Czy obecne tv LCD mają dekoder HDCP?

pablo82

New member
Zamierzam kupić telewizor LCD.

Jak to jest z 32-calowymi telewizorami LCD wszystkich najpopularniejszych firm??? Czy one posiadają dekoder HDCP? Bo jeśli nie, to zdaje się, że mimo iż są to teoretycznie telewizory "HD-Ready"- zdolne do wyświetlania obrazu w wysokiej rozdzielczości, to jednak w praktyce nie będą mogły tego zrobić bo na wejściu HDMI nie ma dekodera HDCP- czy tak? Krótko mówiąc- mimo iż do telewizora dojdzie sygnał HD- to złącze HDMI bez HDCP obetnie HD do SD- czy mam rację?

Zdaje się, że wszystkie filmy na HD DVD czy Blue Ray będą zakodowane przez HDCP! Żeby więc zobaczyć obraz w wysokiej rozdzielczości potrzebny będzie dekoder HDCP na wejściu HDMI w telewizorze- czy tak???
Czy telewizory sprzedawane obecnie mają dekodery HDCP czy nie???:-O

Pan z ITI w wywiadzie na temat nowej platformy cyfrowej i sprzętu od firmy ADB mówi tak:

"Sercem systemu będzie dekoder produkowany dla nas przez polską firmę ADB, który umożliwi odbiór naszych programów i pozwoli korzystać z całości przygotowywanej przez nas oferty. Warto tu wspomnieć, że dekoder ten zostanie wyposażony w najnowsze rozwiązania oferowane przez nieliczne urządzenia, które są obecnie dostępne na rynku. Jedną z najważniejszych jego cech jest obsługa standardu kompresji MPEG-4, co pozwoli zaoferować najwyższą jakość obrazu. Dekoder będzie wyposażony w dysk twardy o pojemności 250GB, który umożliwi zarejestrowanie do 300 godzin programu. Zdecydowaliśmy się na to dość drogie rozwiązanie, aby móc w pełni wykorzystać dobrodziejstwa najnowszych technologii.
PM: Zależało nam na dostarczeniu rozwiązania, które będzie zaawansowane technologicznie, a jednocześnie atrakcyjna wizualnie, tak aby użytkownik nie musiał się go wstydzić. Istotne jest również to, aby było to rozwiązanie przyszłościowe, które nie zestarzeje się po pół roku. URZĄDZENIE OFERUJE ZŁĄCZE HDMI Z OBSŁUGĄ HDCP, wyjście Component, port USB do łączenia dekodera z komputerem czy port Ethernet umożliwiający łączenie się z Internetem. Dekodery wyposażone są również w funkcję skalowania, dzięki której sygnał w standardowej rozdzielczości może być przeskalowany do standardu 576, 720p i 1080i. Zainstalowany dysk o pojemności 250GB zapewni realizację funkcji cyfrowego magnetowidu (PVR) z obsługą EPG."

"URZĄDZENIE OFERUJE ZŁĄCZE HDMI Z OBSŁUGĄ HDCP" !!!

Czy to oznacza, że jeśli na przykład ITI będzie emitować ligę mistrzów albo Kubicę w HD zakodowane przez HDCP, a telewizor nie będzie miał dekodera HDCP to nici z oglądania obrazu w wysokiej rozdzielczości mimo iż telewizor ma wejście HDMI i jest HD READY???!!!

Jak to jest???
 

Krzych

New member
Jednym z wymogow przyznawania oznacznia HD-Ready jest wlasnie cyfrowe zlancze obslugujace HDCP. Wiec kupujac TV je posiadajace, spokojnie pogladasz HD od ITI. Zreszta nie wiadomo jeszcze jak dokladnie bedzie i czy w ogole w dekoderach bedzie szyfrowanie. Mozliwe, ze HD poogladasz i po analogu.

