Czy już kamerę 3D, czy jeszcze nie??

fransua

New member
Dziekuje kolego za rade, powiem szczerze, że nie brałem pod uwagę takiej opcji z aparatem, jednak bardziej byłem ukierunkowany na kamerę. Wiem, że nakręcanie 3D jest kwestią obiektywu, ale czy tylko?? Czy różnica jest też w konstrukcji matrycy?? Aparat ma wymienne obiektywy, a może lepsza będzie kamera z wymiennymi obiektywami?? mam podejście, że kamera nie zrobi dobrych zdjęć, tak jak aparatem dobrego filmu. Jednak musi coś w tym być skoro wykorzystuje się aparaty w nakręcaniu filmów.
Kamera z wymiennym obiektywem jest stosunkowo droga. Czy jest potrzebna jakaś inna matryca ? Raczej nie. W końcu rejestruje to co przejdzie przez obiektyw.
kamera nie zrobi dobrych zdjęć, tak jak aparatem dobrego filmu.
Czasy się zmieniają. Tu masz dwie kamery z przetwornikami z aparatów Panasonic AG-AF101 – kamera mikro cztery trzecie | techsfera.pl (matryca wzięta żywcem z Panasonic GH1) Sony NEX-VG10E - test kamery, cz. II - etap praktyczny - Jak się tym wynalazkiem filmuje? - Testy - kamery - Swiatobrazu.pl - odpowiedź SONY. Pewnym minusem sprzętu, który rejestruje obraz za pomocą przetworników z aparatów cyfrowych jest rozdzielczość. Jest zbyt duża do zapisu HD :D (może jakiś szpec zrobi kolejny hack, który umożliwi mi nagrywanie filmów w 4K :wink:) Ciekawi mnie też jaki wpływ na jakość 3D ma kompresja AVC-HD ? Trudno coś doradzić. Za dużo jest pytań i niejasności na dzień dzisiejszy. Osobiście to całe 3D odbieram jako chwyt marketingowym. Obecnie jest to modne. Po obejrzeniu paru filmów w tej technice dochodzę do wniosku, że jedynie bajki wyglądają jako tako. No ale - świat należy do odważnych :bober:.
 

vdjfoxon

New member
Bardzo dziękuje Fransua z sugestie. I tu jest bariera cenowa - 20 tys. zł.
Chyba faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest kupić jakieś dobre Body Aparatu i dokupywać obiektywy, aż w końcu zakupić ten do 3D.
A co powiecie o kamerze Panasonica SDT750, pierwsza konsumencka kamera 3D?? Jej koszt ma być w granicach 1500 euro to już cena bardziej realna dla mnie. Czytałem, że Sony też ma taką kamerę wprowadzić. Nie wiem jak JVC i Canon, ale pewnie to będzie nieuniknione.
 

vdjfoxon

New member
Bardzo dziękuje Fransua z sugestie. I tu jest bariera cenowa - 20 tys. zł.
Chyba faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest kupić jakieś dobre Body Aparatu i dokupywać obiektywy, aż w końcu zakupić ten do 3D.
A co powiecie o kamerze Panasonica SDT750, pierwsza konsumencka kamera 3D?? Jej koszt ma być w granicach 1500 euro to już cena bardziej realna dla mnie. Czytałem, że Sony też ma taką kamerę wprowadzić. Nie wiem jak JVC i Canon, ale pewnie to będzie nieuniknione.
Poczytałem trochę i powiem Wam, że poczekam jeszcze z tymi wynalazkami do 3D. To jeszcze nie odpowiedni moment, nawet program do edycji może mieć jakiś problem. Na razie zainwestuję w jakąś tańszą kamerę HD. Coś z klasy słabo, nisko, pół profesjonalnej:) coś za 3000, ale to już widziałem takie tematy to poczytam. Dziękuje Wszystkim za info.
 

fransua

New member
Poczytałem trochę i powiem Wam, że poczekam jeszcze z tymi wynalazkami do 3D. To jeszcze nie odpowiedni moment, nawet program do edycji może mieć jakiś problem. Na razie zainwestuję w jakąś tańszą kamerę HD. Coś z klasy słabo, nisko, pół profesjonalnej:) coś za 3000, ale to już widziałem takie tematy to poczytam. Dziękuje Wszystkim za info.
Dobra decyzja :cool:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Jak juz wczesniej bylo pisane, nie czas na 3D :)

Jaka jest roznica miedzy Canon EOS 550D a Panasonic DMC-GH1
czy maja moze one pilota, nic na ten temat nie znalazlem, a powiem ze u mnie wymagane to jest (bez kabla)
 

fransua

New member
Jak juz wczesniej bylo pisane, nie czas na 3D :)

