Czy ktoś wreszcie finalnie, kompetentnie poda różnice: UE55D7000 od UE558000

Jędruś1

New member
Uprzejmie proszę o informację jak w temacie, ponieważ różnica w cenie to ponad 1000 zł a wybaczcie - za różnice wizualne, które są wręcz zabawne, nie ma sensu dopłacać moim skromnym zdaniem takich kwot. Jeśli istotnych różnic brak - wolę kupić 7000 i do tego konsolę PS3 dla dzieciaków siostry.

pozdrawiam serdecznie,

Andrzej
 

grzymek.72

New member
Wydaje mi się,że jest nieścisłość w tej tabelce. Według niej funkcję "touch control" posiadają jedynie najwyższe modele czyli 7000 i 8000. Oglądałem w MM model 6500 i po dotknieciu przycisków z tyłu dolnego prawego rogu TV ekran je wyswietlił.Chyba,że mylę pojęcia i ta funkcja dotyczy czegoś innego.
 

grzymek.72

New member
Co do różnic miedzy 7000 a 8000 to dzisiaj byłem w MM i oglądałem na 46D7000 jakieś demo w 3D. Obok mnie pracownik polecał klientowi właśnie ten model mówiąc, że nie ma żadnych różnic co do 8000 poza dizajnem i podświetlanym logo.Włączyłem się do rozmowy mówiąc,że jest wiele osób, które wciąż nie są przekonane. Wtedy klient powiedział mi ,że rozmawiał ze swoim serdecznym kolegą z serwisu Samsunga w naszym mieście, i ten bez zastanowienia polecił mu 8000,tyle,że tego nie uzasadnił.Powiedział mi ,że pojedzie do serwisu jeszcze raz i pogada z kolegą, niech mu wytłumaczy dlaczego polecał mu 8000? Zapyta go między innymi czy są montowane te same matryce.
I jeszcze jedna informacja dotycząca wspomnianego wcześniej 46D7000.
Jego cena w MM (Forum Koszalin) to 5999zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jutro porównam D 7000 i D 8000 z ciekawości.
Różnica jest w podświetleniu matrycy i z informacji Samsunga - spora.
 

Jędruś1

New member
kiki byłoby bosko, gdyby udało Ci się porównać obydwa modele, obok siebie, ze wszystkimi testami, by wreszcie wyjaśnić ewentualne różnice. Sporo ludzi, w tym i ja, nie pójdzie w serię 8000, jeśli miałbym dopłacić za podświetlane logo Samsung (które i tak wyłączę) i troszkę inną ramkę (szczerze mówiąc wcale nie ładniejszą a po prostu ciut inną).

nie chcę mi się wierzyć, jakoby tylko na tym polegała różnica, ponieważ Samsung by sobie strzelił w kolano, i nie rozumiem faktu, że powszechnie nie ma takich porównań przy takiej różnicy cenowej między tymi seriami.

Niemniej - będziemy wdzięczni za fajne porównanie :)

aha - kiki chyba gdzieś tam obiecałeś test samego D8000 i albo jestem ślepy albo mam problemy z oczami ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
test D 8000 lcd już jest cały w przedsionku.
Test porównawczy - będzie dziś.
 

Jędruś1

New member
kiki raz jeszcze dziękuję! bardzo fajnie, że udało Ci się to zorganizować. Ale mam do Ciebie pytanie - czy Twoim subiektywnym zdaniem - jest sens dopłacać do serii 8000? pzdr.
 
Do góry