Co do nowych odtwarzaczy to owszem, beda one ucinac rozdzielczosc w przypadku polaczenia bez HDCP, czyli rowniez polaczenia analogowego jakim jest component. Aczkolwiek wyszlo kilka HD-DVD Warner'a, ktore pozwalaja przeslac sygnal wysokiej rozdzielczosci rowniez componentem (sa wolne od hdcp).

Tak wiec spokojnie mozesz kupowac TV HD-Ready.

Pozdrawiam
Krzysiek
 

arsenal

Moderator
VIP
Mała poprawka. Wszystkie filmy na HDDVD i Blu-ray'u jakie wyszły do tej pory nie mają HDCP i nie zanosi się by miały przez następne 4-5 lat. Studia przestraszyły się złej prasy i niezadowolonych konsumentów. Wielu z nich( ocenia się że kilka milionów) w Stanach i Japonii ma odbiorniki HD starszej daty bez złącza HDMI i DVI a więc i bez obsługi HDCP i flag ICT.
 

pablo82

New member
krótko mówiąc: nie ma co się przejmować HDCP i można śmiało kupować tv LCD HD Ready bo na 100%... np. ITI nie będzie cudować z jakimiś szyfrowaniami- czy tak?
 

machu

New member
krótko mówiąc: nie ma co się przejmować HDCP i można śmiało kupować tv LCD HD Ready bo na 100%... np. ITI nie będzie cudować z jakimiś szyfrowaniami- czy tak?

Absolutnie nie radzę kupowac TV bez HDCP. To czy ITI będzie wysyłało sygnał z HDCP jest tylko jednym z aspektów. Pamiętaj że 99% filmów DVD ma flagę HDCP i oglądnie ich po cyfrowum złączu wymaga obu urządzeń dekodujących.

ITI wątek: Myślę że tunery ITI będą miały HDCP na HDMI. Dwie platformy HDTV w europie: Sky i Premiere, wysyłają sygnał HDCP przy materiale filmowym. Sky wysyła niekodowany sygnał po komponencie (analog), ale Premiere tego nie robi! - albo masz HDCP albo nie oglądasz kanału filmowego.

Sam mam TV bez HDCP (Pio 50MXE1) i miałem już kilka problemów z powodu braku tego systemu - np: Nie mogłem podłączyc DVD Denona po DVI...
Gdybym był teraz na kupnie TV, nawet bym nie spojrzał na urządzenia bez HDCP.

Jeszcze tak na marginesie: Jak TV ma znaczek 'HD Ready', to znaczy że ma HDCP (to jeden z wymogów przyznania tego znaku handlowego)
 

jabba

New member
Piszę drugi &^%*&^ raz bo już wcześniej mnie w międzyczasie wylogowało. Jeśli jeszcze raz mi tu wetnie 2 ekrany tekstu to żegnam się z wami.

http://www.immateriblog.de/archives/000242.html

Takim sprzętem bym nie pogardził, sam nie mam HDCP w swoim TV.
W US sprawę rozwiązano sensownie i słuchając poglądów konsumentów. Piractwo HD dotyczy tak samo Europy jak i US czy Chin ale tylko u nas planuje się tak drakońskie obostrzenia w postaci wymuszania HDCP na HDMI czy DVI. Ciekawe czy przypadkiem europejskie płytki na jesieni do nas płynące nie będą miały czegoś na kształt flagi ICT.
Nie dość, że Europa raczkuje w tematyce HDTV to jeszcze odcnia się od takiej ITI Neovision osoby, które w zasadzie są najwcześniejszymi adopterami tej technologii czyli ludzi z telewizorami LCD/plazmami z 2005 i wcześniej. Pytam w imię czego? Teraz mogę sobie swojego płaszczaka tylko podpinać do kompa, kablówki i XBOXa a HD właśnie będę zmuszony PIRACIĆ bo niby z jakiej racji mam po roku kupować nowy płaski TV??!!