Jaka jest roznica miedzy Canon EOS 550D a Panasonic DMC-GH1
czy maja moze one pilota, nic na ten temat nie znalazlem, a powiem ze u mnie wymagane to jest (bez kabla)
Na korzyść Canona przemawia wielkość matrycy więc jeszcze lepiej sobie radzi w trudniejszych warunkach oraz jeszcze łatwiej uzyskać głębie ostrości. Panasonic ma obrotowy ekran co ułatwia nagrywanie filmów. Conon to lustrzanka a Panasonic kompakt z wymiennym obiektywem :grin: Co lepsze to się nie wypowiadam. Mi bardziej leży do drugie. Cena z kitowym obiektywem jest atrakcyjniejsza w Canonie. Nie wiem co bym dzisiaj kupił. Ponoć filmowcy wybrali Canona :krol: Co do pilota to do mojego aparatu można podłączyć za pomocą przewodu - czy jest na podczerwień to nie wiem :???:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
OK dzieki, tak z ciekawosci pytam, pilot na przewodzie mnie nie interesuje, to nie to co chce. Cena bardzo zblizona, ale w Canonie z tego co wiem nie ma stabilizacji, a w panasonic jest, chyba ze sie myle.
 

fransua

New member
W Panasonicu jest w obiektywie i dochodzę powoli do wniosku, że chyba dobrze. Stabilizacja matrycy we wnętrzu korpusu w aparatch Sony przegrzewa ją znacznie skracając długość nagrywanego filmu
 

fransua

New member
właśnie z kolegą rozmawiałem, niby fotograf, mówił że stablizacja lepsza w obiektywie niż matrycy. Canon (Canon EOS 5D Mark II ) tak jak wspomniałeś wybierają filmowcy o GH1 cisza, No jeszcze mnie ciekawi kamerka Sony jak wypadnie Sony NEX-VG10E

Sony NEX-VG10E - test kamery, cz. I - wielka matryca i wymienna optyka dla wymagającego amatora - Wstęp - Testy - kamery - Swiatobrazu.pl
^^^ Czytałem to jak i część II. No niby filmowcy Fotopolis.pl: Etiuda "List" nakręcona Lumiksem GH1 :grin: W kamerach i aparatach jest coś dla amatorów i profesjonalistów. Ja jestem tym pierwszym. Mierzę siły na zamiary. Canon jest bardziej wymagającym aparatem od Panasonica. Szukałem czegoś pośredniego co będzie łączyło funkcjonalność kamery z możliwościami w kształtowaniu obrazu jakie daje aparat. Mój wybór padł na Panasonica. Jak by do kamery Panasonic NV GS 400 wstawili przetwornik z GH1 nawet bym się nie zastanawiał i bym ją kupił. Inna zaletą Panasonica jest właśnie system mikro 4/3. Daje mi to możliwość podpięcia dowolnego szkła - sporo posiadam od NIKONA. Cena niska Nikon G AF-S Lens to Panasonic GF1 G2 G10 GH1 Adapter (aukcja 320544365091) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
GH2 ma się niebawem pojawić (chyba)
Ja właśnie studiuję lepturę Canon 550D vs Panasonic GH1
Może zapodać kawałek filma z GH1 taki kręcony w dzień (zródło)
Za Canonem przemawia że jest dużo dodatków i normalnej cenie i wszystko pasuje.
 

fransua

New member
Nagram dzisiaj po południu dzieciaków i wstawię linki. Będą to krótkie nagrania z uwagi że mam wolne łącze. Uzbrój się w cierpliwość. Wstawię jeszcze parę nagrań kręconych nocą.

ps. Dzisiaj bym się poważnie zastanowił nad kupnem Panasonica. Powód. Skośnookie bydlaki zablokowali możliwość hacowania nowych aparatów z serii GF i GH. GH po hacku jakością obrazu nie ustępuje Panasonic AG-AF100 i to ich boli. Canon 550D jest kastratem 7D. 550 ma przetwornik identyczny i to wszystka. Brak ręcznego WB, jeden procesor obrazu itp. Obudzili się z ręką w nocniku, że porobili zbyt dobre aparaty, kótre świetnie nagrywają i teraz mieszają. Sony też ma lustra co nagrywają filmy ale obecnie nie ma co na nie patrzeć z uwagi na przegrzewanie się matrycy - 6-8 min nagrywania to porażka. Ja ciułam na jakieś nowe szkło Voigtlander Nokton 25 mm f/0.95 dla Mikro Cztery Trzecie - Optyczne.pl No chyba, że panaś wyda coś w m4/3. Do filmów Noktor rewelka f0.95 to odpowiednik f1,8 z pełnej klatki. Rewelka. Oczywiście nagrywanie filmów z takim GO to dość ekstremalny wyczyn http://vimeo.com/14440116 - no ale :mrgreen: . W normalnym nagrywaniu f4 wystarczy.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Dziękuję za Wasze komentarze, jednak nie zaprzątajcie sobie głowy jak ja to wykorzystam, gdzie i czy będą to okulary z papieru. Wiem, że wielu z Was podchodzi do technologii z dystansem, szanuje to.
Ja potrzebuję konkretna odpowiedź, czy kamera 3D tak czy jeszcze nie i ewentualnie na ten temat jakaś rozmowa. Pomysł mam a teraz potrzebuje sprzet aby to zrealizować. Z całym szacunkiem nie potrzebuje reformowania.

