Czy ma ktos opinie na temat kino domowe Panasonic SC-BTT 190 ?

AndrzejGdz

New member
Witam !

Czy ktos z kolegow ma lub miał zestaw kina domowego Panasonic SC-BTT 190 ?
Mam zamiar zakupic taki zestaw,poniewaz posiadam TV Panasonic TX-P42C10Y.
Czy to jest dobry wybór i czy bedzie kompatybilne z TV ?
Wielkim melomanem nie jestem ale czy to jest warte zakupu ?

Andrzej
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeśli chcesz tylko poprawić dźwięk z TV i mieć namiastkę dźwięku przestrzennego to na pewno jest warty zakupu:). TV i kino tej samej marki czyli na pewno będą się zgrywać:). Tu na forum raczej mało kto zna się na plastikach więc nie licz na to że usłyszysz opinii na tema jak to gra :)
 

AndrzejGdz

New member
jeśli chcesz tylko poprawić dźwięk z TV i mieć namiastkę dźwięku przestrzennego to na pewno jest warty zakupu:). TV i kino tej samej marki czyli na pewno będą się zgrywać:). Tu na forum raczej mało kto zna się na plastikach więc nie licz na to że usłyszysz opinii na tema jak to gra :)
Rozumię. Wielkim melomanem nie jestem i nie chce robic z pokoju jakiegos studia nagrań.
A czy ogladajac oryginalny nosnik z dzwiekiem 5.1 to pewnie bedzie cos tam jakas namiastka przestrzennego dzwieku ?
Tak samo z filmem DVD Blue Ray czy bedzie troche choc roznicy niz zwykla plyta DVD ?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumię. Wielkim melomanem nie jestem i nie chce robic z pokoju jakiegos studia nagrań.
A czy ogladajac oryginalny nosnik z dzwiekiem 5.1 to pewnie bedzie cos tam jakas namiastka przestrzennego dzwieku ?
Tak samo z filmem DVD Blue Ray czy bedzie troche choc roznicy niz zwykla plyta DVD ?
Kolego na pewno będziesz miał namiastkę dzwięku przestrzennego :) zwłaszcza jak nie miałeś zbytnio doczynienia z kinami domowymi to na pewno będziesz zadowolony:). Z czasem może będziesz miał ochotę kiedyś na coś lepszego i drewnianego:)
 

AndrzejGdz

New member
Kolego na pewno będziesz miał namiastkę dzwięku przestrzennego :) zwłaszcza jak nie miałeś zbytnio doczynienia z kinami domowymi to na pewno będziesz zadowolony:). Z czasem może będziesz miał ochotę kiedyś na coś lepszego i drewnianego:)
No tak niestety mialem tylko najzwyklejszą wieżę LG Stereo. Bedzie to pierwsze kino domowe.
Teraz wiem ze to nie "najwyzsza półka" ale na poczatek chyba wystarczy.
A potem kto wie ?
Dzieki za pomocne inf.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
To jest przedziadostwo, nie służy do używania, atrapa w funkcji dekoracyjnej raczej ;> Ale jeżeli wychowały Cię wilki w lesie, a do cywilizacji wróciłeś tydzień temu to będziesz zadowolony mega ;)
 

czarga

New member
Witam !

Czy ktos z kolegow ma lub miał zestaw kina domowego Panasonic SC-BTT 190 ?
Mam zamiar zakupic taki zestaw,poniewaz posiadam TV Panasonic TX-P42C10Y.
Czy to jest dobry wybór i czy bedzie kompatybilne z TV ?
Wielkim melomanem nie jestem ale czy to jest warte zakupu ?

Andrzej

Posiadam to kino w zestawie z TV TX-P42X10E. Też nie jestem melomanem i w sumie jestem zadowolony z kina. Nie uzywam juz głośników telewizora i uważam, że jak na plastikowe głośniki dźwięk jest poprawny i czysty. Dobrze współpracuje z TV przez VieraLink. Czyta pliki mkv z zewnętrznego dysku. Po podłączeniu do internetu mozna korzystać z serwisów np. Ipla, Iplex, Youtube, korzystać z funkcji DLNA.
 

