Czy ktos zna perfekcyjna kalibracje LCD SONY KDL-40V3000

mielony27

New member
Ostatnio zakupilem tel LCD SONY KDL-40V3000,jestem z niego zadowolony choc mam problem z odpowiednia kalibracja tego tel...chodzi mi o odpowiedni dobor jasnosci ,kontrastu,ostrosci i kolory ..czy ktos zna perfekcyjne ustawienie do takiego tel..?za pomoz z gory dziekuje piotr tychy
 

wtykacz

New member
perfekcyjne ustawienia?
Za każdym razem są inne, zależne od oświetlenia pokoju, koloru ścian :) , światła dziennego, jego intensywności, koloru światła sztucznego, wrażliwości oczu na światło i kolor oraz jego postrzeganie. No i w końcu od preferencji użytkownika/oglądającego. Jedni lubią bardziej zimne kolory a inni cieplejsze
 
Ostatnia edycja:

mielony27

New member
wtykacz napisał:
perfekcyjne ustawienia?
Za każdym razem są inne, zależne od oświetlenia pokoju, koloru ścian :) , światła dziennego, jego intensywności, koloru światła sztucznego, wrażliwości oczu na światło i kolor oraz jego postrzeganie. No i w końcu od preferencji użytkownika/oglądającego. Jedni lubią bardziej zimne kolory a inni cieplejsze


pewnie wezme to pod uwage...ok dzieki za komentarz :)

Juz znalazlem glownie mi chodzilo o ustawienia dla konsoli XBox 360
a wiec ustwaienia dla PS3 i XBox 360 poprzez kabelek HDMI
-tryb obrazu -standardowy
-podswietlenie-2-
-kontrast-80-
-jasnosc-60-
-ostrosc-15-
-kolor-50-
Takie utawienia wszystkim polecam ,pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
Widzialem obraz Sony V seriei bardzo przelotnie , to co moglem stwierdzic to to ze posiada super CZARNA matryce , konkurencja moze pozazdroscic .Czy jest komus wiadomo w jakich TV sa wbudowywane te same panele , prosze o informacje jak sobie radzi V seria z plynnoscia ruchu - Blu-ray i TV? Jest mi wiadomo ze ta seria nie posiada 100 Hz , czy ma to negatywny wplyw na jakosc obrazu ?
 

Hopkirk

New member
jos1 - z twoich postów wnoszę, że jesteś osobą bardzo wrażliwą na jedną z największych wad obecnie produkowanych LCD i plazm: płynność obrazu. Ja również dostrzegam tę istotną wadę.
Zapewniam Cię, że Sony seria V, a więc pozbawiona układu polepszającego płynność ruchu, jest nie do zaakceptowania dla osób takich jak my.
 

Hopkirk

New member
Być może tak, ale ten kto widzi brak płynności obrazu (skakanie) takiego TV nigdy nie kupi. Nawet jeśli będzie najlepszy w jakiejś klasie.
 

mumu

New member
Hopkirk napisał:
Być może tak, ale ten kto widzi brak płynności obrazu (skakanie) takiego TV nigdy nie kupi. Nawet jeśli będzie najlepszy w jakiejś klasie.
tylko, ze w W4000 nie ma skakania. ja sporadycznie przy niezwykle szybko poruszajacych sie obiektach widze flickering np. skrzydla wazki itd. jedyne z czym zgodze sie, ze 2-3 klatki czasem zabraknie, ale nie powodduje to rwania obrazu.
 

Hopkirk

New member
Mylisz się - w W4000 jest skakanie i to bardzo wyraźne. Dokładnie takie samo jest w całej serii V.
Dopiero w modelu W4500 obraz jest płynny.
 

qazar

Member
Bez reklam
Hopkirk na siłę nikomu nie wmówisz że obraz skacze, bo wiele osób tego nie widzi, jeśli tobie efekt ten przeszkadza i widzisz go to ok, ale nie każdy go zobaczy i nie każdemu on przeszkadza
 

Hopkirk

New member
qazar - to samo mogę powiedzieć o Tobie: na siłę nikomu nie wmówisz, że obraz w W4000 jest płynny, bo wiele osób widzi jego skakanie. Jeśli nie widzisz skakania to OK. Dle Ciebie i osób z mniejszą spostrzegawczością pod tym względem to może być dobry TV.

Ja nikomu nie wmawiam faktów. Stwierdzam tylko ich istnienie.
Zresztą najlepiej samemu to zweryfikować porównując obraz chociażby z X3500/4500.
 

qazar

Member
Bez reklam
Różnica między tobą a mną jest taka że ja nikomu nic nie wmawiam a ty już w kolejnym temacie wałkujesz to samo, więc twoja analogia jest trafna jak sandały zimą...

Ja nie neguje braku płynności w W4000 bo to tylko TV 50Hz, ale nie uszczęśliwiam na siłę innych moją percepcją...
 

Hopkirk

New member
OK - jedni zwracają uwagę na mankamenty, które widzą, a inni je z jakiejś przyczyny przemilczają.
A skoro nie negujesz braku płynności w W4000 to nie wiem co miałeś na myśli pisząc:
qazar napisał:
Hopkirk na siłę nikomu nie wmówisz że obraz skacze...
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Hopkirk..

qazar ma rację, ja również zwróciłem uwagę, że w kolejnym już temacie starasz się podkreślać na siłę, że W4000 ma małą płynność. Problem w tym, że za bardzo uogólniasz i nie potrzebnie straszysz ludzi.

