Czy kupić już oleda czy większego leda?

wojcik_dan

New member
Witam.
Zachciało mi się zmiany telewizora. Do tej pory ok. 3 lat jest to Sharp 52LE830". Proszę doradzić mi na jaki zmienić by był efekt "wow".
Telewizor głównie do obrazu HD i głównie do grania(PS4 itp.) Nagłośnienie z kina domowego. Najważniejsze niski imput lag. Zakrzywiony ekran by mi nie przeszkadzał.

Do tv mam tylko podłączone Onkyo 609 a wszystko inne do niego.
Generalnie strasznie podoba mi się oled LG 55EC930V i jestem wstępnie na niego zdecydowany ale z drugiej strony chodzi mi po głowie jakieś 60-65" a wtedy to już tylko led (kwestie finansowe).
Pomoże ktoś rozwiać moje wątpliwości. Czy lepsze wrażenie zrobi oled praktycznie w tym samym rozmiarze czy dobry led większy o min. 8"?
Oled jeszcze mnie trochę odstrasza odnośnie trwałości matrycy i kupując większego leda mogę poczekać na kolejną generację, ale nie ukrywam, że kusi lg.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Daniel
A to moje warunki domowe:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,7-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Siedzimy na wprost, kąty nie są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?Nie wpada bezpośrednio na ekran.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 52 LE 830
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Mam nettopa do filmów.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?Głównie HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?Narazie amplituner Onkyo 609 a pod niego PS4, Xbox One, NC+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?Nie ma znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy hd, gry
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? NIE
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak-75%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 a może 60-65 jeżeli 3 metry to nie za blisko
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Przejaśnienia na krawędziach matrycy
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Musi mieć 3D-obojętnie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?Max 9000 za oleda a za leda do 7000 :)
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?Możliwe, że tak.
 
Ostatnia edycja:

Trinitron

New member
Osobiście wolałbym jakość Oleda i 55 cali, niż LCD i 65 cali.

Ale każdy ma inne priorytety i trzeba wybierać pod siebie.
 

wojcik_dan

New member
Jak to nie daleko siebie? Proszę prosto w oczy a nie rebusami ;-)
Zaczynam się zastanawiać czy dawać 9000 tyś za oleda 55" czy 5800 zł np: za Sony W855 w 60 calach . Poczytałem też coś Philipsie 65PFS7559 który jest zachwalany i można go kupić w granicach 7500 tyś. może coś jeszcze jest dobrego w takich rozmiarach?
Czy faktycznie ten oled jest na tyle super, że warto dołożyć i nie myśleć o rozmiarze?
Od taki dylemacik.

Trinitron dzięki za podpowiedź.
 

Trinitron

New member
Tak, Oled jest super, zwłaszcza, że od ceny na papierze można wyrwać spory rabat. Te modele nie są już produkowane. Więc powoli będą znikać z marketów. Jak umiesz się targować to spokojnie kupisz za 7k.

Ale jak mówiłem, trzeba wybierać do swoich potrzeb. Oled jest najlepszy do nocnych seansów, wtedy pokazuje cały swój potencjał.
 
Ostatnia edycja:

agass

New member
Obraz oled to bajka, tylko 55'' i curved to nieporozumienie i dwa tych 5'' będzie z czasem brakowało.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy 55" vs 60" zdecydowanie Oleda, ale już w przypadku 55" vs 65", bez zastanowienia 65".
 

wojcik_dan

New member
No to Panowie namieszaliście mi;-) To przyjmuję, że Sony 60" odpada bo mała różnica a SONY KDL-65W955 czytałem, że nie nadaje się do oglądania wieczorami, i wtedy lepiej oleda a jeżeli 65" to co moglibyście polecić by rozważyć rezygnację z oleda? Jak będę miał konkretne modele to będzie mi łatwiej podjąć decyzję czy wielkość czy jakość.
PS: Czy 65" nie będzie za duże do oglądania z niecałych 3 metrów?
 

wojcik_dan

New member
Ok. Wierzę. Tylko poproszę jakiś dobry model 65".

A może jak iść na całość to taki Sharp LC-70UQ10E by się nadawał?Czy to prawda, że input lag ma na poziomie 56ms?
 
Ostatnia edycja:

wojcik_dan

New member
No bez jaj trochę mnie poniosło;-) Po prostu muszę się trochę "rozejrzeć" by zakup był jak najbardziej przemyślany a większy obraz trochę kusi.
Po to piszę na forum, żeby zrobić dobry zakup a i w chwilach słabości zostać sprowadzonym na ziemię.
 

wojcik_dan

New member
Ok. Z oleda będę musiał chyba zrezygnować. Poczytałem trochę więcej i ze względu na to, że tv będzie głównie do grania to pojawiają się obawy o wypalanie w miejscach gdzie są jakieś loga itp. Niestety w grach zawsze coś jest na stałe na ekranie a ja niechcę wpadać w paranoję i po dwóch godzinach zerkać czy coś się już na matrycy "odkształciło".
Także szukam chyba 65". Mam juz coś na oku alezałożę osobny temat odnośnie wyboru czegoś wiekszego.
Dziękuję wszystkim za udział w temacie i do nastepnego.
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Z tym "lada chwila", odnośnie serii 7600 to wiąż nie wiadomo. Sam na niego czekam, przyznam się szczerze, a jeszcze bardziej na dobrą cenę.

Ciekawe, jak poradzą sobie w Philipsie z podświetleniem 65"?
 

przemo73

New member
Bez reklam
Tiwi w 65 calach jest już pewnie w rękach konsumentów. Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć informację o podświetleniu full led?
 
Do góry