AndrzejGdz

New member
A ja mam plik w formacie mkv w tzw sieci DLNA i plik wcale nie jest widoczny na ekranie TV ? Co mam zrobic aby plik był widoczny ?
 

AndrzejGdz

New member
Pliki mkv odtwarzałem z dysku przenośnego, ale sprawdzę czy przez DLNA działa.
Ja mam dysk przenosny Verbatim ale wcale go nie wykrywa kino domowe ?
Podlaczalem dysk i z czoła tam gdzie i-pad oraz z tylu i nie wykrywa mnie ze mam podlaczony zewnetrzny dysk ?
P.S Doczytalem sie w instrukcji ze zewnetrzny dysk tylko i wylacznie podlacza sie do "czoła "kina domowego.
 
Ostatnia edycja:

czarga

New member
W instrukcji jest napisane:
To urządzenie nie gwarantuje połączenia ze
wszystkimi urządzeniami USB.
Niniejsze urządzenie nie obsługuje ładowania
urządzeń USB.
Obsługiwane systemy plików to FAT12, FAT16, FAT32
i NTFS.
Niniejsze urządzenie obsługuje specyfikację USB2.0
High Speed.
Urządzenie obsługuje dyski twarde sformatowane w
systemie plików FAT32 i NTFS.
Dyski twarde niektórych typów mogą wymagać
zastosowania własnego zewnętrznego zasilacza.
Ja mam podłączony dysk WD 250GB 2,5 cala (zasilany tylko z USB) sformatowany w NTFS i wszystko działa. Może masz pecha i dyski Verbatim nie są obsługiwane. Sprawdź jeszcze jak masz sformatowany dysk i czy nie jest podzielony na partycje. Z tego co pamiętam dysków podzielonych na partycje może nie wykrywać.
 

AndrzejGdz

New member
Ja mam dysk przenosny Verbatim ale wcale go nie wykrywa kino domowe ?
Podlaczalem dysk i z czoła tam gdzie i-pad oraz z tylu i nie wykrywa mnie ze mam podlaczony zewnetrzny dysk ?
P.S Doczytalem sie w instrukcji ze zewnetrzny dysk tylko i wylacznie podlacza sie do "czoła "kina domowego.
EDIT EDIT EDIT
Pendrive po przekonwertowaniu na format NTFS bo był FAT32 i umieszczeniu w nim pliku mkv odczytuje bez jakiegokolwiek problemu.
Tylko czemu Dysk zewnetrzny Verbatim który jest NTFS to kino go nie odczytuje, jest komunikat ze nie jest podlaczony dysk zewnetrzny ?
 

AndrzejGdz

New member
W instrukcji jest napisane:
To urządzenie nie gwarantuje połączenia ze
wszystkimi urządzeniami USB.
Niniejsze urządzenie nie obsługuje ładowania
urządzeń USB.
Obsługiwane systemy plików to FAT12, FAT16, FAT32
i NTFS.
Niniejsze urządzenie obsługuje specyfikację USB2.0
High Speed.
Urządzenie obsługuje dyski twarde sformatowane w
systemie plików FAT32 i NTFS.
Dyski twarde niektórych typów mogą wymagać
zastosowania własnego zewnętrznego zasilacza.
Ja mam podłączony dysk WD 250GB 2,5 cala (zasilany tylko z USB) sformatowany w NTFS i wszystko działa. Może masz pecha i dyski Verbatim nie są obsługiwane. Sprawdź jeszcze jak masz sformatowany dysk i czy nie jest podzielony na partycje. Z tego co pamiętam dysków podzielonych na partycje może nie wykrywać.
Wychodzi z tego ze filmy Blue Ray bede musial jak co to odtwarzac jedynie z Pendrive ktory jest przekonwertowany na NTFS.
 

skipl

New member
Zestaw ten ma tylko jedno wyjście HDMI - więc oczywiście do TV :)
1. Co się dzieje jeśli chciałbym podłączyć po HDMI laptopa, to jedyne co mogę to do drugiego wejścia w TV ?
2. Jeśli oglądam kablówkę w TV, to wtedy nie da się używać 5.1, czy też trzeba jeszcze jakiś kabel poprowadzić z TV do tego zestawu ?
3. LAN w tym zestawie pozwala z grubsza tylko na używanie aplikacji predefiniowanych i DLNA, przeglądanie share'ów itp nie działa ?
4. Jakiej długości są kable głośnikowe ?
5. Czy da się przy powyższej konfiguracji (czyli hdmi do TV i cyfrowy kabel z TV do kina) jakoś jeszcze móc podłączyć laptop i z neigo puszczać muzykę - oczywiście bez przełączania kabli w kinie ... ?
 
