czy HD trafi pod strzechy

smolnicki

New member
Witam
Rozpętała się dyskusja nad badziewiem poza HD i otóż mam pierwsze oznaki , że niedługo trafi pod strzechy.
W materiałach reklamowych jest już pierwszy odtwarzacz za niecałe 249zl. który właśnie otworzy takie materiały. Gwoli jasności to jest dodatek promocyjny do telewizora SONY LCD BRAVIA. Jest to multimedialny odtwarzacz USB SMP-U10/B a który jednak AVCHD nie otworzy prawdopodobnie. Zeskanowałem jego obraz na dowód ale nie wiem czy uda mi się go zamieścić.
Więc pytanie spod tego "badziewia" jest aktualne, czy będzie HD popularne wśród przeciętnej rodziny. Otóż, przeciętne wynagrodzenie to 3600zł. ( nadal tak utrzymuję) i przeciętny zestaw do HD to np. TY Samsung 21' HD raedy z tunerem cyfrowym za 1200zł i taki właśnie odtwarzacz. Wiem, że większość się oburzy, że to nie ma nic wspólnego z prawdziwym HD. Ale proszę zauważyć, że przeciętny Kowalski na to pójdzie. A to już jest coś w propagowaniu wyższej techniki HD. Z czasem to wszystko jeszcze bardziej stanieje i za trzy lata z całą pewnością będzie popularne.
 

Attachments

  • wynagrodzenie 2008r..jpg
    wynagrodzenie 2008r..jpg
    13,8 KB · Wyś: 79

ArtS007

New member
Bez reklam
Trudno powiedziec, kiedy HD sie upowszechni. Pod wzgledem telewizorów zdolnych do odbioru HD można już chyba zaryzykować tezę, że HD jest powszechne. Oczywiście sam telewizor to nie wszystko. Dostępność sygnału HD jest dość powszechna, ale chyba jeszcze niewielka część klientów ma ochotę za to płacić.

Jeśli zaś chodzi o średnią pensje, jest to parametr mylący. Po pierwsze dlatego, że jest to pensja brutto i założywszy, że te 3600 jest aktualne, to na ręke zostanie około 2/3 tej kwoty, czyli około 2400. Druga sprawa, że na średnią składają się duże rzesze zarabiajace poniej niej oraz niewielka część zarabiająca powyżej. Dość czytelnym obrazem jest fakt, że podatnicy II i III progu podatkowego (wg trzystopniowej skali PIT) to zaledwie jakies 10-15% całości.

Zawsze powtarzam, że przede wszystkim stosunek poziomu cen do dochodów jest podstawą sukcesu. Miejmy nadzieję, że nadal będziemy się (statystycznie) bogacić.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry