Czy można jeszcze kupić dobry tv 58-60''?

lostDesper

New member
Dzień dobry,

szuka tv do salonu:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? +/- 3,5m-3,8m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? mam rolety zewnętrzne, więc tym się nie przejmuje
7. Co chcemy aby telewizor posiadał ? działanie netlixa i yt bezproblemowe
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+
9. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder + PS4 + Amplituner DENON AVR-X1600H
10. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
11. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie, nie zwracam na to uwagi
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, filmy, Netflix i dużo piłki nożnej
13. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? netflix i YouTube
14. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Tak, ale na tym tv raczej sporadycznie, ogólnie PS4 podpinam do monitora
15. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? więcej czasu wieczorami
16. Preferencje co do wielkości? 58-60 cali
17. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Jak ogladam mecz piłki nożnej i przy wybiciu piłki robi się kometa, widzę piłkę i poświatę
18. Preferencje co do marki ? brak
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3-4tys. zł


Panowie wiem, że modeli 55 calowych jest cała gama, to samo z 65 calami, jednak 55 myślę, że jest za mało, a 65 mi się co prawda zmieści ale zajmie prawie całą ścianę tv.

Czy w takim przedziale 58 albo 60 cali mozna coś kupić? Od kilku lat oglądam TV na Samsungu le40C550 i jakoś żyje. Ja się nawet nie bardzo znam na tych rzeczach w tv, które trzeba brać pod uwagę. Kiedyś sprawdzałem input lag, bo grałem sporo na konsoli. Nie musi to być nawet najnowszy model, ja mogę kupić Tv, który miał premierę 2 lata temu nawet, bo mi to nie przeszkadza. Nie potrzebuję iść za jakąś tam technologią do przodu i ciągle być z nowinkami. Zależy mi na oglądaniu NETFLIXA, filmów i sporo piłki nożnej a tak więcej to mnie to w sumie nie interesuje.
Nie potrzebuję też TV z funkcjami z których korzystać nie będę.

Przeglądałem modele:
PHILIPS 58PUS7304, SAMSUNG UE58RU7172, PANASONIC TX-58GX830E,
PANASONIC TX58GX810E, SHARP LC-60UI9362E - tylko z tym Sharpem nie wiem jak z dostępnością.

Ale może są jakieś starsze modele dające radę po prostu.

Dzięki za pomoc.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie widziałem na oczy, może ktoś oglądał JVC LED LT-58VA6900P (jest też podobny bliźniakj pod marką Hitachi, oba są chyba produkowane przez tureckiego Vestela). Na papierze wygląda znośnie: matrytca VA, jasność 350 cd/m2, Czas reakcji matrycy 8 ms. Pytanie, kto sie odważy kupić?
https://www.ceneo.pl/90096889#tab=click
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli wejdzie 65" to masz naprawdę extra modele.
I mieścisz się w klasie cenowej w programie gdzie sam wybierasz ceny.
 

lostDesper

New member
Dzięki. Niestety na 65" nie ma szans, dlatego jeśli nic nie ma sensownego to już jakoś przeboleje zejście na te 55", ale zrobię to niechętnie. Masz coś na sprzedaż z tych modeli które wymieniłem wyżej? Któryś byś polecił?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, tyle że w wielkości 60 masz modele tylko podstawowe.
Natomiast w przekątnej 55" masz modele świetnie wyposażone.
Sharp 60UI76
LG 60UM7100

A 55" masz już nawet Qledy z soundbarem oddzielnym:
- TCL 55X815 masz w specjalnym programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program.
- Oleda 55X98 za 4300 zł
- Philips 55PUS9104 za 4299 zł
- Sony 55XF9005 za 3599 zł
- Philips 55PUS 8804 za 3099 zł
 

lostDesper

New member
Wiesz co, ja tak szczerze mówiąc nie potrzebuje modelu świetnie wyposażonego. Nawet nie musi mieć wifi. Ten Sharp będzie dobry do netflixa, filmów i piłki nożnej? Bo głównie o to mi chodzi.

Myślałem jeszcze o SAMSUNG UE58RU7172
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Wiesz co, ja tak szczerze mówiąc nie potrzebuje modelu świetnie wyposażonego. Nawet nie musi mieć wifi. Ten Sharp będzie dobry do netflixa, filmów i piłki nożnej? Bo głównie o to mi chodzi.

