Czy kino domowe w tym salonie a sens ?

mich83

New member
Witam. Rodzice mają troche nietypowo ustawiony TV (w rogu pokoju). Czy w takim poieszczeniu dało by rade rozstawić głośniki kina domowego a w zasadzie czy miało by to sens ?

Pozatym jako komplenty nieznawca :) Mam pytania

1.Mam cyfrową kablówke UPC , sporo kanałów HD czy są jakieś materiały w TV nadawane w 5.1 ?
2. Czy głośniki kina domowego są przydatne tylko podczas oglądania filmów nagranych w 5.1 ?
3. Rozumiem ze kino domowe podłącza sie na stałe do TV, czy jest taka mozliwośc że kino domowe włączało by sie razem z TV/dekoderem i nie trzeba bylo go dodatkowo włączać ?
4. Czy oglądając np wiadomości musze ustawiać na dwa głosniki podczas gdy ogladajac materiał w 5.1 musze przestawiać na 5.1 i tak wkoło ?
5. Chciałbym materiały HD w 3D odtwarzać z pendriva. Czy jeśli telewizor nieczytał by tego formatu mozna dokupic jakies urzadzenie odtwarzajace z pendriva wszystkie/ mozliwe jak najwiecej formatów z pendriva ?

Mam nadzieje ze ktoś mi troche przybliży ten temat :)

mich83 jest na Fotka.pl
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
1. Musisz zapytać swojego operatora czy dostarcza ścieżkę 5.1 ,w ogóle są takie programy
2. Nie jest np.Dolby Pro Logic II który rozkłada 2 kanałowe stereo na 5 kanałów ma dwa tryby kino (do filmów) i muzyka (do muzyki )
3. Jest taka możliwość
4. Nie
5.Można kupić odtwarzacz sieciowy ,który czyta pliki z pendriwu ,dysku ,karty pamięci ,nie wiem jak wygląda sprawa 3D ,dla przykładu mam Philipsa HMP 300 - kosztuje niewiele ,a czyta praktycznie wszystko od rozdzielczości 640x360 do full HD
 

mich83

New member
A jak z tym ustawieniem głośników ? Da rade jakoś to ogarnąc w tym salonie ? Zdjęcie ustawienia w salonie w 1 poście.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry