Czy odtwarzacz CD ONKYO poprawi jakość muzyki w kinie domowym ?

owlacz1

New member
Witam,

Jeżeli umieściłem temat nie tam gdzie 3eba z góry przepraszam.

Pozisadam zestaw kina domowego:

-ampli- ONKYO tx sr 578
-kolumny- JAMO s606 hcs3 (5.0) - planuje zakup suba
-odtw blu-ray LG BD660

Ale często też słucham muzyki z org. płyt i zastanawiam się czy aby odtwarzacz blu-ray się do tego nadawał.
Tu pojawia się pytanie czy poprawię jakość dźwięku audio dokładając do mojego zestawu odtwarzacz CD np. ONKYO DX 7210 ????

Z góry dziękuję za odpowiedzi, podpowiedzi i sugestie co poprawić.

Pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że poprawi - ale nie do końca.
Jeśli chcesz mieć odlot przy słuchaniu muzyki musisz dokupić i CD i wzmacniacz . I nie będziesz miał wątpliwości czy to dobrze że zdecydowałeś się na taki zakup.
 

Przemek_PC

New member
Żeby słyszeć różnicę między BD a odtwarzaczem CD to trzeba:
- mieć bardzo dobry słuch
- słuchać dobrze zrealizowanych płyt
- akustyka pomieszczenia musi być odpowiednia
- wzmacniacz musi być na tyle dobry (i drogi) aby nie był wąskim gardłem
- kolumny muszą być na tyle dobre (i drogie) aby nie ograniczały wzmacniacza ani odtwarzacza CD
- sub do stereo to jakaś kpina
Teraz może klika słów o tym co zaoferuje ci dobry odtwarzacz CD. Przede wszystkim mniej szorstki dźwięk, szerszą i głębszą scenę dźwiękową, lepsze pozycjonowanie pozornych źródeł dźwięku a jak trafisz na odpowiednio zrealizowaną płytę to będziesz się dziwił, że dźwięk otacza cię ze wszystkich stron mimo, że grają tylko dwie przednie kolumny (Madonna "Ray of Light" czy Roger Waters "Amused to Death"). Inna sprawa, że różnice w brzmieniu to niuanse nie dające się wychwycić przy "artystach" typu Lady Gaga ale np. Patricia Barber dzięki lepszemu CD zabrzmi w twoim pomieszczeniu jak żywa. Oczywiście nie na tym amplitunerze który masz i nie na tych kolumnach.
 

owlacz1

New member
- sub do stereo to jakaś kpina...
...Oczywiście nie na tym amplitunerze który masz i nie na tych kolumnach.

Sub chcę dokupić do kina, a muzyki słucham tylko z frontów bo w 5.0 jest o wiele słabiej...

A właśnie moje pytanie dotyczy zestawu ktory posiadam, czy taki dodatek w postaci rasowego odtwarzacza cd poprawi mi przyjemnośc ze słuchania muzyki ??


Jestem otwarty i potrafie docenic wiele kawałków i gatunków muzycznych ale najczęściej słucham klasyków rap/hh czyli 2pac, biggie, funkmaster flex, czasami barry white albo bob marley.
 

Przemek_PC

New member
Nie sądzę abyś w tego rodzaju muzyce odczuł różnicę. Najlepiej znaleźć sklep gdzie można wypożyczyć CD do domu i sprawdzić na własne uszy.
 

owlacz1

New member
A co w przypadku jeśli będę miał i amplituner kina domowego i zestaw stereo (wzmacniacz + odtwarzacz cd) korzystając z tych samych kolumn jak to wtedy połączyć abym w mozliwie najszybszy sposób mogł korzystać naprzemiennie w zależności od potrzeb. (?)
 

Przemek_PC

New member
Prowadzisz przewody od wzmacniacza i od amplitunera do kolumn i w zależności od tego czego chcesz słuchać takie przewody podłączasz do kolumn. Najlepiej złącza bananowe oczywiście zastosować. Jeśli wzmacniacz i amplituner miałyby na wyjściach głośnikowych przekaźniki możesz zaryzykować podłączenie obydwu przewodów na stałe ale trzeba uważać żeby dwóch urządzeń jednocześnie nie włączyć.
 

owlacz1

New member
Prowadzisz przewody od wzmacniacza i od amplitunera do kolumn i w zależności od tego czego chcesz słuchać takie przewody podłączasz do kolumn. Najlepiej złącza bananowe oczywiście zastosować. Jeśli wzmacniacz i amplituner miałyby na wyjściach głośnikowych przekaźniki możesz zaryzykować podłączenie obydwu przewodów na stałe ale trzeba uważać żeby dwóch urządzeń jednocześnie nie włączyć.

Połączenie 2 na raz moze być dosyć ryzykowne z uwagi na fakt że mam 2 dziewczyny w mieszkaniu (siostra i dziewczyna) :) także prawdopodobienstwo ze 2 na raz zostaną włączone jest wielce prawdopodobne.

Na razie kino mam połączone Bi-Amp, i tu moje pytanie czy kabel nie moze zostać ten co mam i po prostu przełączać go między kino a stereo ? Bo tak jak kolega wyżej pisze muszę inwestować w dodatkowy kabel.

A druga sprawa to za kazdym razem konieczność zakladania lub zdejmowania tej 'zworki' łączącej wtyki w kolumnach (++ i --) Bo przy Bi-Amp jest usunięta.

Nie ma innego wyjscia tak aby przekonfigurowanie sprzętu kino->stereo, stereo-> kino było łatwe i nie tak bardzo czasochłonne ?
 

exekutor

New member
Prawdę Ci pisze kolega Przemek_PC, jeśli masz słuchać muzyki przez ten amplituner to od razu sobie odpuść kupowanie odtwarzacza CD, odnośnie kolumn które posiadasz to sam je miałem i do kina mogą się jeszcze nadać ale do muzyki stereo to też cienizna.
 

yogi1976

New member
A jest w amplitunerze wyjście PRE AMP? Ja się w to nie bawiłem ale myślę że te wyjścia są na dodatkowy wzmacniacz wiec można by było się pokusić o takie podłączenie żeby stereo było na osobnym wzmaczniaczu. :-?
 

owlacz1

New member

Ok, ale jak to teraz połączyć przy pomocy tych urządzeń bo nie bardzo wiem ??

Myślałem o czymś w rodzaju 'przełącznika'...pozwoliłam sobie to przedstawić graficznie w załączonym pliku.

Czy znajdę coś takiego ?? I czy jest to dobre rozwiązanie ??
 

Attachments

  • SWITCH.jpg
    SWITCH.jpg
    44,2 KB · Wyś: 121

owlacz1

New member
Czy taki przełącznik nie będzie powodował zakłuceń lub spięć jeśli w miejsce głośników speaker1 podłącze kino a w speaker2 stereo a na wyjscie kolumny to bedzie ok ??

Drugie pytanie czy nie bedzie strat na dźwięku przy takim połączeniu ??
 
Do góry