Czy na ścianie 2.6m zmieszczę 50'' tv i fronty

d23

New member
Witam,
Ponieważ to mój pierwszy wpis na forum pozdrawiam wszystkich użytkowników.
Mam takie zadanie do zrealizowania - pokój do 'kina domowego'.
Pokoik nie całe 16m2, 3.4x4.4m . Telewizor na krótszej ścianie (na którą niestety otwierają się drzwi - stąd 2.6m do użycia ;-)). Całość będzie zasilana SONY STR DB 930.
Czy uda się jakoś sensownie ustawić fronty, aby cieszyć się kinem 5.0 na początek i posłuchać muzyki 50/50 . Przy okazji - jaki zestaw kolumn do takiej klitki? Cena do 1.5 tys zł.
 

muzyk219

New member
Cześć. Myślę ze uda Ci sie to co zamierzasz mimo iż posiadasz jak napisałeś ok. 2,6m wolnego miejsca.
U siebie posiadam również tv 50" i jego długość to ok 104cm.Więc oznacza to iż u Ciebie powinno zostać po bokach tv do ściany(drzwi) po ok. 70 cm do wystarczająca odległość bo postawić głośniki. Sam posiadam Jamo HTS606 Mieszczą sie więc w Twojej granicy cenowej.Czy będą pasowały do Twojego ampli? Nie wiem. Nie wiem jak Twój Ampli brzmi. Tu więc nie będę radzić.posiadam pokój o wymiarach ok 3,5 na 5m więc kubatura jest podobna do Twojego pokoju. Choć to może nie jest dużo to kolumny grają całkiem z dużym rozmachem.Na pewno dużą rolę tu odegrało kalibracja z dostarczonym do mojego amplitunera mikrofonu który to "załatwił" to co powinien.Reasumując,masz sporo miejsca na podłogówki lecz z racji na ścianę do dyspozycji 2,6 radziłbym poszukać podstawkowych głośników. Myślę że to będzie lepsze wyjście na rozdzielczość dźwięku i w miarę jako taka stereofonię jeśli w ogóle można mówić o stereofonii z amplitunerze do kina ale to już temat na inna rozmowę. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Napisz jeśli już coś kupisz i opisz co uzyskałeś.Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

d23

New member
Tak, myślę że tv jakoś upchnę :D,
właściwie to chodziło właśnie o rozstawienie frontów na ścianie 2.6m.
Czy jest jakaś min. odległość kolumn frontowych poniżej jakiej stereo, efekt kina jest niemożliwy do uzyskania, lub ekstremalnie niezadowalający?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam identyczne wymiary pokoju i równiez na tej scianie mają być fronty i tej wielkosci telewizor. Spokojnie dasz rade. :eek:k: punkt wizyjny i odsłuchowy u mnie to odległość ok. 2.80 m od ekranu. Kanapa nie jest przysunięta do tylnej sciany. Mieścimy się w normach i zasadach, lecz kazdy pokój ma inna akustykę. Napewno znajdziesz idealne ustawinie. Pogoogluj troche, a rozwiejesz wątpliwosci.
Pozdrawiam
 

d23

New member
A co sądzicie o zestawie JAMO S 426 do takiego pomieszczenia. Czeka mnie zakup TV jeszcze, więc każdy grosz się liczy. Czy dać sobie z nimi zupełnie spokój i celować w sprawdzone 606?
 
Do góry