Czy jest różnica między odświeżaniem 400hz a 800hz ???

Wizard2012

New member
Witam.
Chodzi mi o różnice między telewizorami LG: 477lm660 a 47lm765s.
Różnią się one praktycznie tylko (albo aż) jedną rzeczą - 660s ma odświeżanie 400hz , a 765 800hz.

Przeczytałem już kilka artykułów w internecie na temat tzw.manipulowania klienta przez speców od marketingu duuużymi liczbami... ALE ...

Ale chciałbym się jeszcze zapytać może kogoś kto miał doczynienia z jednym lub drugim telewizorem. Albo wie ile jest prawdy w tych dużych liczbach.
Czy jest różnica w wyświetlanym obrazie (np. sport lub szybkie gry, gdzie obraz się szybko i dynamicznie zmienia) w tych telewizorach (400hz , a 800hz) ??

Lub może ktoś miał doczynienia z innymi modelami, które też różnią się tylko odświżaniem.

Warto dołożyć te pareset zł. i kupić z odświeżaniem 800hz ???
 

tdx

New member
Bez reklam
Warto dołożyć te pareset zł. i kupić z odświeżaniem 800hz ???

Trudne pytanie wiele razy wałkowane tutaj. różnica jest w płynności

CMI 400Hz to matryce 100Hz a CMI 800 to prawdziwe 200Hz

Ja widzę różnicę ale dla kogoś innego ta różnica nie jest warta tej kwoty.

Wybierz się do sklepu i porównaj na tym samym obrazie będziesz miał odpowiedz :)
 

Wizard2012

New member
Już byłem w Media Markcie i w Saturnie.
I sprawa wygląda tak, że na tamtych telewizorach w sklepach puszczane są jakieś intra reklamujące dany telewizor lub firme, która go zrobiła, które w dodatku są w jakiejś słabej jakości - mpegi albo cos w tym stylu, bo jak się stanie blisko telewizora to widać wielkie piksele jak krowy.

Meczu piłkarskiego (gdzie dzieją się szybkie akcje) albo gry jakiejś strzelanki lub rajdówek, gdzie na ekranie dzieje się wiele jeszcze w żadnym sklepie nie widziałem. A na takim obrazie najlepiej byłoby stwierdzić różnice.

W ostateczności puszczą na którymś tv wiadomości na tvn24 , gdzie też chyba 400 a 800 hz nie robi wielkiej różnicy.

No i jak tu porównać... ???
 

tdx

New member
Bez reklam
Zawsze mozesz na penie swoje dema przyniesc :) a jest tego troche najbardziej bedzie widac to na wszelkiego rodzaju scrollach obrazu

Wysłane z mojego GT-I9100
 

Wizard2012

New member
A co to takiego ten scroll obrazu?
Mgłbym prosic o linka do jakiegoś takiego dema, który się dobrze nadaje do sprawdzenia tej różnicy. Prosze.

I można poprosić gościa z obsługi sklepu, żeby puścił na telewizorze materiał z mojego pena??
Zgodzą się na takie coś?

A napisałeś wcześniej, że ty widzisz różnice, tak? Tzn. jak dla twojego oka obraz jest płynniejszy przy szybszych akcjach, tak?
To najbardziej widać przy obrazie 2D czy 3D ??
 
Do góry