Czy komuś buczy 50VT30E ?

dyrooo

New member
Mój tv ma 4 tygodnie buczenie słychać jedynie przykładając ucho do telewizora. Wiatraczki słychać przy cichych scenach z odległości ok. 2m. Ale dźwięk nie jest uciążliwy.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Mam 55VT30E około 4 tygodni i nie buczał ale buczy . I nie chodzi tutaj o wiatraki bo te są bezgłośne . Poprostu słychać przetwornice na jasnym tle i tylko w nocy , w dzień nie słychać tego . To takie ciche pyrczenie ale mnie lekko wnerwia w nocy . Pozatym ok . :)
 

Pe.te

New member
U mnie nic nie słychać.
Wentylatory owszem można delikatnie usłyszeć, ale dopiero w bezpośredniej bliskości TV. Natomiast bzyczenia czy pyrczenia nie udało mi się póki co uświadczyć...

Lepiej zwróć uwagę czy nie będą Ci przeszkadzać refleksy na szybie - bo to jest na chwilę obecną jedyna "wada" tego modelu, która mi osobiście najbardziej przeszkadza...
 

turzol

Member
Lepiej zwróć uwagę czy nie będą Ci przeszkadzać refleksy na szybie - bo to jest na chwilę obecną jedyna "wada" tego modelu, która mi osobiście najbardziej przeszkadza...

Zgadzam się z powyższym. Gdyby nie te reflexy to VT30 w 55 calach zawisnąłby u mnie w salonie nawet jutro. To na razie głównie powstrzymuje mnie przed zmianą VT20 na nowszy model i chyba jednak poczekam na przyszłoroczne modele, licząc na to że powłoka będzie mniej "odblaskowa"

Poniżej kilka fotek VT30 55'' "w akcji" które znalazłem w sieci i widać nie jest za dobrze





 
D

Deleted member 121090

Guest
Zgadzam się z powyższym. Gdyby nie te reflexy to VT30 w 55 calach zawisnąłby u mnie w salonie nawet jutro. To na razie głównie powstrzymuje mnie przed zmianą VT20 na nowszy model i chyba jednak poczekam na przyszłoroczne modele, licząc na to że powłoka będzie mniej "odblaskowa"

Poniżej kilka fotek VT30 55'' "w akcji" które znalazłem w sieci i widać nie jest za dobrze





Ale czy jest model TV, który ustawiony tak, że bezposrednio na niego pada niczym nie słumione światło słoneczne , nie daje żadnych refleksów i odbić? Wydaje mi się że jak już ktoś kupuje TV za ok. 10kzł to jest mu też w stanie zapewnić przyzwoite warunki do pracy. To są TV stworzone do tego żeby być centrum dobrego kina domowego i żeby mozna było się cieszyć z niezapomnianych wrażeń jakie mogą dostarczyć. Natomiast jeśli ktoś go chce postawić w kawalerce tak że pada na niego bezpośrednio swiatło i dodatkowo nie mozna zasłonić okien bo w pokoju toczy się jeszcze życie rodzinne pozostałych członków rodziny, to faktycznie raczej należałoby odradzić zakup takiego TV.
 

Zioowo

New member
czy z GT30 będzie podobnie ? (mam wrażenie, że on takiej szyby nie posiada), jeżeli ktoś porównywał to proszę o informację.
 

Pikus

New member
Mój VT30 zdecydowanie jest mniej "reflexyjny" niż poprzednie 54Z1 i 50V10, które miałem. Jak dla mnie ten problem jest mocno wyolbrzymiony.
 

dyrooo

New member
Uważam ,że problem odblasków nie jest uciążliwy. Oczywiście przy ostrym dziennym świetle obraz trochę traci na ostrości i czarny jest mniej czarny ale każdy telewizor będzie miał te same objawy.
 

Pe.te

New member
Refleksy zależą właściwie tylko od położenia telewizora względem okien.
Jeśli da się tak ustawić TV, aby żadne okno się nie odbijało - to o problemie można zapomnieć.

Jeśli jednak jest takowe okno - to niestety efekt będzie dokładnie taki jak na prezentowanych zdjęciach. Jak pisałem już w którymś wątku - moim zdaniem ten TV nie ma powłoki antyrefleksyjnej.

P.S.
Co nie zmienia faktu, że z zakupu jestem zadowolony, bo obraz naprawdę jest rewelacyjny. Dobry materiał HD powala na kolana ;-) Zwłaszcza kolory są doskonałe (czytaj - naturalne).
 

jgx

New member
Bez reklam
.

Jeśli jednak jest takowe okno - to niestety efekt będzie dokładnie taki jak na prezentowanych zdjęciach. Jak pisałem już w którymś wątku - moim zdaniem ten TV nie ma powłoki antyrefleksyjnej.

QUOTE]


jak to - najwyższy medel panasa nie ma powłoki anyrefleksyjnej? Albo piszesz głupoty albo firma panasonic jest poj....na
 

Pe.te

New member
jak to - najwyższy medel panasa nie ma powłoki anyrefleksyjnej? Albo piszesz głupoty albo firma panasonic jest poj....na

Pewnie "marketingowo" jakaś powłoka tam jest...
Ale w praktyce szyba niestety bardzo odbija światło... :neutral: Co zresztą ładnie widać na załączonych zdjęciach...

Tak jak napisałem - nie jest to problemem jeśli nie ma się mocnego źródła światła, które może być źródłem owych refleksów. Oczywiście można sobie z tym radzić zasłaniając okna... Tylko czy aby przez 15 minut oglądnąć TVN24 przy porannej kawie przed pójściem do pracy będzie się nam chciało najpierw opuścić wszystkie żaluzje, zasłony, itd...?
 

jgx

New member
Bez reklam
Pewnie "marketingowo" jakaś powłoka tam jest...
Ale w praktyce szyba niestety bardzo odbija światło... :neutral: Co zresztą ładnie widać na załączonych zdjęciach...

Tak jak napisałem - nie jest to problemem jeśli nie ma się mocnego źródła światła, które może być źródłem owych refleksów. Oczywiście można sobie z tym radzić zasłaniając okna... Tylko czy aby przez 15 minut oglądnąć TVN24 przy porannej kawie przed pójściem do pracy będzie się nam chciało najpierw opuścić wszystkie żaluzje, zasłony, itd...?
dokładnie!
 
Do góry