Czy ktos zna perfekcyjna kalibracje LCD SONY KDL-40V3000

piooter

New member
a ja bym Ciebie mielony poprosił, żebyś napisał jak na tym TV się ogląda sport ?;) masz podłączoną kablówkę czy coś "lepsiejszego" ? Zapewne ten telewizor kupię ale bardzo ważny jest dla mnie sport i nie zniósł bym chyba jak by mi obraz mrużył :/

pozdrawiam serdecznie :)
 

Hopkirk

New member
mumu napisał:
pokaz mi te osoby. jestes jedynym znanym mi ludkiem, ktory twierdzi, ze seria w4000 rwie obraz. kup sobie 46x4500 i nie bedziesz musial jeczec :p.
Poczytaj sobie forum leniwy chłopczyku - znajdziesz wiele osób. Oczywiście, że 46X4500 jest o dwie klasy lepszy od 46W4000. Jeśli tego nie dostrzegasz to chyba trafiłeś na złe forum.

mumu napisał:
wielokrotnie to weryfikowalem i nawet majac zamaskowany TV tak, ze bede widzial tylko panel, powiem ci, gdzie sa "wspomagacze" plynnosci, a gdzie ich nie ma. nie wmawiaj ludziom jednak, ze w4000 nie dostarcza satysfakcjonujacej plynnosci, bo to nieprawda.
Nie wmawiam niczego tylko stwierdzam fakt. Wiele osób dostrzegających skaczący obraz nie jest usatysfakcjonowanych płynnością obrazu w W4000 i dla nich są modele Sony z Motionflow.

mumu napisał:
coz, tylko Hopkirk ma wzrok jak terminator.
Ja akurat mam wzrok przeciętny. Natomiast Twój jest chyba sporo poniżej.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Hopkirk, pisałem Ci już że za bardzo uogólniasz.

BTW. Ciekawi mnie, czy wszystkie swoje wypowiedzi opierasz na tym co przeczytasz, czy także na podstawie obrazu w sklepach? 8)
 

Hopkirk

New member
Carbon_ napisał:
Hopkirk, pisałem Ci już że za bardzo uogólniasz.

BTW. Ciekawi mnie, czy wszystkie swoje wypowiedzi opierasz na tym co przeczytasz, czy także na podstawie obrazu w sklepach? 8)
Swoje opinie opieram na tym co widzę. Innym "doradcom" radzę to samo, a nie sugerowanie się pseudotestami robionymi przez sprzedawców.
 

qazar

Member
Bez reklam
To samo ze sprzedawcami jest podobno na forum miłośników drobiu ;)


Skoro jeszcze nie masz x4500 to skąd wiesz o ile i czy jest lepsze od W4500 ?
 

Hopkirk

New member
;) Tamtego forum nie czytam więc nie potwierdzę. :)

Pisałem, że 46X4500 jest lepsze o 2 klasy od 46W4000. Już W4500 przewyższa co najmniej o klasę W4000 - ale zaznaczam, że to moja opinia i część niedowidzących osób się z tym nie zgadza. Od W4500 lepszy jest X4500 z tradycyjnym podświetleniem matrycy (model 40"), a od niego 46X4500 z podświetleniem LED.
Stąd różnica dwóch klas.
 

qazar

Member
Bez reklam
sensownie było by napisać że przypuszczalnie, będzie lepszy ;)

Widziałem 40x4500 i nie powiedział bym że jest o klasę lepszy obraz, ale o klasę lepsze są możliwości dostrajania TV do naszych preferencji :)
 

Hopkirk

New member
Z pewnością masz rację, ale 46X4500 jest na LED-ach i tu już "malutka" różnica w obrazie będzie. Podobnie jak to było w serii X3500 pomiędzy np. tradycyjnym 52" i 70" na LED-ach.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Carbon_ napisał:
BTW. Ciekawi mnie, czy wszystkie swoje wypowiedzi opierasz na tym co przeczytasz, czy także na podstawie obrazu w sklepach?
Hopkirk napisał:
Swoje opinie opieram na tym co widzę.
To był sarkazm. Chodzi o to, że opinie ludzi, którzy opierają je wyłącznie na podstawie specyfikacji technicznej, bądź obrazu oglądanego w sklepach są nic nie warte..
 

jos1

New member
Hopkirk napisał:
jos1 - z twoich postów wnoszę, że jesteś osobą bardzo wrażliwą na jedną z największych wad obecnie produkowanych LCD i plazm: płynność obrazu. Ja również dostrzegam tę istotną wadę.
Zapewniam Cię, że Sony seria V, a więc pozbawiona układu polepszającego płynność ruchu, jest nie do zaakceptowania dla osób takich jak my.

Jako ciekawostka , szkoda ze w niemieckim;)

http://www.computerbild.de/videos/Video-zum-Test-Sony-KDL-40V3000AEP-LCD-TV_2458195.html
 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
Carbon_ napisał:
To był sarkazm. Chodzi o to, że opinie ludzi, którzy opierają je wyłącznie na podstawie specyfikacji technicznej, bądź obrazu oglądanego w sklepach są nic nie warte..

Jak byles tylko z jedna dziewczyna w lozku to nie bedziesz mogl nigdy stwierdzic czy jest ta najlepsza !!
Z TV jest taksamo , gdybym mial wszystkie kupic i testowac to jednego zycia byloby za malo .
Co moze przeszkadzac w testach bezposrednio w sklepie ?
Przychodze ze swoim sprzetem podlaczam i testuje .
Polecam wszystkim zainteresowanym technologia LED przetestowac i porownac model Samsunga 759 ze wszystkimi dostepnymi LED TV , mysle ze bedzie to niespodzianka dla oka i kieszeni .

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
Hopkirk napisał:
No właśnie, ja po niemiecku ni w ząb.

Kilkakrotnie podkreslaja to ze obraz jest bardzo dobrej jakosci i super ostry .Szkoda ze nic nie wspomnieli o jego wadach.Wole jak w testach jest zdrowa krytyka niz mialczenie nie na temat .Test powinien zawierac pozytywy i negatywy produktu , w tym przypadku nie mozna traktowac ich testow do konca powaznie .
 

Hopkirk

New member
Zgadzam się w 100%. Ja również szukam w testach zdań krytycznych bo nic mnie bardziej nie wkurza jak odkrycie wad sprzętu dopiero po kupnie.
testy bez ukazania minusów sprzętu to czyste laurki marketingowe.
 

and76sz

New member
W4000

Najlepsze jest to że w opiniach kupujących dany sprzęt, w tym przypadku KDL 40W4000 klienci piszą że wadą jest brak 100Hz. To ja się zastanawiam po cholerę oni kupili ten TV skoro wiedzieli że on nie ma tego 100Hz. Zabawne nie?
 
Do góry