Czy kino sony zadziała z telewizorem Philips?

GODsaveTHEcat

New member
Witam. Od pewnego czasu jestem w posiadaniu telewizora Philips 32PFL7332/10 i zastanawiam się nad kupnem kina domowego do 1000zł warunki były takie musi mieć HDMI żeby można było puścić filmy w HD i musi odtwarzać płyty DVD DL żebym nie musiał dzielić filmów HD z komputera na dwie płyty. Najpierw obejrzałem PHILIPS HTS3357 ale niestety dużo osób pisze że to kino szumi na niskich ustawieniach dlatego odpadło. Teraz kandydatem jest SONY DAV-DZ530W ale wszystkie opinie mówią o podłączeniu kina do telewizora Sony Bravia i tu moje pytanie jak DZ350 będzie współpracować z moim telewizorem? Mam też inne pytanie czy sony odtwarza format mkv czy też będę musiał filmy tego formatu konwertować do avi?
 

qura12

Member
Bez reklam
W sumie to żadne dvd nie otworzy ci filmu w HD nawet jeśli będzie zapisany jako .avi czy inny format który dane dvd otwiera. Po prostu zwykłe dvd nie jest w stanie otworzyć filmu w tak wysokiej roździelczości.
 

GODsaveTHEcat

New member
A co oznacza "[SIZE=-1]interpolacja do formatu 720p/1080i" w opisie Sony albo "[/SIZE]Funkcje dotyczące obrazu : Wysoka rozdzielczość (720p, 1080i), Progressive Scan" w opisie Philipsa? To jakiś pic na wode?
 

qura12

Member
Bez reklam
To oznacza że obraz z płyt dvd będzie skalowany do podanej roździelczości, a nie że dany odtwarzacz otwiera pliki w tej rozdzielce. W praktyce wygląda to tak że tv dostaje obraz w wysokiej roździelczości co znacznie poprawia jego jakość.
 

GODsaveTHEcat

New member
Czyli rozszerza film dvd o niskiej rozdzielczości do wyższej a filmów o wysokiej rozdzielczości nie odtwarza?

W takim razie w jaki sposób mógłbym przesłać obraz i dźwięk przestrzenny z komputera do kina i telewizora? Wiem że obraz moge przesłać przez kabel DVI-HDMI, ale jak i czy mogę przesłać dźwięk przestrzenny do kina?
 
Ostatnia edycja:

krakusek

New member
obraz z komputera przesyłasz za pomoca kabla DVI->HDMI do TV.
a dzwiek do kina domowego za pomoca zwyklych kabli (np. jack->cinch) albo przy uzyciu kabla optycznego (o ile posiadasz w PC'ie wyjscie optyczne oraz w kinie domowym wejscie)
 

GODsaveTHEcat

New member
Kablem jack chinch ale musze ciagnąć kable do każdego kanału czy tylko wyciagnąć dźwięk z wyjścia liniowego komputera? Nie wiem czy jak wezmę tylko z wyjścia liniowego to będę miał potem dźwięk przestrzenny?
 

qura12

Member
Bez reklam
musisz ciągnąć 3 kable jack-chinch żeby mieć dźwięk przestrzenny, chyba że masz wyjście optyczne w kompie
 
Do góry