Czy jest odtwarzacz bluray z...

kdarek86

New member
Witam wszystkich serdecznie.
Mam do Was pytanie czy jest na rynku dostępny jakiś model odtwarzacza bluray który posiadał by z tyłu wyjścia do głośników 5.1 (takie w które wkłada się kabelki od ogłosnikow nie zarobione wtyczka)
 

kdarek86

New member
Posiadam głośniki 5.1 od kina domowego, które podłączone są do DVD. A Chciałbym zmienić DVD na bluray. Niestety nie mogę znaleźć żadnego odtwarzacza który dawał by możliwość bezpośredniego podłączenia głośników tak jak mam teraz do dvd
 

Rafal7

Banned
Tylko że tu trzeba by było dopasować amplituner do głosnikow które już posiadasz, a czy te stare kino posiada jakieś cyfrowe wejście dźwięku?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Watpie pewnie to jest plastikowy zestawik wszystkio w jednym wiec takowego tez z głośnikami i bluray trzeba szukać.Pozdro
 

quizar

New member
precyzyjniej by sie przydało opisywac problem,
najprawdopodobniej w starym dvd byl wzmacniacz, stad 5+1 wyjsc na glosniki

rzadko sie spotyka w takie rzeczy, chyba tylko w plastikowych zestawach za 100zl

wiekszosc odtwarzaczy bluray sygnal przesyla cyfrowo (HDMI, koncentryk optyk) - wtedy potrzebujesz ampli z dekoderami
 

kdarek86

New member
postaram się dokładniej opisać co chciałbym osiągnąć.
Moje DVD posiada z tyłu takie wyjście na głośniki [2]

Obrazek > imagemaster.esellerpro.com/2186/I/247/6/Untitled.jpg

i chciałem zapytać czy są odtwarzacze Bluray z takimi samymi wyjściami abym mógł podmienić odtwarzacze.
 

kdarek86

New member
na głośnikach jest napisane impedance 3 om jeśli o to chodzi.
rozumiem że trzeba kupować całe kino z głośnikami i nie ma samych odtwarzaczy bluray w sklepach
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Chyba masz na myśli DVD ze wzmacniaczem i radiem, czyli takie plastikowe kino. Takie kino miało wzmacniacz. Teraz nie kupisz samego bluray-a ze wzmacniaczem bo wtedy by to zadzialalo, chyba, że ktoś sprzedaje samą jednostkę bez głośników. W obecnych playerach są wyjścia optyczne, koaksialne. Musiałbyś sprawdzić czy masz wejście coaxial i wtedy kupujesz odtwarzacz która ma takie wyjście. Ewentualne zakup nowego lina z napędem bluray, tylko kwestia czego oczekujesz od głośników.
 
Do góry