Czy odtwarzając MKV poprzez USB w TV uzyskam dzwięk 5.1 z DTS w Logitech Z-5500?

rokatanski

New member
Witam.

Oglądam filmy MKV poprzez USB w LG LD450 (usb hacked). Wiem że ten TV koduje filmy w Doly Digital lecz gdy próbuje uruchomić film kodowany w DTS to wyskakuje mi komunikat "Nieobsługiwany format audio" i leci obraz lecz nie słychać dzwięku.

Czy gdy kupie zestaw Logitech Z-5500 z DTS'em i podepne pod TV optycznym kablem audio to bede mogł normalnie odtwarzać filmy MKV z DTS w TV i uzyskam prawdziwy efekt DTS 5.1 na Logitechu Z-5500?

Czy poprostu musiałbym sie zaopatrzeć w Media Streamer z obsługą MKV i DTS, podpiąć go poprzez HDMI do TV, przez Optical Audio do Logitech z-5500 i przez USB do dysku twardego z filmem?

A może poprostu dać sobie spokój z tym DTSem, kupić w/w zestaw Logitech i wybierać tylko filmy MKV w Dolby Digital do oglądania przez USB w TV?

Co o tym myślicie?

Dziękuje i pozdrawiam.
 

mg147

New member
Moje zdanie jest takie, że z DTS-u warto/powinno się korzystać. TV oraz urządzenie audio musi odsługiwać DTS, a przynajmniej tak mi się wydaje. Już wcześniej miałem styczność z DTS-em i dlatego wybrałem TV Samsuga C650.
Tobie chyba pozostaje wyprowadzenie sygnału cyfrowego DTS z kompa do zetek.
 
Do góry