Czy juz czas na zmiane?

sowa4

New member
witam
chcialem poprosic o kilka typow modeli.
mam :hmm: crt sony 29" - jestem/:confused: bylem w miare zadowolony-
jednak po wizycie u znajomych i w kilku sklepach - wiem ze nie mam byc
z czego zadowolon - moze byc lepiej, :grin: ladniej intensywniej, ostrzej itp, itd.
w tej sytuacji dojrzalem do decyzji kupna czegos w rozmiarze ok 37":-D
tylko pytanie wlasnie czego? (lcd 37" czy tez moze plasma 40"?)
- odleglosc od ekranu max 2,5-3m
-ogladaja max 2 osoby
-pokoj bez problemu moge zaciemnic - slonce nie "pada" na ekran
-sygnal z cyfry SD (moze w przyszlosci HD )
- 80% czasu to tv, 10% to pc (divix), 10% konsola (ps2)

czy na podstawie tych informacji moge Was poprosic o naprawde sprawdzone typy? w tym temacie jestem calkowitym laikiem
dziekuje z gorki
pozdrawiam serdecznie
 

sowa4

New member
timbot napisał:
ułatwij kolegom i podaj maksymalna możliwą cenę

upsss;)
wiedzialem ze o czyms zapomnialem

mam wielkie nadzieje zmiescic sie do 3000pln
nie wiem czy to duzo czy malo na sprzet
jesli dobry bedzie za 2999 a extra za 3500 to sie nie bede zastanawial
 

pdzran

New member
szpak26051981 napisał:
witaj sproboj poczytac o sharp 32 lub 37 x20 jest on jako jedyny full hd przy 32 calach ma 100Hz mysle ze jest godny uwagi

Ma na pewno 100 Hz ?
Zdaje mi sie, ze nie ma , RD2E jest 100 Hz a Z3030 jest Full i 100 Hz.

Pawel
 

timbot

New member
Bez reklam
sharp to chyba sporo budzet przekracza?
a plazma Panasonic TH-37PV70P?
w okolicach 3600 idzie kupic w necie, a plazma chyba koledze bardziej by sie przydała.
jest duzo o tym modelu na forum, poszukaj sobie
chyba ze jedna z tanszych plazm 42 cale (choc przy 2,5 metrach to moze być mocno "na styk")
zreszta generalnie chyba plazma bardziej niz lcd by sie nadawała dla Ciebie
 

sowa4

New member
timbot napisał:
sharp to chyba sporo budzet przekracza?

z tego co widze to rzeczywiscie sporo:(
timbot napisał:
[cut]... a plazma chyba koledze bardziej by sie przydała.
[cut]....
[cut]....
(choc przy 2,5 metrach to moze być mocno "na styk")
zreszta generalnie chyba plazma bardziej niz lcd by sie nadawała dla Ciebie
mozesz mi rozwinac powyzsze?
dzieki
 

timbot

New member
Bez reklam
dlaczego plazma - lcd pokazuje niedoskonałości sygnału analogowego SD oraz divixów, a plazma je ładnie maskuje i tyle - a to twoje dwa główne cele

niestety plazmy 37 cali panasonica stoja w cenach, gdy wszystko dookoła tanieje, ponoć w lutym mają być nowe modele (pv70 37 cali ok 3500, a 42 3800, wiec 37 cali wydaje sie lekko przecenione)

jesli jescze nie kupiłeś to możesz rozważyć w swojej górnej granicy cenowej:

Toshiba 37X3000 - full hd, według testu kikiego na forum bardzo dobrze sobie radzi z sygnałem SD, a wedłóg użytkowników formu wersja 42 cale spokojnie 3 metry, wiec 37 cali spokojnie. Co prawda, full hd na razie ci nie jest do niczego potrzebne, ale w przyszłości może sie nadać
to jest rozwiazanie ambitne, ale cena korci za full hd z niezłymi opiniami:
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/211640

w plazmach - pytanie czy 37 cali, czy 42 - z 37 wciaz tylko panasoniki, natomiast z 42 w cenie 3000-3500 problem wyboru pomiedzy lg pc35, lg pt81 (to samo, ale z dyskiem twardym), samsungiem c91h i jakbys minimalnie prekroczył to samsug q91h
o wyborze spomiędzy powyższych jest wiele wątków na forum, chociaż wniosków znowu nie tak wiele (generalnie chyba samsung q91 prowadzi w rankingach)

pytanie czy masz bardziej 2,5 metra, czy 3 - przy trzech plazma 42 ujdzie (nawet z dobrej anetny naziemnej) - sam tak bardzo czesto ogladam, natomiasat 2,5 to już może być cieżko żonę przekonać. Najlepszy byłby test osobisty - popatrzeć z takiej odległości przynajmniej kilkanaście minut, przy czym pamietaj, że w sklepach mają bardzo kiepska jakość sygnau zazwyczaj
 

sowa4

New member
nie, wciaz nie zakupilem;]

timbot napisał:
pytanie czy masz bardziej 2,5 metra, czy 3 -

od sciany do sciany jest 320cm --> wiec nie ma sily odleglosc do ekranu to max 280cm

myslalem o lcd (toshiba 37R3500)--> po lekturze juz calkiem nie jestem zdecydowany;]

sygnal wylacznie z c+ (od pionera 1530 --euro-chyba nie ma innej mozliwosci?), poza tym dvd czasem, dzwiek z tv lub ampli , czasem ps2 i laptop/DiviX (bez HDMI)

wobec tego wynika ze plazma?
myslalem o Panasonic TH-37PV70P , ale po lekturze TEGO gigantycznego watku juz nie wiem;(

fullHD na razie i tak nie mam z czego - nie mam dekodera wiec HDReady i chyba 100Hz bardziej sie przyda?

dzieki z gorki za rady
pozdrawiam
 
Do góry