czy oczekuję za dużo?

Jimmy

New member
Przyznaję ze wstydem, że Link do Idoblu skopiowałem ze starszych materiałów nie zaglądając na ich stronę - niestety skiepścili się, strona jest nieuaktualniana chyba od roku.
Wracając do pierwszego postu w temacie, bardzo ciekawym odtwarzaczem blu-ray z wyjściami analogowymi 7.1, dekoderami audio HD, odtwarzaniem nie tylko mkv ale nawet SACD, Audio DVD, AVCHD, HDCD jest Oppo BDP-83 i jego odmiana SE o polepszonym audio. Brakuje mu tylko wifi, ale nawet bez tego wifi mam ochotę go zamówić (zdaje się nie ma do tej pory dystrybutora w Polsce i trzeba zamawiać zdaje się w Szwecji). W USA to bestseller zbierający jak najlepsze opinie fachowych wydawnictw audio-video, gdyż podobno oferuje high-endową jakość video i audio za cenę nisko-średnio budżetowych odwarzaczy. Dziwię się, że w Polsce żaden dystrybutor się nim nie zainteresował, bo przecież w Polsce prawie wszyscy najpierw patrzą na cenę.
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o bzdury z LG Electronics, to czy nie są to przypadkiem zdania wyrwane z kontekstu, a dotyczące tylko LG BD 390, który nie ma dekoderów dźwięku HD i nie ma wyjść analogowych 5.1?
Uważam,że jeśli amplituner ma dekodery dźwięku HD a BR player ich nie ma i tylko puszcza bitstream, to wszystko jest OK, wyjscia analogowe 5.1 czy 7.1 w BR playerze do niczego nie są potrzebne bo i tak aby uzyskać dźwięk HD (Dolby True HD i DTS HD MA) odtwarzacz musi być połączony z amplitunerem po HDMI.
Wstawiłem całą odpowiedz , nic nie jest wyrwane z kontekstu. Co do dekoderów to mi własnie chodzi o to ze mam starszy typ yamahy który nie ma ani dekoderów ani wejścia hdmi. Dlatego zadałem pytanie o blu ray tego typu. Okazłuje sie, że równiez po aktualizacji samsung 3600 spełnia moje oczekiwania.

Do Janusza

Dzięki za info. Faktycznie poszperałem troche i masz racje co do 7.1 i co do dekoderów. Dla zainteresowanych http://reviews.cnet.com/2300-6463_7-10000931.html
 
Ostatnia edycja:

Jimmy

New member
No jeśli polska firma sprzedaje Oppo BDP-83 po 3.500 zł, a kosztuje on w USA $ 499 to widzicie ile ta firma chce na tym zarobić.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Brakuje mu tylko wifi, ale nawet bez tego wifi mam ochotę go zamówić (zdaje się nie ma do tej pory dystrybutora w Polsce i trzeba zamawiać zdaje się w Szwecji). W USA to bestseller zbierający jak najlepsze opinie fachowych wydawnictw audio-video, gdyż podobno oferuje high-endową jakość video i audio za cenę nisko-średnio budżetowych odwarzaczy. Dziwię się, że w Polsce żaden dystrybutor się nim nie zainteresował, bo przecież w Polsce prawie wszyscy najpierw patrzą na cenę.
W europie oppo nie jest dystrybuowany (i nie wiadomo kiedy i czy będzie). Jeśli jakikolwiek sklep go sprzedaje to jest to sprzęt ściągnięty z USA i poddany modyfikacjom w celu ominięcia regionalizacji.
PS. Niestety mimo, że w stanach wersja 83 kosztuje 500$ to po wszystkich opłatach akcyzowo celnych, transportowych oraz usuniecia regionalizacji jego cena w Polsce wyniesie ponad 3000zł (piękny kraj Polska). Wim bo kupiłem, oczywiście w niższej cenie ale z USA.
 

macek

New member
Bez reklam
W europie oppo nie jest dystrybuowany (i nie wiadomo kiedy i czy będzie). Jeśli jakikolwiek sklep go sprzedaje to jest to sprzęt ściągnięty z USA i poddany modyfikacjom w celu ominięcia regionalizacji.
PS. Niestety mimo, że w stanach wersja 83 kosztuje 500$ to po wszystkich opłatach akcyzowo celnych, transportowych oraz usuniecia regionalizacji jego cena w Polsce wyniesie ponad 3000zł (piękny kraj Polska). Wim bo kupiłem, oczywiście w niższej cenie ale z USA.

A, warto bo to piekny klocek a jak brzmi:D,moja zona do dzisiaj uzywa torby na zakupy z logiem Oppo ;)
 

rudzia_1

New member
Witam. posiadam odtwarzacz LG BD-390 i jest taki problem ze posiadam filmy w formacie MKV ktore odtwarzam z dysku przenosnego za posrednictwem USB 2.0 i nie ktore ida OK a nie ktore laguje mi dziwek DTS przewaznie angielski???Bardzo bym był wdzieczny Za pomoc.

pozdrawiam
 
Do góry