Czy jest sens?

zen28

New member
Na razie mam kablówkę (Aster). Może w przyszłości będzie nka. Czy jest sens kupować teraz do kablówki tv full hd? (philips pf379731D). Zastanawiam się jeszcze nad tymi philipsami:
32 9531
32 9551
32 7411
37 5321
Który wybrać biorąc pod uwagę że na razie będzie służył do kablówki i kina domowego?
 

skatan

New member
Jak sie dobrze ustawi kolory to nie jest zle, aczkolwiek lepiej zainwestować w lepszą platformę. Mam również dekoder Canal+/HBO i jest lepiej. Sprubuje jakieś zdjęcia zrobić jutro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
kiedyś jak brakowało towaru w sklepach każdy kupował co wpadło w ręce. Najgorszym zakupem był zakup butów - bo zawsze kupowało się na wyrost. Jak człowiek dorósł już - nie czując komfortu w za dużych butach - to trzeba było je już wymienić, bo się zużyły.
Zakup telewizora Full Hd do telewizji Pal - jest dokładnie tym samym.
Jakość obrazu na ekranie tv full HD jest gorsza z uwagi na większą kompresję obrazu, mniejszą wyrazistość. Jak wejdą do Polski wystarczające ilosci programów HDTV to czas będzie wymienić modele na coś naprawdę dobrego w znacznie niższej / za 5 lat / cenie niż obecnie.
Jesli dziś już masz wszystkie urządzenia do HD, system jest Twoją pasją , masz mało czasu ale właśnie jej poswięcasz większość wolnego czasu - to wówczas wybieraj telewizor Full Hd.
pozdrawiam
 

cesare

New member
skatan napisał:
[...] Mam również dekoder Canal+/HBO i jest lepiej.

Faktem jest ze warto zainwestowac w ten dekoder bedac abonentem ASTER i posiadaczem LCD'ka

Wiekszosc programow "wychodzacych" z dekodera jest duzo lepszej jakosci niz po samym kablu.

Samo to, ze obraz nie jest zasniezony, nie trzeba korzystac z "ulepszaczy"
wbudowanych w TV ;-)

Szkoda tylko ze wiecej programow z BASIC nie przeniesli do Basic Plus
 

cinek

Member
cesare napisał:
Faktem jest ze warto zainwestowac w ten dekoder bedac abonentem ASTER i posiadaczem LCD'ka

Wiekszosc programow "wychodzacych" z dekodera jest duzo lepszej jakosci niz po samym kablu.

Samo to, ze obraz nie jest zasniezony, nie trzeba korzystac z "ulepszaczy"
wbudowanych w TV ;-)

Szkoda tylko ze wiecej programow z BASIC nie przeniesli do Basic Plus


I tak zrezygnuje z Astera jak tylko mi sie za pare miesięcy umowa "promocyjna" skończy i problem sam sie rozwiąże.:D
 

Romanoff

New member
zen28 napisał:
Panowie, a pozostałe Philipsy? Który z nich najlepiej kupić do kablówki i później n-ki.

Hej!W moim mniemaniu powinieneś wybrać pomiędzy 32pf9541, 32pf9551 lub 32pf9531. Musisz zdecydowac czy bardziej zależy Ci w telewizorze na funkcji Ambilight,6ms (dwa pierwsze modele) czy też pojdziesz w stronę modelu z nagrodzoną funkcją Clear LCD (32pf9531-3ms!)oraz dodatkowym wejściem VGA którego brakuje w przypadku modeli 9541/9551.Wizualnie mi zdecydowanie bardziej przypada do gustu pierwszy z wymienionych modeli.Z drugiej strony model 9531 wydaje sie być ciut lepiej wyposażony.W praktyce grają podobnie do siebie.Oba mają układ Pixel Plus 2HD więc nawet obraz z kablówki potrafią bardzo ładnie oczyścić z wszelkich syfów oraz odpowiednio upscalować obraz do rozdzielczości matrycy.DO tego układ Digital Natural Motion, który bardzo poprawi płynność wyświetlanego obrazu-oba to mają(czyli zero poszarpanego,skokowego obrazu).Model 9531 ma także ciut lepszy dźwięk-większa moc głosników.

