Czy Onkyo TX SR505 to dobry wybór?

yuro

New member
Mam zamiar kupic sobie jakis w miare dobry amplituner i czytajac na roznych forach o tym jestem prawie zdecydowany na Onkyo 505. Nie mam niestety jakie dobrac kolumny. Narazie bedzie to tylko do sluchania muzyki dlatego potrzebuje 2 kolumny (najlepiej do powieszenia na scianie) ale takie zeby mozna je kiedys wykorzystac do kina domowego. Nie musi to byc najwyzsza półka - nie jestem audiofilem - ale w granicach kilkuset zł. Prosze o rady bo jestem w tym temacie kompletnym laikiem
 

Gucio50

New member
Bez reklam
yuro napisał:
Mam zamiar kupic sobie jakis w miare dobry amplituner i czytajac na roznych forach o tym jestem prawie zdecydowany na Onkyo 505. Nie mam niestety jakie dobrac kolumny. Narazie bedzie to tylko do sluchania muzyki dlatego potrzebuje 2 kolumny (najlepiej do powieszenia na scianie) ale takie zeby mozna je kiedys wykorzystac do kina domowego. Nie musi to byc najwyzsza półka - nie jestem audiofilem - ale w granicach kilkuset zł. Prosze o rady bo jestem w tym temacie kompletnym laikiem

To rewelacyjnie dobry amplituner, za swoja cenę, na allegro widziałem po 1150zł

Do niego też tam widziałem za 700-800 zł kolumienki Jamo 5.0 :eek:k:
 

timbot

New member
Bez reklam
do kazdego amplitunera mozna podlaczyc kompa zeby sluchac muzyki z kompa

najprosztsza metoda (stare kompy) - minijakc z kompa na dwa cinche do ampli
lepsze efekty:
1 - (nowe kompy stacjonarne z kartami creativa) - cyfrowo mini jack na rca
2 (nowe laptopy z wyjsciami cyfrowymi optycznymi) - optyk z laptopa na optyk w amplil
 

knox

Klub HDTV.com.pl
vip
yuro napisał:
Mam jezcze pytanie. Czy da sie do tego amplitunera podlaczyc kompa i zeby sluchac muzyki?
Da się, a jak podłączyć? - to zależy jakie masz wyjście w karcie dzwiękowej (ew. płycie głównej)
1. minijack (analogowo) - potrzebny będzie kabel (minijack-2rca) (dla stereo; dla filmów z 5.1 - jak masz kartę 5.1 będziesz potrzebować 3 takie kable)
2. coaxialne (cyfrowo) - kabel 1rca-1rca (stereo i 5.1)
3. optyczne - tu się nie wypowiem bo nie podłączałem w ten sposób ;)

W 2gim przypadku możesz oprócz stereo przepuszczać muzę w DTS (5.1) i ampli go dekoduje i odtwarza.
Pozdr

edit: ad2. tak jak napisał timbot, w kartach creative'a wyjscie cyfrowe jest w minijacku :)
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
mozna najpierw dwie, choc nalezy trzymac sie jednej marki, podobnych modeli i tak dalej, zeby bylo spojnie
mi tam szkoda by bylo tego wzmacniacza na te kolumny....
 

yuro

New member
To jakie kolumny mozna kupic za te kilkaset zlotych zeby to w miare przyzwioicie gralo? Pokój ma ok 20 m2. a kolumny raczej musza wisiec niz stac. Moze ktos ma jakis pomysl bo ja nie wiem czym sie kierowac przy wyborze.
 
Ostatnia edycja:

oki44

New member
Skoro tak ładnie odpowiedziałeś w temacie, to poproszę o ofertę kolumn pod Onkyo TX SR605. Pokój 40m2, muzyka?, powiedzmy frank Zappa lub Pink Floyd i oczywiście HDTV. Ampli byłby od Ciebie, kolumny w okolicach 2000-3000zł, mogą być czarne lub wiśniowe. Mogą też na razie być dwie podstawowe.
 

yuro

New member
BlackNinja gdzie Ty widziales ten zestaw za 899zl? Na allegro nie schodzą ponizej 11oo zł. A jakbys mial polecic jakies 2 narazie tylko do stereo ale takie zeby mozna kiedys dokupic reszte i miec kino domowe?
Tez najlepiej wiszace a nie stojace
 

yuro

New member
Sorki ale jestem nowym forumowiczem i nie wiem co to znaczy ze blackninja widzial je u siebie. U siebie czyli gdzie? Powiedzcie prosze to unikne bezsensownych wg. Was postów :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
yuro napisał:
Sorki ale jestem nowym forumowiczem i nie wiem co to znaczy ze blackninja widzial je u siebie. U siebie czyli gdzie? Powiedzcie prosze to unikne bezsensownych wg. Was postów :)
One nie są bezsensowne. Wynika z nich jedynie to, że nie zacząłeś swojej przygody z Forum od poszperania i poczytania. Wystarczy przeczytać kilka losowo wybranych wątków, aby połapać się o co chodzi i kto jest kim. :)

ArtS :)
 
Do góry