Ja sugeruję zastosować zblokowane dwie kamery standardowe HD. Takim sprzętem posługuję się od dawna i można uzyskać jakość bez żadnych kompromisów. W Panasonicu odległość obiektywów jest zbyt "kompromisowa". Zaletą dwóch kamer jest posiadanie zawsze do dyspozycji także filmu full HD, co w przypadku Panasonica nie ma miejsca. Ostatnio testowałem na Samsungu 3D TV odtwarzanie poprzez odtwarzacz BD 3D płytki AVCHD 3D i wypada to napradę znakomicie. Jest menu nawigacyjne z możliwością wyboru tytułu i dowolnego rozdziału. Do testów zrobiłem ruchome napisy 3D i przejścia między scenami i wszystko to działa jak powinno. Filmowy plik główny wyjęty z takiej struktury testowej AVCHD przykładowo zamieszczam na YT. Film dotyczy "Kłódek miłości" z mostu Tumskiego i był nagrywany w czasie przechodzenia przez most, a więc przy dość dużym ruchu kamer. Chodziło min. o sprawdzenie jak 3D toleruje taką sytuację - myślę, że jest do przyjęcia w takim samym stopniu jak przy zwykłym HD. Ci którzy już mają 3D TV niech pobiorą plik z netu, przetestują i podzielą się doświadczeniem.
Sceptyków 3D jeszcze przez długi czas będzie wielu, ale o rozwoju technologii zadecydują jej zwolennicy. To ci, którzy już teraz kupują 3DTV (niezależnie z jakich pobudek) uruchamiają machinę, która w krótkim czasie doprowadzi do pojawienia się wielu filmów 3DHD oraz przekazów satelitarnych, a nawet naziemnych z takimi produkcjami. Sprzęt będzie taniał i zyskiwał coraz to nowych zwolenników. Moim zdaniem to właśnie pojawienie się tanich telewizorów 3D nadaje całej technologii rozmach. Przecież z punktu widzenia technicznego wszystko już było wiadome wiele lat temu - odtwarzanie komputerowe 3D było jednak zbyt kłopotliwe.
Tak jak pisałem dawno temu, że ważne jest aby móc "zatrzymać 3 wymiar upływającego czasu", bo tego się nie da zrobić wstecz, a mając materiał 3D w przyszłości można korzystać z dowolnych, udoskonalonych metod odtwarzania. Gdy filmowałem 6 lat w 3D wiedziałem, że kiedyś w wygodny sposób będę mógł to odtwarzać. Dzisiaj mogę to robić na 3DTV 50 cali, a być może za kilka lat w zupełnie innym urządzeniu.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
No to zobaczymy model GH2, może coś ciekawego wniesie. Ja na razie aparatom się przyglądam, bałem się ze mój ulubiony aparat się popsuł, ale wygląda, że jest OK.
Blokować to oni coś tam mogli, ci co chcieli już kupili.
 

vdjfoxon

New member
Witam Wszystkich
Po długich rozważaniach, czytaniu opinii, podjąłem decyzje, że wstrzymuję się z zakupem kamery 3D, macie racje, jest za wcześnie. Na razie postanowiłem kupić nie drogą kamerę FullHD. Myslę, że dokonałem dobrego wyboru w tej cenie. Za nie całe 2000 zł kupiłem JVC GZ HD-620. Pozdrawiam
 

abcaa

New member
Sydon777, a możesz podpowiedzieć jakim programem zrobiłeś obróbkę filmu 3D? Mam taki sam TV jak Ty, kombinuję ze zdjęciami programem Stereo Photo Maker i na ekranie wychodzi 3D tylko obraz wąski i poszerzony, nijak nie mogę sobie poradzić. Co do filmu, ciekaw jestem bardzo jak tobie się to udało, zrobiłem kilka filmów i nie mam czym tego obrobić nie mówiąc o wypaleniu w BR czy AVCHD tak aby odtworzyć na Ps3 3D. Może otworzysz nowy wątek 3D i porozmawiają wszyscy Ci którzy są zainteresowani. Pozdrawiam.

Vegas ma opcję 3D, ale nie wypali płytki.
 
Do góry