Czy można do LCD podłączyć zewnętrzny dysk komputerowy USB ?

michalkierow

New member
Chciałem pod LCD podłączyć zewnętrzny przenośny dysk USB.
Dysk ma pojemność 500GB.
LCD jeszcze nie kupiłem,narazie jestem w trakcie kupowania dysku i od razu przyszło mi na myśl czy taki dysk mogę później podłączyć pod LCD i oglądać filmy na nim zapisane ?
 

michalkierow

New member
W międzyczasie zadałem to samo pytanie na innym forum bo zależało mi na czasie i teraz informacje są sprzeczne :/

Wiele TV ma USB przez które można oglądać zdjęcia i nic więcej pomimo że zawierają dekoder DivX ale jest zablokowany. W wielu lub wszystkich można go odblokować poprzez menu serwisowe TV. Wtedy odtwarza filmy przez USB z dysku bądź innego nośnika USB. System plików musi być FAT32, w NTFS nie zobaczy na nim plików.


Może zmienię trochę pytanie żeby nie otwierać nowego tematu:
Zestaw :
-tv LCD FullHD
-odtwarzacz BluRay podłączony z tv przez HDMI
-dysk podłączony do odtwarzacza przez USB


Przypuśćmy,że na dysku mam film w BluRay,to czy po podłączeniu go do portu USB,na tv zobaczymy 100% FullHD które daje nam ten film gdyby był nagrany na płycie i odtwarzany w odtwarzaczu ?
 
Ostatnia edycja:

kryss

New member
oczywiście można

zbyt pochopna odp. oczywiście można ale nie wszystkie sprzęty są sobie równe np:sony bravia nie widzi dysków jedynie pendrive i tylko pod fat32, philipsy widzą dyski, widzą ntfs ale nie widzą napisów, samsungi ogólnie widzą wszystko więc pod tym względem są the best, itd...
Napisz jaki masz/chcesz kupić sprzęt to chłopaki z forum pomogą napewno bo nie ma sprzętu uniwersalnego, a szkoda :)
 
Do góry