Czy kamery z dyskiem twardym generują słyszalne hałasy?

Shinzon

New member
Jestem nowym forumowiczem i nie wiem czy to zagadnienie było na forum już poruszane. Chciałem zapytać posiadaczy kamer z dyskiem twardym (np. SONY SR11/12) czy dysk twardy w kamerze generuje słyszalne dźwięki, które mogą zostać nagrane na filmie. Do tej pory posiadałem kamerę na karty pamięci (SONY CX6), w wcześniej na DVD, ale nie miałem jeszcze do czynienia z kamerą HDD, a planuję nabycie takowej w przyszłości. Zastanawiam się zatem, czy praca twardego dysku może być słyszalna na nagrywanym filmie.

Za wszelkie uwagi w tej kwestii z góry dziękuję.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Shinzon napisał:
... ... zapytać posiadaczy kamer z dyskiem twardym (np. SONY SR11/12) czy dysk twardy w kamerze generuje słyszalne dźwięki, które mogą zostać nagrane na filmie ... ....

:p Chyba żartujesz. To kamera japońska a nie polska czy ruska. :confused:
 

Shinzon

New member
Gucio50 napisał:
:p Chyba żartujesz. To kamera japońska a nie polska czy ruska. :confused:

Miałem kiedyś też kamerę SANYO i był z nią dramat, gdyż automatyczne ustawianie się ostrości wydawało dźwięki, które nagrywały się na filmie. Cały czas było na filmie słychać klikanie mechanizmu. Cholery można było dostać. Natomiast kamery z HDD nie miałem, ale rozumiem, że dyski twarde w SONY są bezszelestne :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
te dyski 1,8 cala sa ciche, przykladalem do ucha i sie zastanawialem czy dziala
zobacz 2,5 jakie sa tez ledwo co slychac, jednak z wiekiem jest glosniej, ale nadal 1,8c sa slabo slyszalne sprawdzalem kiedys taki 6misieczny z laptopa spoko cichy
 
Do góry