czy LCD o przekatnej 42 to dobry wybor?

krajek

New member
pojawil sie philips 42 cale w dosc atrakycjnej cenie. Czy warto inwestowac w tak duzy ekran biorac pod uwage, ze sygnal tv mam z kablowki a odlegosc ogladania to niecale 5 metrow?
 

PAZ

New member
Przy tej odległości wielkość jak najbardziej odpowiednia tylko, że ja raczej skłaniałbym się do plazmy. Istotne ile ten LCD-ek ma kosztować, bo generalnie 42 LCD są sporo droższe od 42 plazmy. Przy 5 metrach to można już myśleć o 50 jeśli kasa pozwala.
 

krajek

New member
Roznie opinie na tym forum znalazlem o plazmach a wydatek jest nie maly tak wiec analizujac wszystkie za i przeciw wybralem ostatecznie LCD.
Juz bylem zdecydowany na JVC S 60 37'' az tu nagle natknelem sie na
Philipsa 42'' , ktorego szczesliwym posiadaczem mozna sie juz stac za
niecale 7000 PLN ! no i problem od nowa, bo znowu nie wiem co wybrac...
 

PAZ

New member
To poczytaj jeszcze posty jak potraktuje Cię serwis Phila w razie awarii czego oczywiście nie życzę.Na tym forum jest to serwis o chyba najgorszej renomie.
 

bildex

New member
Witam!
Kupuj plazme ,, LCD jest dobre do 32 cali, a z sygnałem z kablówki bedziesz miał problemy przy LCD.
Ja mam plazmę Philipsa która zakupiłem na allegro u firmy AV PARNTER.
Oddałem panel do serwisu serwisu po 3 misiącach użytkowania.
Panel wymienili na nowy wciagu 3 dni. Z serwisem nie miałem żadnego kłopotu.
Polecam! Zobacz sobie jeszcze plazme panasonic 42PV60 , jest na nią dobra cena i ładnie odbiera.
pozdrawiam
 

Dara

New member
Owszem LCD jest dobre do 32 cali ale takie pojęcie było pare lat temu a teraz obie technologie są tak rozwinięte że i duże LCD jest dobre, prawda jest taka jeżeli jesteś videofilem to weź plazmę ponieważ ma lepsze odwzorowanie kolorów, lepszą czerń, naruralniejszy obraz.
Ja osobiście wybrałbym plazmę ale docyzja należy do ciebie.
Ps. Zawsze możesz skorzystać z pokazu w domu.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
42" Philips gra zaskakujaco dobrze uwzgledniając cenę ale zarówno do plazmy jak i do 37 S 60 - to mu daleko.
Ale patrząc na Twoje warunki jeśli nie 37 S 60 - od dziś w rewelacyjnej promocji /do kazdej sztuki - kamera JVC gratis - za 1699 zł/ .
To plazma 42" Panasonica lub LG. I wielkość i jakość wyjaśnia jedynie empiryczne spotkanie w Twoim domu. Prezentacja w Twoim mieszkaniu wyjaśnia wszystko.
Pozdrawiam
 

krajek

New member
witam,
Przyznam szczerze, ze technologia zastosowana w LCD jednak przekonala
mnie bardziej - tak wiec plazmie powiedzialem juz dawno nie! :)
Ten problem mam juz wiec z glowy. Powstal jednak nowy a mianowicie
do niedawna planowalem zakup LCD 37'' (tu wybor modeli jest dosc bogaty) az tu nagle pojawil sie ten philips o bardzo ciekawym wygladzie i nie malych mozliwosciach. Wiadomo skoro mozna za nie wiele wiecej miec wiekszy ekran to pojawiaja sie nowe watpliwosci - co wybrac?
I tu znowu pytanie do znawcow czy roznica miedzy ekranem 37''
a 42'' jest faktycznie tak mocno odczuwalna?
KKI - chetnie zamowie u ciebie prezentacje, ale mieszkam w Gdyni.
co ty na to?
 

gregorsky

New member
Moim zdaniem przy kablówce, czy też każdym innym standartowym
sygnale musisz rozważyć rozmiar do możliwości telewizora. Bo mając 42"
nawet przy rozdzielczości 1360 x 768 oglądając każdy standartowy sygnał
będziesz po prostu zalany łzami i nic nie będziesz widział. Jak chcesz być
szczęśliwy przy oglądaniu takiego sygnału przy tym rozmiarze Tv, to
musisz mieć najlepiej rozdzielczość 1920x1080 albo iść na kompromis
i kupić 32" przy 1360x768 na którym słabiutki sygnał SD będzie przy
niektórych kanałach jeszcze znośny.
 

bovima

New member
I dlatego przy ekranie 42' do odbioru konwencjonalnej telewizji, szczególnie przy niedoskonałym sygnale i podanej, odległości (ok. 5 m), zdecydowanie lepsza jest plazma (i to na ogół o niskiej rozdzielczości - brak upscalingu), która jeszcze przy tym jest sporo tańsza.
 

krajek

New member
bede zatem musial zatem znow rozwazyc wszystkie za i przeciw odnosnie plazmy! a odbiegajac troche od tematu to co sadzicie o cyfrowej telewizji kablowej? Usluge ta wprowadzila niedawno Multimedia Polska (operator telewizji kablowej) i jest ona oparta na technologi IPTV. Czy sygnal ten bedzie porownywalny z tym jaki oferuje cyfraplus oraz polsat cyfrowy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przecież wystarczy poprosić o prezentację i samemu przekonać się czy warto dopłacać czy nie.
I tak sam najlepiej to ocenisz. przy duzych odległościach - percepcja oka nie dopatruje się szczegółów.
A i od dziś na plazmy 42 Pa 60 jest znakomita cena.
pozdrawiam
 

gregorsky

New member
bovima napisał:
I dlatego przy ekranie 42' do odbioru konwencjonalnej telewizji, szczególnie przy niedoskonałym sygnale i podanej, odległości (ok. 5 m), zdecydowanie lepsza jest plazma (i to na ogół o niskiej rozdzielczości - brak upscalingu), która jeszcze przy tym jest sporo tańsza.

A co ta plazma (tańsza) zrobi gdy niebawem HDTV zapuka do drzwi?
Nie warto rezygnować z wyższych rozdzielczości - widziałem i wiem
o czym mówię.
 
Do góry