Ostatnia edycja:

AndrzejGdz

New member
Zestaw ten ma tylko jedno wyjście HDMI - więc oczywiście do TV :)
1. Co się dzieje jeśli chciałbym podłączyć po HDMI laptopa, to jedyne co mogę to do drugiego wejścia w TV ?
2. Jeśli oglądam kablówkę w TV, to wtedy nie da się używać 5.1, czy też trzeba jeszcze jakiś kabel poprowadzić z TV do tego zestawu ?
3. LAN w tym zestawie pozwala z grubsza tylko na używanie aplikacji predefiniowanych i DLNA, przeglądanie share'ów itp nie działa ?
4. Jakiej długości są kable głośnikowe ?
5. Czy da się przy powyższej konfiguracji (czyli hdmi do TV i cyfrowy kabel z TV do kina) jakoś jeszcze móc podłączyć laptop i z neigo puszczać muzykę - oczywiście bez przełączania kabli w kinie ... ?
Nie wiem czy ci pomogę.
Mam TV Pansonic TX-P42C10Y i tak na 1000% bynajmniej tak jest u mnie dzwięk z TV ci nie pójdzie na kino z tego powodu ze TV ma owszem dwa gniazda HDMI ale bez ARC !!! .Trzeba polaczyc TV i kino kablem optycznym wtedy pojdzie dzwiek.
Moj TV jest z 2009 roku nowsze TV juz mają HDMI(ARC) wtedy dzwiek z TV pojdzie ci po kablu HDMI.
Jezeli chodz o kino domowe i siec hmmm, u mnie kino wykrywa podlaczony Laptop DLNA ale nie czyta plikow mkv czyli Blue ray ?
Chociaz nie wiem jestem w trakcie opanowywania i na laptopie mam testowy pliczek mkv i to odtwarza ale jak mam film mkv nie wiem czemu nie odtwarza.
Dysk zewnetrzny mam Verbatim i tez po podlaczeniu do kina sprzet nie widzi tego dysku !!!
Ale jak wlozylem Pendrive z plikiem filmem mkv 8 GB to wszystko poszlo ok, plik był widoczny mozna bylo odtworzyc na TV.
 

skipl

New member
Dzięki, czyli wyjaśniłeś moje obawy kabelkowe i USBowe ...
Kino miało być multimedialnym centrum, które pozwoli na podłączanie tego czego TV nie ogarnia, a ty taki zonk z tymi dyskami :(
 

AndrzejGdz

New member
Dzięki, czyli wyjaśniłeś moje obawy kabelkowe i USBowe ...
Kino miało być multimedialnym centrum, które pozwoli na podłączanie tego czego TV nie ogarnia, a ty taki zonk z tymi dyskami :(
Znaczy sie moj Verbatim nie dziala kino go nie widzi ,ale ktos pisal ze ma dysk Western Digital czy jakos tak i mu dziala kino go widzi odczytuje.
Wg mnie jest to b.wazna sprawa bo wiadomo ile i jak pojemnosc maja filmy blue ray,juz nie wspominajac o technologi 3D a to ma srednio po okolo 20 GB !!!
Tylko nie pojmuje jednego mam na laptopie w Folderze Filmy plik mkv , jakas reklamowka Panasonica w wersji mkv i to jest widoczne w DNLA !
Ale jak do tego folderu skopiuje film z dysku zewnetrzego tez mkv to tego kino juz nie widzi , widzi tylko ten pliczek Panasonic mkv a filmu niet ?
Nie mam pojecia o co chodzi ?
 
Do góry