Viva silu.info, viva hdbits.org
 

pablo82

New member
Już nic nie wiem

Właśnie dzwoniłem do JVC i Panasonica; panowie z obu firm powiedzieli, że nic nie są w stanie zagwarantować! Tzn, że prawdopodobna jest sytuacja taka oto, że jak kupię teraz telewizor HD-Ready z wejściem HDMI teoretycznie z dekoderem HDCP to po prostu za dwa czy trzy miesiące kiedy wejdzie nowa platforma ITI taki telewizor, który teoretycznie powinien wyświetlić obraz zakodowany w HDCP po prostu sobie tego obrazu nie wyświetli :sad:
... a bo to oprogramowanie tunera satelitarnego może być niedopracowane, a bo to, a bo tamto... "radzę Panu poczekać"- taka właściwie była pointa obu wywodów!

Co o tym sądzicie???
 

pablo82

New member
Z kolei w LG bardzo miła pani powiedziała mi, że wszystkie obecne telewizory LCD firmy LG mają dekodery HDCP, ale dla 100% pewności najlepiej poczekać do jesieni i po prostu sprawdzić czy tuner satelitarny będzie rzeczywiście współpracował z telewizorem ponieważ np. w Niemczech telewizory LG nie współpracują z tunerami satelitarnymi firmy Philips (a zdaje się, że ITI ma dostarczać tunery właśnie Philipsa- czy tak? Notabene mój obecny tuner Cyfry+ bez HD rzecz jasna :blagam: też jest Philipsa).

Gościu w Samsungu natomiast na luzaku odparł:
HDCP? Tha, oszywiście! HDMI onsługuje HDCP, nie ma najmniejszego problemu

Co Wy na to? Czy przypadkiem nie lepiej jednak poczekać z zakupem LCD do jesieni? :confused:
 

pablo82

New member
Pani z Sony mówi, że telewizory LCD Sony nie mają HDCP!!! Wyjątkiem jest seria X (zdaje się, że to jest tylko jeden model za 20 000zł).

Mówię Pani- czyli jeśli np ITI będzie coś nadawać i szyfrować HDCP to LCD po prostu nie pokaże obrazu- czy tak? A pani:

"tak tak, nie rozkoduje"

Panie i Panowie: czy ktoś jest w stanie na 100% zagwarantować, że ITI nie będzie szyfrować np ligi mistrzów przez HDCP (skoro tak, to dlaczego gościu z ITI mówi w wywiadze, że tuner będzie miał wyjście HDMI z obsługą HDCP?) ? Jeśli taka firma jak Sony produkuje tylko jeden telewizor z dekoderem HDCP i to za prawie 20 000zł to czy jest możliwe żeby pozostałe firmy w ogóle ten cholerny dekoder HDCP w swoich telewizorach za 5000 montowały???

... a może już wszystko pokręciłem albo histeruzuję, ale chyba oczywistym jest, że nie po to się kupuje telewizor LCD "HD-Ready" za 50 baniek, żeby po dwóch miesiącach dowiedzieć się, że on właściwie nie jest "HD-Ready"- czyż nie?

Czy w tych wszystkich infoliniach nie mają o niczym pojęcia czy może jednak coś jest na rzeczy z tym niebezpieczeństwem HDCP?
Co robić?
 

bebzun

New member
To ta Pani nie wie co mówi. Lepiej poszukaj informacji na forach zagranicznych. Tam w opisach na HDMI masz HDCP
 
Ostatnia edycja:

soter

New member
pablo82 napisał:
Właśnie dzwoniłem do JVC i Panasonica; panowie z obu firm powiedzieli, że nic nie są w stanie zagwarantować! Tzn, że prawdopodobna jest sytuacja taka oto, że jak kupię teraz telewizor HD-Ready z wejściem HDMI teoretycznie z dekoderem HDCP to po prostu za dwa czy trzy miesiące kiedy wejdzie nowa platforma ITI taki telewizor, który teoretycznie powinien wyświetlić obraz zakodowany w HDCP po prostu sobie tego obrazu nie wyświetli :sad:
... a bo to oprogramowanie tunera satelitarnego może być niedopracowane, a bo to, a bo tamto... "radzę Panu poczekać"- taka właściwie była pointa obu wywodów!

