korzystał będę w proporcjach 50% filmy 50% muzyka (instrumentalna) Na dniach planuję dokonać zakupu takiego zestawu, ale Pan Sprzedawca odradził mi taką konfigurację i wzamian zaproponował zakup Denon 1509 Harman AVR 155 Przejrzałem specyfikacje obu amplitunerów i nie są one zaprojektowane do korzystania z głośników 4 ohm. Poczytałem sobie o podłączaniu 4ohmowych głośników pod 6 ohmowe wzmacniacze i zdania były podzielone. Jedni stanowczo odradzali ( przestery, przegrzewania itp.) inni pisali że można spokojnie podłączyć, jeśli nie będzie się wariować z głośnością. Wariować nie mam zamiaru, ale informacja że nie mogę korzystać z pełnej mocy amplitunera mnie trochę smuci. Proszę o poradę.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Co do HK to jest zaprojektowany pod głośniki nawet 4 omowe.

Muzyka na takich głośnikach to tylko do kameralnego brzęczenia przy herbacie.
 
Witam.
Poszukuję instrukcji obsługi do Onkyo tx-sr506. Jeżeli ktoś posiada to bardzo proszę o info na priv, podam adres mailowy.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

norbi7807

New member
Witam. Chciałbym połączyć laptop + onkyo 506 + tv samsung 46f6500 (na razie mam podłączony tv optykiem z amplitunerem, ponieważ po HDMI niestety onkyo nie przesyła dźwięku), W jaki sposób można to połączyć? Z góry dzięki za odpowiedź.
 

norbi7807

New member
Właśnie próbowałem tak podłączyć i nic, może coś w ustawieniach amplitunera trzeba ustawić? Jack z laptopa do wejścia audio in w amplitunerze. Może ktoś z forum ma tak podłączone onkyo z laptopem?
 
Do góry