Czy jest jakiś program do edycji list kanałów w TCL?

tekkno100

New member
Jak w temacie.

Czy istnieje jakiś program na PC do edycji list kanałów z TCL-ów?
Analogicznie, czy da się takie listy kanałów zgrywać i wgrywać do TCL?
 

firefl

Active member
Bez reklam
nikt się nie chwalił posiadaniem takiego programu.
Nie wiem co jest analogicznego w dalszej wypowiedzi i nie bardzo rozumiem pytanie. Niemniej w którymś menu serwisowym jest zapis/odczyt listy kanałów na USB.
 

firefl

Active member
Bez reklam
To teraz przetestuj i podziel się opinią po próbie.
Info jak zapisać/odczytać listę kanałów podałem. Szczegóły uruchamiania menu serwisowym znajdziesz na tym tym forum.
 

tekkno100

New member
Dzięki za naprowadzenie.
Udało się skopiowac liste kanałów na USB.
Menu serwisowe (kontrast, 9537, clone USB, channel list, TV to usb).
Pliki zapisują się w folderze database.
I tak. mamy plik cloneCRC.bin (pewnie pusty, 1kb) i dalej folder userdata a w nim m.in DtvData.db i satellite.db.
Plików nie da się edytować tym edytorem online na stronie TCL. Ten edytor online przyjmuje tylko pliki .tar.
Nie wiem jak to ugryźć. Czy format zupełnie inny. Czy do edytora spakować / skompresowac te pliki .db do formatu .tar.

Dedukuję, że te pliki .db powinny być w jednym pliku, bo każdy z nich zawiera stacje z jednego źródła (ATV, DTV i SAT). Plik nie jest wspólny.
Chyba, że ten edytor online na stronie TCL jest do edycji kanałów np z telewizorów z rynku USA (Roku TV).
Na razie stoje w miejscu.

Plus tego wszystkiego na razie jest taki, że zapisaną listę na USB można bezproblemowo zapisać do TV. Czyli po jakimkolwiek formacie, przywróceniu ustawień fabrycznych itd mamy swoją listę kanałów. Warto taki dump kanałów zrobić sobie na USB.

Pozostaje kwestia edycji tej listy na PC.
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
pliki db to bazy danych sqlite, strukturę bardzo łatwo podejrzeć. Z edycją niestety duuużo trudniej.
CRC to zapewne jak nazwa wskazuje suma kontrolna Cyclic Redundancy Check.
Obawiam się że edytor jest dla TCL Roku a nie android.
Temat przewija się kolejny raz na forum... rozwiązania do edycji nikt nie wskazał.
 
Do góry