Co o tym sądzicie???

dokładnie :( właśnie dzwoniłem do Panasonica i miły pan uprzejmie poinformował mnie że co prawda LX500 TEORETYCZNIE może przyjąc sygnał kodowany HDCP ale NIE MUSI. Bo to bo tamto, bo technologia świażutka.

no tak rozbawiony dawno nie byłem. czyli wydaje kilka tysiaków i mogę się jedynie modlić. MAX!!!!!
 

arsenal

Moderator
VIP
Dlatego, zbytnio bym się HDCP nie przejmował. ITI napewno wie ile jst jeszcze problemów z tym wynalazkiem. Ile miały ich Premiere i Sky(ten drugi zrezygnował z zabezpieczania HDCP). Jestem pewny, że nie chcą takich problemów i nie będą tego stosować jeszcze przynajmniej przez 5-6 lat. Czy podłączysz componentem czy HDMI będziesz miał HD w ITI.
 
W

WRONEK

Guest
Niewiadomo jak to rzeczywiscie bedzie z tym HDCP przeciez takie stacje jak AnixeHD czy Pro7 Sat1 w niemczech sa Free ale zabezpieczone przez HDCP
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie wiem kto Ci odpowiadał w tych firmach, wg mnie jeśli tv jest oznaczony oryginalnym logiem HD READY, nie żadne tam napisy na kartce itp. tylko oryginalne logo EICTA to tv zgodnie ze specyfikacją posiada złącze cyfrowe ( nie musi to być HDMI) kompatybilne z HDCP

Pozdrawiam
 

pablo82

New member
Zadzwoń na infolinię Panasa lub LG i spytaj o HDCP

ar2 napisał:
Nie wiem kto Ci odpowiadał w tych firmach, wg mnie jeśli tv jest oznaczony oryginalnym logiem HD READY, nie żadne tam napisy na kartce itp. tylko oryginalne logo EICTA to tv zgodnie ze specyfikacją posiada złącze cyfrowe ( nie musi to być HDMI) kompatybilne z HDCP

Pozdrawiam

Według mnie też... i niby jest na stronie JVC chociażby- jak byk napisane:

LCD TVs introduced in this website are designated as "HD ready", which indicates that these products meet the following criteria specified by EICTA:

1) Minimum native resolution of the display device shall be 720 physical lines, in wide aspect ratio;

2) The display device must be equipped with analogue YPBPR, and DVI or HDMI™ (supporting HDCP content protection) inputs to accept the HD signal;

3) HD-capable inputs must be compatible with 720p 50/60Hz and 1080i 50/60Hz HD video formats.


Ale paniusia w LG mówi, że jak se kupię LCD teraz- to mam tylko do standardowej telewizji bo ona nic nie gwarantuje. To samo w Panasie i JVC. Albo nic nie wiedzą i niepotrzebnie sieją zamęt albo rzeczywiście coś jest na rzeczy...
A ja piszę o tym dlatego, że- co tu dużo gadać- po prostu nie stać mnie na to, żeby kupić LCD HD Ready, który za miesiąc okaże się HD NIE Ready!
Jeśli rzeczywiście telewizory tych dekoderów HDCP nie mają to może uda się też kogoś w porę ostrzec.

... chociaż tak prawdę mówiąc to nie chce mi się po prostu wierzyć, że tych dekoderów HDCP te LCD-ki nie mają. Na infoliniach pewnie są niedouczeni i tyle
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Obstawiam na niedouczenie, jak chcesz sprawdzić to zadzwoń tam i spytaj co to jest HDCP ;)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
dziwna ta lista np panasonic 26lx500 jest ale 32" już nie ma hmmm wydaje mi się, że nie jest ona kompletna ale daje zarys.
 
Do góry