Czy na pewno plazma ?

Gollum

New member
tak czytam te antyplazmowe wywody i aż mnie zatyka. od roku jestem posiadaczem plazmy samsunga 51e6500 - nie jest to model ani topowy, ani wybitny. ot w moim odczuciu solidny i całkiem przyjemny w odbiorze. jest to moja 1 plazma więc nie mam wielkiego odniesienia. nie było mnie stać ani na gt50, ani st50 nie mówiąc już o vt50, czy e8000 samsunga. z drugiej strony nie potrzebowałem, bo nie jestem takim palantem by siedzieć przed ekranem i jechać po producencie, bo to i tamto. czytając "opinie" z tego forum wnioskuję, że każdy polak to spec od rtv. A prawda jest taka, że statystyczny polak, który chce kupić tv nie ma zielonego pojęcia co to jest smużenie, clouding itp. dla klienta, który zadaje pytanie "co kupić" brednie typu "widzę różnicę między 2500hz a 3000hz", modelem X i Y nie mają sensu, bo zwykły "zjadacz chleba" nie szuka tego typu informacji. Jeśli założymy, że taki przeciętny kowalski podejmie decyzję o nie zakupieniu danego modelu tv tylko dlatego, że ktoś twierdzi, że widzi migotanie, to po co są sklepy rtv? przecież klient może iść tam i popatrzeć na modele i podjąć decyzję, a nie szukać opinii i czytać info, że pan x widzi migotanie. pan kowalski go nie zauważy, póki ktoś mu go nie pokaże. Ma to sens?
Moja plazma idealna nie jest, ale jednocześnie mogę popatrzyć na tv LED, trochę mniejszy, też z 3d i twierdzę, że mimo wszystko obraz jest INNY, dla mnie przyjemniejszy. To, że na testach Kiki-ego były pokazane statyczne screeny z krawatami w paski i 1 zdaniem opisujące ze jest bardzo dobrze, praktycznie dzis nie przekonałyby mnie do niczego, z tego wzgledu, ze co innego testować tv na materiale "doskonałym", a co innego katować tv przez 8h na kanałach SD i HD z kablówki, gdzie jakość zależy od materiału. Potem rodzą się texty typu "z 10m widzę migotanie plazmy" a z 5m nie widzę wad Leda.

PA RA NO JA
 

pantomima

Banned
Gollum - dokladnie paranoja bo inaczej tego co sie dzieje okreslic sie nie da.
Nie ma prostej jednoznacznej odpowiedzi tylko zaraz jakies cuda na kiju - tym bardziej ze kolega ToTv sprecyzowal czego oczekuje - zalezy mu na delikatnym , lagodnym obrazie nie meczacym oka - zamiast udzielic konkretnego namiaru to taki syf sie robi ...

Ja mam 3 plazmy(2panasonici i samsunga ) i nie odczuwam zadnego dyskomfortu podczas zwyczajnego ogladania czego kolwiek .Nie dostrzegam zadnego migotania itp - poprostu czerpie satysfakcje z jakosci , naturalnego obrazu .

Moze na sile doszukal bym sie czegos ,ale chwile pozniej bym o tym zapomnial bo nie na tym polega korzystanie z tv aby sie wpatrywac w niego z nastawieniem wylapania najmniejszych ulomnosci .

Najzabawniejsze sa te wzmianki o (podkreslam )' specyficznej podatnosci ' na efekt migotania haha..., ktory zapewne wystepuje ale nie jest az tak odczuwalny, a na pewno nie az w tak duzym stopniu jak co niektorzy to opisuja , w zasadzie to zadko kiedy dostrzegalny ...

Jezeli jestes szczesciarzem i ów podatnosci nie odziedziczyles w genach to z cala pewnoscia pdp jest dla Ciebie drogi konsumecnie ... Z kolei odradzal bym kupno plazmy tym genetycznym pechowcom ktorych ta przypadlosc dotknela ...
Niebawem zapewne tego typu podobne info bedzie zamieszczane na kazdym stoisku pdp , bo przeciez efekt migotania w plazmie to cos nie do zaakceptowania .... pffff
 
Ostatnia edycja:

Prosument

New member
Argumentacja jak z piaskownicy.Co w tym dziwnego że migotanie widać z 10m (kto nie wierzy to nie idzie do sklepu i sam się przekona) a cloudingu nie widać z 5m?Żeby zobaczyć clouding trzeba oglądać telewizor nie dość że z bliska to jeszcze w ciemności.Żeby zobaczyć migotanie nie trzeba się nawet przypatrywać.Tak jak napisałem wcześniej migotanie już w dobie CRT uznano za wadę i produkowano CRT 100Hz.W dobie plazm nie wolno uznać migotania za wadę bo nawiedzeni nie uznają tego jako wady.Żenada.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Ja miałem duży dylemat co wybrać, czy plazmę czy LED. Plazma rzeczywiście oferuje piękny obraz, a seria ST60 nie ma sobie równych w stosunku jakość/cena. Baaardzo ciężko było mi się zdecydować.

To co przeważyło to jednak skłonność plazmy do powidoków/wypaleń. Jak sobie prześledziłem całe wątki, i trafiłem na tak wiele problemów z tym związanych (wypalone logo stacji, paska informacyjnego itp, szczególnie jak ktoś ogląda sporo kanałów informacyjnych, a ja do takich osób należę), to myślę że przy sprzęcie za parę tysięcy zł coś takiego nie powinno mieć miejsca- że mogę uszkodzić telewizor, robiąc to, do czego został przeznaczony- czyli oglądając telewizję...

Aha- mi to migotanie plazmy specjalnie nie przeszkadzało, aczkolwiek jak ktoś nigdy dłużej nie użytkował plazmy, to efekt ten rzeczywiście rzuca się w oczy. Czy przeszkadza- mi nie.
 
Do góry