Czy Na Antenie Naziemnej Będzie Odbierał Lcd

ELLA

New member
WITAM PLANUJEMY KUPIć NOWY TELEWIZOR LCD, :DALE KTOś MI POWIEDZIAł żE NA ZWYKłEJ ANTENIE NAZIEMNEJ NIE BęDZIE NAM DOBRZE ODBIERAł,:confused: TYLKO NA KABLóWCE CZY TO PRAWDA ? PROSZE O ODPOWIEDź
 

AreckiW

New member
źle Ci ten ktoś powiedział,
będzie LCD pracował zarówno na antenie naziemnej,
jak i na kablówce,
na satelicie,
na innych źródłach sygnału też.
Jakość sygnału z anteny naziemnej będzie miała wpływ na jakość odbioru, może się okazać, że będzie lepiej, niż z kablówki.
Nie ma reguły, bo np. jakość TVP1 z satelity np. Cyfrowego Polsatu jest bardzo słabej jakości, ale już np. TVN to żyleta.
Z anteny naziemnej może być inaczej i nie ma tutaj takiej prostej reguły, że z anteny z dachu jest zawsze gorzej.

Pozdrowienia
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
ELLA , ArekciW dobrze napisał. Dodałbym od siebie, że jakość obrazu w dużym stopniu zależy od modelu tv (jego elekroniki). Przy SD tv LCD bywają "marudne". :) Najlepiej sprawdzić samemu i .... czytać forum.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ELLA napisał:
WITAM PLANUJEMY KUPIć NOWY TELEWIZOR LCD, :DALE KTOś MI POWIEDZIAł żE NA ZWYKłEJ ANTENIE NAZIEMNEJ NIE BęDZIE NAM DOBRZE

- mam Shapa 46XD1 full HD - więc niby najbardziej wymagający LCD i niby najgorszy do SD
- mam antenę na dachu ze wzmacniaczem gdyż mieszkam w domu jednorodzinnym.Antena rozprowadza sygnał do 4 odbiorników TV / w tym 2 LCD full HD/
- nie mam kablówki - więc nie powiem Ci czy obraz jest z kablówki lepszy
- mam statelitę z talerzem 2,10m :-D i z niej głównie korzystam

wnioski dla Ciebie
cała moja rodzina ogląda TVP1,TVP2,TVP3,POLSAT,TV4,TVN z anteny naziemnej i nie narzeka na jakość sygnału mimo iż jeszcze niedawno stał w pokoju 32"Sony panorama 100Hz.Powinni więc narzekać a nie narzekają.

Uważam podobnie jak przedmówca że TYLKO TVN jest lepszy via satelite,reszta lepiej wypada z anteny naziemnej.

Jest tylko jedno ale - ZALEZY JAK DALEKO OD CIEBIE JEST NADAJNIK - i na jakie sygnał może natrafić utrudnienia /słupy wysokiego napięcia,generatory etc.
Ja mieszkam w dużym mieście i jest ok ale w mniejszej miejscwości może być różnie.


pozdrawiam
 

ELLA

New member
Dzięki za odpowiedzi, a co do pytania to mieszkam we Wrocławiu to nadajnik mam raczej blisko:)
 
Ostatnia edycja:

ASTONDB9

New member
Zgadzam sie z wami:)

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup czegoś cyfrowego, mam na myśli antenę sat:) najlepiej N-kę, ale to sa koszty sprzęt + mątarz i abonament:( Nie daj sie zwieść tym co te cudne telewizorki pokazuja w sklepach bo czasami jest to max ich możliwości:)
Ps. Ja tez mieszkam we Wrocku i mam kiepski obraz choć ponoć w naszym nowym bloku przy ul. Niemczańskiej na Gaju jest kiepski obraz bo sa odbicia sygnału i obraz sie nakłada:( a mam telewizorek Panasonica 100HZ i mnie kiedys grał zaje fajnie:) a teraz kicz!!! Ponoć zmieniono we Wrocławiu usytułowanie nadajników:) Najlepiej zapytac kogoś ze sasiedztwa kto ma LCD lub Plazme jak to gra na analogowej antenie naziemnej, a może nawet ktos Cie zaprosi do domu na mały pokaz!!!
W innym razie możesz sie rozczarować jakością:) ale niczym sie nie przejmuj ponoć juz niedługo będzie naziemna telewizja cyfrowa:)
Jeśli masz jakiś problem co do wyboru to moge Ci pomuc:)
Pozdrawiam Paweł:)
 
Do góry