Czy OLED jest dla mnie ?

wujekr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej

Jestem przed dylematem kupna OLEDa.
Właściwie miałem już w koszyku Philipsa 805/855, ale finalnie się rozmyśliłem...
Aktualnie posiadam 50" Sony KLD50W829, czyli świetny model z dobrą 100/120Hz matrycą FullHD z 2014... Czyli trochę już ma.
Dalej uważam że ma świetny obraz, ale widziałem ostatnio urywek jakiegoś serialu z Netflixa na OLED i różnica w jakości obrazu jest już znaczna.
Chciałem przeskoczyć generację i zamiast jakiegoś LEDa 4K od razu kupić OLEDa. Dodatkowo podoba mi się system ambilight i chciałem go rozbudować o dodatkowo o system podświetlania Philips hue.
Dlatego już rok temu zwróciłem uwagę na model 804/854 a tym roku 805/855.
Jeżeli chodzi o kontent jaki oglądam to:
Zero telewizji, to znaczy nie mam kablówki, satelitarnej TV, nie oglądam też naziemnej ( jakieś wiadomości raz na tydzień średnio jak zdążę ). Co jakiś czas jakiś sport ( olimpiada czy mistrzostwa świata ) i tyle.
Głównie na odbiorniku puszczany jest Netflix, Amazon i HBO GO w tej mniej więcej kolejności i jest podłączony komputer ... Nie ukrywam że TV służy jako monitor, nie do pracy na co dzień, ale do uruchomienia jakieś Gry, przeglądania stron, i YT. Z reguły TV całościowo jest używany max 5-6h dziennie ( od 20 do 24/1 w nocy ). W weekend rzadko używany w ogóle ( często nas nie ma ). Czasami jest tak że oglądamy wieczorem wyłącznie coś z platform stremingowych, ale czasami bywa tak że przez kilka godzin komp jest użytkowany do przeglądania stron itp podobnych statycznych rzeczy. Nie ma reguły, ale jest mniej więcej w ujęciu całościowym pół na pół
Pytanie w ogóle czy OLED jest dla mnie ? Czy takie użytkowanie nie spowoduję szybkiej degradacji matrycy ? Nie chciałbym jakoś się ograniczać w użytkowaniu.
Patrzyłem nawet dziś na serie Philipsa ze zwykłymi LED, ale modele 58PUS8535/12 i inne z tej serii mają matryce 60Hz, więc średnio mnie interesuję przesiadka z matrycy 100 Hz.
Chciałbym użytkować ten model co najmniej 5 lat ( aktualnie ponad 7 mam tego Soniacza i absolutnie brak jakichkolwiek problemów ). Pytanie czy OLED wytrzyma przy takim użytkowaniu te kilka lat, bo inwestycja jest nie mała ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że OLED !
Jeśli jesteś w klasie cenowej, to Oled odwdzięczy się jakością każdego dnia.
Masz gwarantowaną jakość i uśmiech.
Do filmów , i nie do gier stricte - będzie najlepszy.
 

SDman

Banned
Jestem przed dylematem kupna OLEDa.
.. Nie ukrywam że TV służy jako monitor, nie do pracy na co dzień, ale do uruchomienia jakieś Gry, przeglądania stron, i YT. Z reguły TV całościowo jest używany max 5-6h dziennie ( od 20 do 24/1 w nocy ). W weekend rzadko używany w ogóle ( często nas nie ma ). Czasami jest tak że oglądamy wieczorem wyłącznie coś z platform stremingowych, ale czasami bywa tak że przez kilka godzin komp jest użytkowany do przeglądania stron itp podobnych statycznych rzeczy. Nie ma reguły, ale jest mniej więcej w ujęciu całościowym pół na pół
Pytanie w ogóle czy OLED jest dla mnie ? Czy takie użytkowanie nie spowoduję szybkiej degradacji matrycy ? Nie chciałbym jakoś się ograniczać w użytkowaniu.
Chciałbym użytkować ten model co najmniej 5 lat ( aktualnie ponad 7 mam tego Soniacza i absolutnie brak jakichkolwiek problemów ). Pytanie czy OLED wytrzyma przy takim użytkowaniu te kilka lat, bo inwestycja jest nie mała ?
Twoje potrzeby mogą preferować OLED, używanie komputera to Sam wiesz najlepiej jak to wygląda w Twoim przypadku, można stosować mechanizmy z systemu (wygaszacze) itp.
Świadomość, że OLED może się wypalić nie tylko na paskach info czy logach stacji również musisz mieć. Często są to zwykłe plamy -często można spotkać się na OLX w odsprzedaży z takimi.
Moim zdaniem może być problem z tymi pięcioma latami i więcej :?.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Spokojnie wytrzyma 5 lat i więcej !
Możesz kupować bez obaw.
Radość masz zagwarantowaną każdego dnia.
 
Do góry