CZy jest sens kupowac ?

Venomus

New member
Witam Wszystkich !
Moj 70 letni wujek zwrócił sie do mnie z prosba o pomoc w wyborze telewizora LCD. Jako ,ze zbytnio sie na tym nie znam prosze Was o pomoc.

Od kilku dni przegladam forum i jedyny wniosek jaki mi sie nasuwa to ,ze w przypadku mojego wujka zakup takiego tv to pieniadze wyrzucone w błoto(sygnał jedynie z cyfrowego tunera satelitarnego + antena naziemna).

Wujek upatrzył sobie dwa modele Samsung Le37R72B i Samsung Le37R82. Jest to oszczedny człowiek i nie chce ,aby wydał kaske na marne.

Co sądzicie na ten temat warto kupowac wogole LCD czy jakosc bedzie gorsza niz na zwykłym CRT? Moze jakis inny model ?
 

malin_f1

New member
Mam sharpa LCD (patrz podpis) sygnał idzie z fergusona (c+) do tego ostanio podłączyłem antenę siatkową tak z ciekawości żeby F1 obejżeć na Polsacie zobaczyć jak będzie się prezentować i obraz jaki uzyskuję naprawdę mnie zadowala naprawdę nie ma tragedii Zwróć uwagę na jeden istotny parametr z jakiej odległości będziesz oglądał TV bo mój sharp z bliskiej odległości to porażka natomiast ja oglądam go z 4-4,5m obraz naprawdę OK i nie mam się do czego przyczepić
 

nicko

New member
To zależy jaki TV CRT posiada. Jeśli mały to warto zmienić, jeśli duży 100Hz model z płaskim ekranem, to lepiej poczekać 2 lata i kupić TV laserowy.
 

gatar

Active member
Bez reklam
nicko napisał:
To zależy jaki TV CRT posiada. Jeśli mały to warto zmienić, jeśli duży 100Hz model z płaskim ekranem, to lepiej poczekać 2 lata i kupić TV laserowy.
Witam.
Jesteś pewien, że za 2 lata kupisz TV laserowy i jeszcze w przystępnej cenie ?
Posiadając duży dobry CRT będzie trudno znaleźć cos z lepszym obrazem, zwłaszcza do SD. Przy sygnale cyfrowym nie powinno byc problemu. Nie czekałbym na laser TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Venomus - Twój wpis przypomina jako żywo reklamę oszczednego wujka z reklamy telefonów. Ale Twój wujek powienien w takiej sytuacji wybrać tylko Sharpa 37 P 70 - z matrycą Plaowską i będzie super zadowolony.
Praktycznie nie ma kompresji obrazu na ekranie w Palu . Idzie ona proporcjonalnie /nie procentowo / .Na 20 lat mu wystarczy w zupełności .
I skoro jest oszczędny - to będzie zadowolony.
 

helper

New member
nicko napisał:
To zależy jaki TV CRT posiada. Jeśli mały to warto zmienić, jeśli duży 100Hz model z płaskim ekranem, to lepiej poczekać 2 lata i kupić TV laserowy.

nicko,

idąc Twoim tokiem myślenia, to jeszcze lepiej poczekać z 4 lata i zainteresować się projekcją holograficzną:D
 

Venomus

New member
kiki napisał:
witam
Venomus - Twój wpis przypomina jako żywo reklamę oszczednego wujka z reklamy telefonów. Ale Twój wujek powienien w takiej sytuacji wybrać tylko Sharpa 37 P 70 - z matrycą Plaowską i będzie super zadowolony.
Praktycznie nie ma kompresji obrazu na ekranie w Palu . Idzie ona proporcjonalnie /nie procentowo / .Na 20 lat mu wystarczy w zupełności .
I skoro jest oszczędny - to będzie zadowolony.

Dziekuje za propozycje .W weekend pewnie przejade sie z nim do MM czy tez innego sklepu i na żywo sprawdzimy ten model.
 

bodzioko

New member
byłem zainteresowany sharpem p 70, szczególnie dlatego że matryca pal, i do kablówki by się nadawał ,nie jestem jednak przekonany co do smużenia w tym tv bo czas reakcji to bodajże 12ms i tu mam pytanie ,czy występuje smużenie?i czy obraz z kablówki jest dobry
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu pierwsze prawo - to skalowanie obrazu.
I tu jakość jest dla Palu najlepsza na rynku - bo bez skalowania.
Możesz się nie bać smużenia. To był jeden z pierwszych telewizorów który nazbierał w Sharpie największych pozytywnych opinii.
 

bodzioko

New member
Mam jeszcze pytanie czy sharp p55 ,p50 są jeszcze dostępne ,bo to chyba to samo co p70 ,i jak to się ma cenowo,i czy nie lepiej zaczekać na sharpa RD2 (może trochę stanieje)chodzi mi o jakość obrazu-kablówka ,dvd.czyli który lepiej sobie z tym poradzi.
 

nicko

New member
helper napisał:
nicko,

idąc Twoim tokiem myślenia, to jeszcze lepiej poczekać z 4 lata i zainteresować się projekcją holograficzną:D

I wtedy wujkowi będzie się opłacało :p bo teraz to może nie dostrzec różnicy na korzyść nowego TV - jeśli stary jest dobry.
 

bodzioko

New member
kiki napisał:
Sharp P 70 z calą pewnością będzie znacznie tańszy - a do kablówki jest idealny.
KIKI czy mógłbyś podać cenę sharpa p70 , bo na skąpcu sharp p55 kosztuje niecałe 3000 tys , a p70 jest dużo droższy , a z tego co wiem to p55 nie ma tunera DVB-T i Wejścia CI ,na których mi nie zależy czyli bardziej by mi pasował p55 ,chyba że cena p 70 będzie atrakcyjna bogdan33-1970@wp.pl oczywiście chodzi o 37 cali
 
Ostatnia edycja:

Venomus

New member
Wymienionego wyzej modelu Sharpa jakos nie udało nam sie znalezc. Za to wujek zaszalał i wybrał juz swojego faworyta .Jest nim SAMSUNG LE37M87. Jestem w szoku bo liczyłem ,ze chce wydac max 4tys a tu wybór padł na model z wyzszej półki . Jutro odbiór .Jestem ciekaw czy to okaze sie słuszna decyzja ?!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dobre . My się tu głowimy co i jak a tu łup i model dwa razy droższy.
Model jest super , rewelacja - ale do HD . Do SD trochę się gubi , ale nie każdemu to przeszkadza , ciekawe jaka będzie opinia wujka?
Zdjęcia masz na forum.
 
Do góry