Czy jakiś Blu-Ray poradzi sobie z FLAC?

IceBreaker

New member
Ciekaw jestem jak ten Dune radzi sobie w pozostałych zastosowaniach, tych pierwszorzędnych tj. Płyty Blu-Ray, DVD, CD. (dźwięk i obraz).

Między FLAC a MP3 nawet 320kbps jest ogromna różnica przynajmniej dla mnie i to na zwykłej wieży philipsa. Jednak format bezstratny robi swoje.
Jak ktoś kupił kolumny Monitor Audio to słuchanie na nich MP3 to lekka żenada - nie wiem czy się ze mną zgadzacie. Niestety na dobry odtwarzacz CD na razie mnie nie stać - musi być all-in-one.

Pozdrawiam
 

Maxavelli

New member
Plyty "dedykowane" do CD-Audio to bullshit. Wieksze znaczenie ma nagrywarka ktora potrafi nagrywac w jakosci zapisu zblizonym do "tloczonych", np. Plextor.
 

billikostnic

New member
Pliki Audio lepiej wypalać na dvd czy cd? Gdzieś czytałem że na dvd jest lepsza jakość. Na jaki format można zrobić konwersję żeby nie stracić jakości flaca, a mieć pliki na dysku lub penie?
 

beginner_pl

New member
co to za pliki - bo nie wiem :( ?
To żałuj, bo jakość najczęściej CD-Audio niesprzedawanych w Polsce.
O tych CD w naszych sklepach to ja już nie chcę więcej mówić bo szkoda czasu.

Flac=przestrzeń , przestrzeń, przestrzeń i prawie brak jittera.
16 bit brzmi jak po upscaling do 24bit.

Płyty 16cm bye , bye.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie warto nagrywać plików Flac na CD (Już o Flac 24 bitowych nie wspomnę). Odtwarzanie z napędu optycznego to gorsza jakośc. Tylko odtwarzacz sieciowy, choćby ze względu na błędy i zegar taktujący. Zapis i późniejsze odtwarzanie pliku Flac na CD powoduje pogorszenie jakości.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Ciekaw jestem jak ten Dune radzi sobie w pozostałych zastosowaniach, tych pierwszorzędnych tj. Płyty Blu-Ray, DVD, CD. (dźwięk i obraz).

Między FLAC a MP3 nawet 320kbps jest ogromna różnica przynajmniej dla mnie i to na zwykłej wieży philipsa. Jednak format bezstratny robi swoje.
Jak ktoś kupił kolumny Monitor Audio to słuchanie na nich MP3 to lekka żenada - nie wiem czy się ze mną zgadzacie. Niestety na dobry odtwarzacz CD na razie mnie nie stać - musi być all-in-one.

Pozdrawiam
Tak zgadzamy się z Tobą, ale żenada to odtwarzać FLAC na kiepskim źródle na to samo wychodzi co mp3
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Nie warto nagrywać plików Flac na CD (Już o Flac 24 bitowych nie wspomnę). Odtwarzanie z napędu optycznego to gorsza jakośc. Tylko odtwarzacz sieciowy, choćby ze względu na błędy i zegar taktujący. Zapis i późniejsze odtwarzanie pliku Flac na CD powoduje pogorszenie jakości.

to wymień który ma dobry tor audio, będzie łatwiej dla innych niż puste gadanie, dobre CD zagra bardzo dobrze niż jakiś tam player.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Nie warto nagrywać plików Flac na CD (Już o Flac 24 bitowych nie wspomnę). Odtwarzanie z napędu optycznego to gorsza jakośc. Tylko odtwarzacz sieciowy, choćby ze względu na błędy i zegar taktujący. Zapis i późniejsze odtwarzanie pliku Flac na CD powoduje pogorszenie jakości.

Pierwsze słysze. Mozesz podac jakiegos linka potwierdzajacego Twoja teze?
 

janusz

New member
Bez reklam
Co do Flac24 chyba jasne? Żaden CD nie odtworzy pliku 96khz/24bit, o "gęstszych" nie wspomnę. Co do potwierdzenia odsyłam np. do Audio-Video nr 1/2011 wielostronicowy reportaż o Linn Products LTD np. na str 30 "W odtwarzaczu strumieniowym system taktujący ciągnie dane ze źródła za pomocą jednego zegara, który zarządza całym procesem. Od jego precyzji i implementacji zależy jitter. W systemach CD/Dac taktowanie wygląda inaczej. Zarówno zegar jak i odbiorniki mają własne zegary, które w praktyce nigdy nie są w fazie, nigdy nie są idealnie zsynchronizowane. To rodzi szereg komplikacji, które same w sobie są źródłem zniekształceń podstwy czasu..."
Można oczywiście podać przykład dobrego odtwarzacza BR wyposażonego w dobry przetwornik cyfrowo-analogowy i porównać go z tandetnym odtwarzaczem strumieniowym. Po czym ogłosić, że BR jest lepszy, ale wyższość w tym przypadku dotyczyć będzie tylko przetwornika. Dodatkowo ważnym elementem jest sam Flac, czy jest to oryginał czy też tylko Rip płyty CD.Odtwarzacze strumieniowe dopiero wchodzą na rynek, wybór jest coraz większy, odtwarzacze optyczne powoli kończą swoją egzystencję.
 
Do góry