czy magnat oszukuje klientow

zenno

New member
witam kolega chce kupic suba magnata 301a ale ma problem poniewaz wyczytal na obudowie pobor jest 80 watt a producent podaje 100 watt to jak to jest w koncu z ta moca czy magnat podaje nieprawdziwe informacje
 

mors111

Active member
Bez reklam
pewnie 100W to moc maksymalna jaką bardzo chwilowo potrafi podać wzmacniacz na głośnik , a 80W to moc znamionowa , co nie zmienia faktu że może zagrać dobrze

ja w moim mam 60W wzmacniacz i mocy mi nie brakuje w kinie domowym , aczkolwiek różne opisy czytałem że ma 60/100/120W - pytanie jakiej mocy i że pobiera maksymalnie z sieci 100W
 

zenno

New member
nie mowie ze zle zagra ale 20 watt troche robi roznice w instrukcji podane jest ze wzmak ma 100 rms a pobor 80 watt troche dziwne to ale do pokoju 12 m i tak chyba wystarczy
 

mors111

Active member
Bez reklam
dziwne nie jest

wzmak może mieć nawet 200W , ale sam zasilacz 100W , więc mogą nie kłamać

a to że to za słaby zasilacz to już inna para kaloszy
 

zenno

New member
czyli zasilacz do tego magnata jest jednak za slaby bo slyszalem tego magnata i jak dla mnie to wlasnie ten zasilacz jest troche za slaby do tego magnata
 

mors111

Active member
Bez reklam
najprawdopodobniej tak jest
skoro z głośnika więcej nie wyciśniesz i nie skacze on jak głupi , to pewnie ma za słaby albo wzmacniacz , albo zasilacz

zrób sobie próbę , daj na fulla na chwilę i zobacz czy nie przygasa w rytm basu z tyłu dioda power , jak będzie minimalnie przygasać ( ledwo zauważalnie ) - to za słaby jest wzmacniacz który to nie napędzi odpowiednio głośnika ( pomijam tutaj kwestię też samego zasilacza który musiał by być też mocniejszy dla mocniejszego wzmacniacza ) , jak będzie za mocno przygasać to wg mnie za słaby jest właśnie zasilacz
 

zenno

New member
zrobilem ten test i na full dioda lekko przygasa widac ze magnat laduje po taniosci zasilacze a szkoda bo sub jest calkiem ok moze wymiana na mocniejszy by cos zmienila
 
Do góry