- Wiadomo, że W4000 to model 50Hz, więc nie wiem co chcesz osiągnąć porównując go do modeli 100Hz, takich jak X3500/W4500. To, że obraz jest na takim TV mniej płynny wie tutaj każdy.

- Juddering to zjawisko postrzegane subiektywnie i niech każdy najlepiej sam ocenia czy obraz dla niego skacze. Jak nie, to tym lepiej dla danej osoby.

- W klasie 50Hz ten model to absolutna czołówka światowa. Na teście płynności Monstera, co potwierdza kiki, wypada nawet lepiej niż niektóre modele 100Hz

- To czy obraz skacze zależy od wielkości ekranu oraz od odległości od TV. Dlatego osoby którym przeszkadza juddering wcale nie muszą przekreślać tego telewizora. Dokładnie tak jest w moim przypadku. Posiadam 32" - to stosunkowo niewielki ekran, więc z 2m nawet na filmach z blu ray judderingu nie dostrzegam. Przyznaję, że skalibrowałem go Spyderem, więc pewnie miało to również jakiś wpływ na ewentualny juddering. Natomiast na 40", ale zaznaczam, że w sklepie (zero kalibracji lub na oko), juddering był dla mnie mocno widoczny.
 
Ostatnia edycja:

Hopkirk

New member
qazar - nie straszę ludzi (skąd Ci to przyszło do głowy?), tylko opisuję co widzę.

Obraz na TV 100Hz nie zawsze jest płynny, a na 50Hz nie zawsze jest skaczący i dlatego dla mnie 100Hz jest mniej istotne niż płynność obrazu.

Ja widzę juddering (czyli skaczący obraz) na TV 32" z odległości 3 metrów, a nie należę do osób z sokolim wzrokiem. Zgadzam się, że jest to sprawa indywidualna.
 

mielony27

New member
Carbon_ napisał:
Hopkirk..

qazar ma rację, ja również zwróciłem uwagę, że w kolejnym już temacie starasz się podkreślać na siłę, że W4000 ma małą płynność. Problem w tym, że za bardzo uogólniasz i nie potrzebnie straszysz ludzi.

- Wiadomo, że W4000 to model 50Hz, więc nie wiem co chcesz osiągnąć porównując go do modeli 100Hz, takich jak X3500/W4500. To, że obraz jest na takim TV mniej płynny wie tutaj każdy.

- Juddering to zjawisko postrzegane subiektywnie i niech każdy najlepiej sam ocenia czy obraz dla niego skacze. Jak nie, to tym lepiej dla danej osoby.

- W klasie 50Hz ten model to absolutna czołówka światowa. Na teście płynności Monstera, co potwierdza kiki, wypada nawet lepiej niż niektóre modele 100Hz

- To czy obraz skacze zależy od wielkości ekranu oraz od odległości od TV. Dlatego osoby którym przeszkadza juddering wcale nie muszą przekreślać tego telewizora. Dokładnie tak jest w moim przypadku. Posiadam 32" - to stosunkowo niewielki ekran, więc z 2m nawet na filmach z blu ray judderingu nie dostrzegam. Przyznaję, że skalibrowałem go Spyderem, więc pewnie miało to również jakiś wpływ na ewentualny juddering. Natomiast na 40", ale zaznaczam, że w sklepie (zero kalibracji lub na oko), juddering był dla mnie mocno widoczny.

Carbon moglbys mi napsac gdzie mozna kupic i dostac spygera do kalibracji mojego KDL-40V3000 tznchodzi mi o dopasowanie ustawien tych najlepszych..jestem malo wymagajacym uzytkownikiem i dla mnie ta seria jest ok...pozdrawiam i dziekuje za pomoc:))
 

mumu

New member
Hopkirk napisał:
qazar - to samo mogę powiedzieć o Tobie: na siłę nikomu nie wmówisz, że obraz w W4000 jest płynny, bo wiele osób widzi jego skakanie. Jeśli nie widzisz skakania to OK. Dle Ciebie i osób z mniejszą spostrzegawczością pod tym względem to może być dobry TV.
pokaz mi te osoby. jestes jedynym znanym mi ludkiem, ktory twierdzi, ze seria w4000 rwie obraz. kup sobie 46x4500 i nie bedziesz musial jeczec :p.

Hopkirk napisał:
Ja nikomu nie wmawiam faktów. Stwierdzam tylko ich istnienie.
Zresztą najlepiej samemu to zweryfikować porównując obraz chociażby z X3500/4500.
wielokrotnie to weryfikowalem i nawet majac zamaskowany TV tak, ze bede widzial tylko panel, powiem ci, gdzie sa "wspomagacze" plynnosci, a gdzie ich nie ma. nie wmawiaj ludziom jednak, ze w4000 nie dostarcza satysfakcjonujacej plynnosci, bo to nieprawda. prosty test dla LCD, wpatrywac sie w przesuwajace sie bannery informacyjne. widzisz "pompowanie" w w4000? wyrecze cie, nie ma go. problem nie w tym co widzisz, ale w tym co chcesz zobaczyc. ty chcesz zobaczyc "zabkowanie" i je widzisz.

Hopkirk napisał:
Dle Ciebie i osób z mniejszą spostrzegawczością pod tym względem to może być dobry TV.
coz, tylko Hopkirk ma wzrok jak terminator.
 
Do góry