Czy mógłbym kogoś prosić o pomoc?

Davide

Member
Dzień Dobry.
Zawsze byłem wielkim fanem Samsunga i zwracałem uwagę tylko na Samsunga,lecz spoglądając ostatnio na inne marki w sklepach zacząłem się zastanawiać czy np nie są lepsze od Samsunga...Telewizor potrzebny mi do Filmów MKV,Oglądania Oper na BD,Telewizja to tylko Mezzo Live HD,a tak nic nie oglądam innego,tv do PS4 i Xbox One...Chciałbym by tv posiadał znakomitą płynność ruchu...Wpisałem 65 cali lecz zastanawiam się czy telewizor nie będzie za duży i czy nie poczekać do wiosny na telewizory z CES 2016...Najbardziej skupiłem się na Sony...Samsunga wymieniłem z sentymentu a Philipsa,dlatego,że zauważyłem,iż dużo osób na forum poleca innym Philipsa,chociaż szczerze myśle,że Philips do mnie w ogóle nie przemawia

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Częściej ja sam,lecz dwie osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na prost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Kamienica...Okna od podwórka,bardzo rzadko świeci mocno słońce,ale od wschodu
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE40C5000 - czas na duże zmiany
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? UHD, WIFI, SMART, Najważniejsze by odtwarzał wszystkie filmy MKV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC
10 Jakie urządzenia? Porządne kino domowe
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Zalezy....W tygodniu bardzo rzadko lub w ogóle,w weekendy filmy konsole itp więc nawet może z 7-8 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? brak zdania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?W TV oglądam tylko Mezzo Live HD
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - W weekendy dużo gram lub w ogole.
16. Preferencje co do marki? Samsung,Sony?
17. Preferencje co do wielkości? 55 do 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Białe prześwity na matrycy
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 9000zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Jakoś 3d mnie nie kręci

Z tego co patrzyłem to interesujące wydają się być modele:
1.SONY KD-65X8505C
2.SONY KD-55X9005C
3.SONY KD-55S8505C
4.PHILIPS 55PUS8700/12
5.PHILIPS 65PUS7120/12
6.SAMSUNG UE55JS8500
7.SAMSUNG UE55JS9000L


Na koniec zastanawia mnie co to jest kalibracja i ile taka usługa kosztuje
 

Duch87

New member
Bez reklam
Jak zobaczysz sobie na żywo Philipsa z włączonym ambilightem do na pewno do Ciebie przemówi. Teraz to marka naładowana wszystkimi nowinkami technologicznymi.
 

m9999

New member
Jak zobaczysz sobie na żywo Philipsa z włączonym ambilightem do na pewno do Ciebie przemówi. Teraz to marka naładowana wszystkimi nowinkami technologicznymi.

Nie polecam kupowac telewizora Philips. Sam taki kupilem, maja duzo bledow w sofcie, ktora sa znane, a Philips od kilku miesiecy nic z tymi bledami nie robi. Proponuje poczytac oficjalne forum Philipsa jak ludzie sie wkurzaja. Sam mialem telewizor Philipsa, ale dzieki uprzejmosci sklepu udalo mi sie go wymienic na inny
 

Davide

Member
Dziękuje;) zastanawiałem się czy ambilight nie będzie mnie ogólnie interesował...Co do LG jest on Full HD...Ale jakoś do telewizorów LG nie mam zaufania...Mój tato przerobił już dwa i po przejściu na Samsunga stwierdził,że w końcu ma dobry telewizor...Ja się zastanawiam właśnie nad Samsungiem lub Sony
 

RHJG

New member
Bez reklam
Tak masz racje tylko to jest jednak OLED klasa sama w sobie,ale jak nie pasuje to zdecydowanie SAMSUNG UE55JS9000L lub SAMSUNG UE55JS8500.O kalibracji poczytaj na "zaprzyjaźnionym" Forum.
 

KamilaKornet

New member
Dziwię się tym opiniom. Mam Philipsa 9607 w 60 calach od 3 lat . Zero cloudingu (bo to full led) , czerń plazmowa , ekstra dźwięk i ambilight którego nic NIGDY nie jest w stanie zastąpić...Podpięty jest blu ray tej samej marki, dysk twardy oraz konsola Ps4 i absolutnie żadnych problemów. Ze smart tv rzadko korzystam bo nie widzę takowej potrzeby. Pozdrawiam

Ja bardzo polecam Philipsa. gdyż tv bez ambiligt to nie tv....
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Jest tylko małe ALE :
Nowe TV są na ANDROIDZIE !!!
Miałem Philipsa 9705 i to był SUPER TV ale o jakości Philipsa (nowe modele) jest tu wiele na forum napisane!? O Wsparciu w oprogramowaniu radzę poczytać !
Ponoć modele z minionego roku są lepsze ???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele od serii PUS8601 są już na nowej platformie.
Android jest stabilny i jak na razie zero zgłoszeń !
 

Davide

Member
Ponoć właśnie Philips PUS8601/12 są mega kocurami...55 i 65 cali...Ogólnie nie przemawiają do mnie zakrzywione ekrany,a patrząc na górne modele samsunga są właśnie zakrzywione...Mój kolega posiada Samsung UU55JS58500 i tak siedząc lekko z boku niż w samym centrum patrząc na ekran nie byłem do końca zadowolony,lecz fakt siedząc na wprost było bardzo przyjemne
 

Davide

Member
Właśnie zauważyłem jakoś nierówne linie boiska podczas oglądania meczu,lecz nie wiem czy mi się po prostu nie wydawało przy zakrzywionym telewizorze...Patrząc na YouTube na telewizor Philips 65PUS8901 z ambilux mega mnie porwał...świetna funkcja lecz szkoda ze tylko z trzech stron a nie z czterech lecz na pewno będzie kosztował kolosalne pieniądze przy takiej nowince technologicznej do tego jeszcze ze tylko firma philips to ma i tylko w jednym modelu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten model będzie dostępny w marcu.
Na testy przyjedzie w lutym.
Cena detaliczna za 65PUS8901 - 21.000 zł
Dla członków forum będzie znacznie lepsza.
Tu Ambilight potrójny jest absolutnie wystarczający.
 

Davide

Member
A w ogóle jakie problemy stwarzają zakrzywione ekrany?:> Ten Philips jest świetny porwał mnie w zupełności chociaż zawsze omijałem szerokim łukiem telewizory Philipsa...Problem dla mnie jest taki,a mianowicie cena...Jest kolosalnie za duża...Z TV mi się nie spieszy więc mogę kupić pod koniec roku z nadzieją,że dużo cena spadnie....Dziękuje za odpowiedzi wszystkim!!!! Jesteście Wielcy!
 

Davide

Member
Strasznie zaczęły mi się podobać Philipsy i Ambilight lecz tak czytam,czytam i czytam i przeraża mnie to,że Philips ma taki wysoki input lag co jednak w gra przeszkadza....Ahhh szkoda,że ideały nie istnieją
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież PUS8601 ma niski Input Lag bo się mieści w pierwszej klasie.
Sprawdź proszę samemu to się przekonasz że jeden z najlepszych modeli na rynku w ogóle. Ten model jest już na nowej platformie. Ci którzy kupili są bardzo zadowoleni. Na razie i tak jest na zapisy ...
 
Do góry