Czy kolumny podłogowe muszą stać na podłodze?

tolek_88

New member
W salono-jadalni mam wydzieloną część salonowo-tv w kształcie prostokąta. Niestety, kawał rogu (prawe połowę ściany) zajmuje kominek. Powoduje to, że praktycznie moje 2 kolumny frontowe stoją po obu stronach TV. Tak więc dość blisko siebie (szerokość telewizora można wywnioskować ze stopki)

Teoretycznie mógłbym zystkać ok. 35cm więcej, jeżeli prawą kolumnę postawiłbym na takim wypuście z kominka. Tyle, że wtedy nie stałaby na podłodze, tylko na obudowie kominka, na wysokości 40cm. Co o tym sądzicie? Telewizor będę w stanie przesunąć w bok, tak, żeby był na środku dalej.
A co z drugą kolumną? Mogę ją postawić na subwooferze, albo zrobić podstawkę, żeby była na tej samej wysokości co ta stojąca na kominku? Dobry pomysł, czy sobie darować?

Kod:
------------------
| SL TV R|_  K  |
|          \    |
|            \  |
|             \ |
|              ||
|              ||
|             --|
|               |                        
|               |
|SL       SR    |
Legenda
TV - TV
S- Subwoofer
L - Front Left
P - Front Right
SL,SR - Surroundy
K - Kominek
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Kolumny nie muszą stać na podłodze, ale ja bym nie stawiał takiej kolumny na subwooferze, lepiej wymyśl jakąś inną "podstawkę". Pzdr.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Kolumny powinny tak stać, aby głośnik wysokotonowy znajdował się na wysokości ucha lub delikatnie powyżej (do ustalenia doświadczalnie - w zależności od odbić od ściany)...
 

tolek_88

New member
pejotpe napisał:
Kolumny powinny tak stać, aby głośnik wysokotonowy znajdował się na wysokości ucha lub delikatnie powyżej (do ustalenia doświadczalnie - w zależności od odbić od ściany)...
Myślę, że to jest do zachowania. Kolumna stojąca na kominku, jest i tak niższa, niż górna krawędź telewizora, który wieszałem na wysokości środek=oczy. Tak więc głośnik wysotonowy (pirwszy od góry) byłby rzeczywiście trochę wyżej uszu...
Co do podstawki coś wymyślę, najwyżej zamówie na allegro taką wysokości 40cm.
 

m@rcin

Member
Daruj sobie ;)
Kolumny podłogowe jak sama nazwa wskazuje powinny stać na podłodze. Owszem możesz kombinować ale wg mnie tylko pogorszysz takim ustawieniem jakość dźwięku.
 

tolek_88

New member
^^
widzisz, problem jest taki, że mam subiektywne wrażenie, że te kolumny są za blisko siebie. TV ma szerokość 110 cm, taki rozstaw kolum powoduje, że jak tv oglądają 2 osoby, to jedna sieci naprzeciw jednej a druga drugiej kolumny. Dlatego kombinuje co tu zrobić, żeby je bardziej rozstawić. Kominka nie zburzę, bo żona się nie zgodzi ;-)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
Kolumny podłogowe jak sama nazwa wskazuje powinny stać na podłodze.

wiekszych bzdur dzisiaj nie slyszalem...

az boje sie swoj samochodowy TV ogladac gdzies na plazy bo ludzie sie zaczna na mnie gapic ...

koledze tolkowi proponuje zostawic te biedne "podłogowe" kolumny w spokoju,a przestawic suba "pod" kominek ( na obrazku ) niskie tony rozchodza sie bezkierunkowo wiec bedzie gitara i dodatkowo nie bedzie tak dudnił w tym rogu ....

( oczywiscie obojetnie gdzie mozna ustawic tego suba )
 

m@rcin

Member
darkmajin napisał:
wiekszych bzdur dzisiaj nie slyszalem...

az boje sie swoj samochodowy TV ogladac gdzies na plazy bo ludzie sie zaczna na mnie gapic ...

koledze tolkowi proponuje zostawic te biedne "podłogowe" kolumny w spokoju,a przestawic suba "pod" kominek ( na obrazku ) niskie tony rozchodza sie bezkierunkowo wiec bedzie gitara i dodatkowo nie bedzie tak dudnił w tym rogu ....

( oczywiscie obojetnie gdzie mozna ustawic tego suba )

Najlepiej poradź by suba do kominka wsadził. :p
Twoje porównanie jest bzdura totalną.
Tolek_88 chce rozszerzyć bazę (mam nadzieję że rozumiesz o czym piszę) a ty mu z subem wyjeżdżasz.
 
Do góry