Pozdrawiam :)
 

konklon

New member
ale trzeba się też zastanowić czy chce się mieć coś co ma gwarancję jedynie rok (!). też chce wybrać między phillipsem a panasonickiem - phillips 32pf5331 pokonał w moich myślach panasa 60 a tu taka tragedia- krótki okres gwarancji.
 

zen28

New member
Dzięki za konkrety Romanoff. Kurde, nie wiem. Zależy mi na ambilight (będzie wisiał na ścianie). Widziałem wczoraj w Saturnie 9531 podpiętego pod kablówkę i obraz mnie nie powalił. Rozumiem, że 9541 i 9551 będą grały ciut gorzej? Chciałbym jednak dwa HDMI (kino i nka w przyszłości). Hm...
 

Stanley

Member
Bez reklam
konklon napisał:
ale trzeba się też zastanowić czy chce się mieć coś co ma gwarancję jedynie rok (!). też chce wybrać między phillipsem a panasonickiem - phillips 32pf5331 pokonał w moich myślach panasa 60 a tu taka tragedia- krótki okres gwarancji.

Witam

Nie jestem specem od prawa konsumenckiego, ale o ile mi wiadomo, gwarancja producenta to jedna sprawa (może byc lub nie; albo np. na rok lub 10 lat), lecz obecnie każdy towar niezgodny z umową (czyli taki, ktory się np. zepsuł) można reklamować w ciagu 2 lat u sprzedawcy.

http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsumentow/faq/#pytanie4

("Czym jest reklamacja towaru niezgodnego z umową?")

Choć z drugiej strony pomślałem sobie: w ciagu 2 lat sprzedawca może dawno się zwinąć (np. zakup typu Allegro), natomiast "zniknięcie" producenta, zwłaszcza markowego jest znacznie mniej prawdopodobne...

pozdrawiam

Stanley
 
Ostatnia edycja:

Pansłonic

New member
zen28 napisał:
Na razie mam kablówkę (Aster). Może w przyszłości będzie nka. Czy jest sens kupować teraz do kablówki tv full hd? (philips pf379731D). Zastanawiam się jeszcze nad tymi philipsami:32 9531, 32 9551, 32 7411, 37 5321. Który wybrać biorąc pod uwagę że na razie będzie służył do kablówki i kina domowego?
Uwarzam podobnie jak KIKI że nie ma narazie większego sensu przy twoim założeniu i obecnym stanie dostępności sygnału HD wydawanie znacznej kwoty na cos co sie tak naprawdę upowszechni za kilka lat. Wówczas na obecne LCD'ki będziemy patrzyli tak jak teraz na dawne "Rubiny" no chyba że ktoś ma zamiar zrobić sobie zapasy jak w wspomnianych wcześniej latach 80... cytat; a może kiedyś się nam przyda(?)
 

zen28

New member
Rozumiem, że piszesz o tym że na razie nie ma sesnu żebym kupował full hd? Bo na lcd jestem zdecydowany. Muszę wymienić telewizor a kupować teraz crt to moim zdaniem krok wstecz. Podsumowując chciałbym 2 hdmi, ambilight i pixel plus, ale taki który rzeczywiście sprawi, że sd na lcd będzie nieznacznie odbiegać od sd na crt
 

Pansłonic

New member
zen28 napisał:
Rozumiem, że piszesz o tym że na razie nie ma sesnu żebym kupował full hd? Bo na lcd jestem zdecydowany. Muszę wymienić telewizor a kupować teraz crt to moim zdaniem krok wstecz. Podsumowując chciałbym 2 hdmi, ambilight i pixel plus, ale taki który rzeczywiście sprawi, że sd na lcd będzie nieznacznie odbiegać od sd na crt
Dobrze rozumiesz:).
Natomiast ogólnie co do LCD to mam i tak mieszane uczucia. Przy słabszym sygnale napewno lepiej sprawdzi się plazma.
 

cesare

New member
zen28 napisał:
plazma odpada, nie podoba mi się ten wyblakły obraz, no i to wypalanie
Jezeli obraz na plazmie jest dla Ciebie "wyblakly" i bedziesz pod tym katem przy wyborze konsekwentny to nie wydaje mi sie zebys szybko zakupil LCD ;-)

A co do wypalania to staje sie to powoli mitem tak jak i kilkukrotnie wieksze zuzycie energii na rzecz plazmy

Piszac te slowa mam nadzieje ze poruszamy temat nowych modeli LCD i Plazm

Pozdrawiam
 

Pansłonic

New member
zen28 napisał:
plazma odpada, nie podoba mi się ten wyblakły obraz, no i to wypalanie
WYBLAKŁY OBRAZ ?:confused: To raczej można by powiedzieć o LCD, a co do wypalania i zużycia energi to faktycznie jakieś historie z zamieszchłych czasów bo nie zauwarzyłem tego na moim Panasonic'u.
 
Do góry