Myślałem jeszcze o SAMSUNG UE58RU7172

Jak nie masz wymogów specjalnych to Panasonic 58 cali seria GX 810/820/830 jak dla ciebie i podejrzewam że będziesz zadowolony
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Nie masz zbyt dobrego wzroku to bierz Panasonica, może chociaż dźwięk usłyszysz, o ile podłączysz do zewnętrznego audio. Jak ktoś jest fanem Panasonica i ma jeszcze w miarę zdrowe oczy to tak go opisuje:
Panasonic 58GX830 – test – TV TEST

Jednemu pasuje a drugiemu nie !!! ,Jeden kupi Philipsa , drugi kupi Panasonica i będzie zadowolony ,
Jak wiem obraz Panasonic ma na poziomie a testy ? Zawsze można skalibrować a jeszcze dodam , Nie każdy lubi te same ustawienia taka jest prawda

Niech test przeprowadzą na skalibrowanym tv a nie jak w linku , każdy model bez kalibracji będzie miał przekłamania , jeden mniejsze , drugi większe
 

legaar

Member
najlepiej podjechać do Media i zobaczyć samemu - widziałem wszystkie 3 rozmiary i wg mnie to jest bardzo dobry TV, z przyzwoitymi kątami jak na VA - fakt że mega odbija światło ale nie każdemu to przeszkadza. Swego czasu wersję 65 cali mieli za 3999 w MM i jeszcze bony dawali za 300 zł wiec wychodził 3699 i to była bardzo dobra cena jak za 65 cali. Pomimo swoich może 350 nitów Dolby Vision robi robotę - na tych TV Vincent pokazywał jak DV pokazuje fajne szczegóły nawet przy nie super hiper jasnej matrycy jak w przypadku sony xf9005 (który oczywiście jest super ale kosztuje troszkę więcej )
 

marzec

New member
Witam.
Czy można kupić dobry tv 58-60 ? Nie wiem. Też takiego szukam.
Oglądałem na Panasonicu 58gx810 w sklepie piłkę nożną (tv sport naziemna) jak na panel 50 hz całkiem przyzwoicie, byłem zaskoczony bo podobno jak niema 100 hz to musi być źle. (wzrok mam dobry, wiem jakiego tv szukam , w domu mam mniejszy LG 100 hz)
Poprosiłem sprzedawcę o włączenie tego samego kanału na tv sony 55 cali seria 9xxx (nie pamiętam modelu, kosztował 3999 zł) Uczciwie powiem że , obraz był lepszy, ale tu chodzi o szczegóły, sony też przy szybkim ruchu kamery momentami tracił ostrość, piłka też czasami stawała się mniej wyraźna i ostra a to panel 100 hz i to w bardzo dobrym tv.
Dlatego rozważam nabycie Panasonica, dla mnie te 3 cale więcej są ważne, dopłata 1200 zł do sony chyba nie warto, aż tak dużej różnicy w obrazie nie widzę. Ale gdybym miał kupić 65 cali to sony 9xxx.

W Panasonicu moim zdaniem jest bardzo dobra czerń i kolory , jak na ten przedział cenowy.

Gdyby ktoś miał pomysł na inny tv mniejszy jak 65 a większy od 55 cali to proszę o radę. A może odpuścić te 3 cale i kupić 55 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sonyu to model 55XF9005. A kiedy planujesz Zakup ?
Sony 65XF9005 masz dostępny za 5199 zł
Wraca pytanie ile masz max kasy ?
 

marzec

New member
65 cali na dzień dzisiejszy odpada , na upartego bym zmieścił ale za dużo zmian w pomieszczeniu. Poza tym z 2,8 m trochę mam obawy, ( wiem że wszyscy piszą że za tydzień będzie mały). Interesują mnie telewizory do 60 cali a takich jak na lekarstwo, stąd moje zainteresowanie 58 cali Panasonica, albo zdecyduję się na 55 cali .
A jeszcze rok temu były dostępne sony 60 cali 100 hz i lg 60 cali też 100 hz i komu to przeszkadzało ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jeśli 55" to Oled zdecydowanie, tym bardziej , że masz w extra cenach dla niebieskich członków forum.
 
Do góry