Czy kolumny Kef c7 będą dobrze grały z Pioneer - VSX-917?

gonzolux

New member
Witam

Jestem posiadaczem Pioneera VSX-917 z zestawem kolumn Kody 707v2 oraz subwoofera Koda sw-1000v2. Chce troszkę zmodyfikować swój zestaw o nowe kolumny frontowe gdyż więcej słucham muzyki nich oglądam filmy. Dotychczasowe kolumny wydają mi się mało wydajne i nie za bardzo jestem zadowolony z jakości dźwięku które emitują. Dlatego zastanawiam się nad wymianą kolumn frontowych na Kefy C7. Nie wiem czy to dobry pomysł że akurat te, znajomy mi polecił twierdzi że będę zadowolony. Co o tym myślicie czy to dobry wybór? Może macie inne propozycje. Słucham przeważnie muzyki elektronicznej typu Trance, Techno. Pokój ma 20 m2. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
C7 to dobre kolumny, ale moim zdaniem nie do Techno. Raczej do spokojniejszej muzyki. Do takiej muzyki lepsze będą JBL Studio 180/190, Klipsch F-20, Magnat Quantum 675/677. Do pełni wykorzystanie tych kolumn w stereo przydałby się wzmacniacz stereo:)
 

gonzolux

New member
Dzięki za podpowiedź. Przyjrzę się twoim propozycjom. Zależy mi żeby mój sprzęt grający był uniwersalny do muzyki 70% i filmów 30%, czy to jest możliwe? Nie wiem czy dobrze myślę ale czy kolumny których szukam muszą mieć super bass, jeżeli posiadam subwoofer - wydaje mi się że nie. Dlatego właśnie zwróciłem uwagę na kolumny Kef c7.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli kolumny radzą sobie w muzyce to czy filmach tym bardziej sobie poradzą. Moim zdaniem bas z suba to co innego niż z kolumn. Przy odpowiednich kolumnach nie będziesz musiał korzystać z suba w stereo. Sub to przede wszystkim do efektów kinowych. Nie słyszałem tej kody, ale podejrzewam, że bas jest dość rozciągnięty i może być tak sub nie będzie nadążał za basem z kolumn. Oczywiście jak masz możliwość to odsłuchaj C7 będziesz wiedział czy Ci odpowiadają.
 

gonzolux

New member
Pewnie masz racje ja jest laikiem w tych sprawach. Poczytam trochę o tych kolumnach które zaproponowałeś i spróbuje gdzieś je odsłuchać. Dzięki za pomoc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

qqrydza

New member
Kef C7 to bardzo dobre kolumny w tej cenie ale by wykorzystać ich potencjał to warto zainwestować w lepszy wzmacniacz stereo.

Pozdrawiam.
 

gonzolux

New member
Dzięki za Wasze sygestie.
Byłem wczoraj w salonie na odsłuchu niestety nie było mi dane posłuchać C7 zresztą sprzedawca odradzał może dlatego że ich nie miał w sklepie.
Udało mi się odsłuchać kolumny Canton 470.2, Monitor Audio NR 6 i HECO Music Style 500. Z tych trzech zestawów według mnie najlepiej grał HECO Music Style 500 i Monitor Audio NR 6 miały dobry bass i bardzo żywy dynamiczny dźwięk. Co Wy o tym myślicie? Chyba będę musiał zrezygnować z C7 na rzecz innego zestawu.

Myślałem też oz zmianie amplitunera w niedalekiej przyszłości na Pioneer VSX-923.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
C7 brakuje trochę średnicy, ale to też zależy od amplitunera. Tylko tego mi w nich brakuje. Potrafią zejść nisko, potrafią grać dynamicznie. Mi pasują, a słucham wszystkiego, od instrumentalnej po heavy metal. Moim zdaniem warto się nad nimi zastanowić i chociaż przesłuchać...
 

qqrydza

New member

Advance acoustic? Śmiało, bardzo ładnie gra z kef'ami. Słyszałem już kilka droższych "ałdiofilskich" ;) zestawów i uważam, że nie mam powodów do narzekania na dźwięk. Wzmak i kolumny to nie wszystko. Przyzwoite kable głośnikowe, zasilające oraz dobra listwa musi być. "Nie ma to tamto".
:)
Mam to szczęście, że nie muszę zbytnio walczyć z akustyką, która też jest bardzo istotna.

Dzięki za Wasze sygestie.
Byłem wczoraj w salonie na odsłuchu niestety nie było mi dane posłuchać C7 zresztą sprzedawca odradzał może dlatego że ich nie miał w sklepie.

W tym zdaniu zawiera się również odpowiedź.
:neutral:

Pozdrawiam.
 

gonzolux

New member
Trochę się już pogubiłem w tym wszystkim. A co sądzicie o kolumnach Canton GLE 490.2. Te kolumny potrzebują lepszego wzmacniacza ale tak jak wspominałem i tak będę zmieniał amplituner. Czy to dobry producent kolumn?

 

gonzolux

New member
Chyba się zdecyduje na Cantony 490.2. Tylko zastanawiam się jeszcze jak podłączyć te kolumny do mojego amplitunera czy w bi-wiring-u:

Wiring_bi.gif


czy może w bi-amping-u:
biamp-H.jpg


U mnie w Ponieerze wygląda to tak (widoczne dwie sekcje A i B:

vsx917kback_large.jpg


Jeszcze kwestia przewodów jakie kupić do tego zestawu? Zdaje sobie sprawę że aplituner jest trochę za słaby na te kolumny ale i tak przymierzam się do zmiany na inny.
 
Ostatnia edycja:

rafalasty

New member
KEF C7 to głosniki dwu drożne słuchasz elektronicznej muzy niewiem czy wypelnią ci całe pasmo JBL nie pamientam symbolu ale to 200 cztero - drożne brat je ma dają ładnie w całym pasmie miałbym zastrzerzenia co do góry ale może jestem zboczony pomykam na JBL TL-260 dostawili fajny przetwornik wysokiej częstotliwości ale JBL studio daje rade .Co się martwisz 20 m sąsiedzi mają pecha nadmiar mocy na kolumnach nikomu nie zaszkodził.Pozatym są ładne ale przed zakupem idz do salonu i poproś o odsłuch.Każdy ma inne subiektywne odczucie to co dla mnie hepi dla ciebie może być be
 

gonzolux

New member
KEF C7 to głosniki dwu drożne słuchasz elektronicznej muzy niewiem czy wypelnią ci całe pasmo JBL nie pamientam symbolu ale to 200 cztero - drożne brat je ma dają ładnie w całym pasmie miałbym zastrzerzenia co do góry ale może jestem zboczony pomykam na JBL TL-260 dostawili fajny przetwornik wysokiej częstotliwości ale JBL studio daje rade .Co się martwisz 20 m sąsiedzi mają pecha nadmiar mocy na kolumnach nikomu nie zaszkodził.Pozatym są ładne ale przed zakupem idz do salonu i poproś o odsłuch.Każdy ma inne subiektywne odczucie to co dla mnie hepi dla ciebie może być be


Szkoda że te JBL Studio 190 nie mają bass refleksa z przodu.
 
Do góry