czy hd 980 zagra lepiej niz blue ray lg 370?

darekn12

New member
moze dziwne pyt ale w tej chwili uzywam br do sluchania
ampli hk 3490 i MA BR 6 polaczone po analogu
czy po zakupie tego cd bedzie odczuwalna roznica?
pyt moze dziwne ale czy zagra na tyle lepiej ze warto kupic cd hk?
 

kubuch2

New member
Powiem tak. Mam ampli yamaha 1065 i lg390. Na początku dla ciekawości podłączyłem analogiem i uruchomiłem płytę CD. Pierwsze wrażenie było takie jak by ktoś " ukradł" sprzęt ze sceny. Tego typu odtwarzacze po prostu się nie nadają do odtwarzania płyt cd. Podobno oppo 83 i inne drogie wynalazki dają radę ale to już inny przedział cenowy niż moje LG390. Stary odtwarzacz sony podłączony do tego samego ampli gra a wiele lepiej czy dużo lepiej, dla mnie tak. Więc czy warto dopłacić do CD playera moim zdaniem tak ale ja poszukał bym czegoś używanego. Uwierz mi za 700 -800 zł można kupić odtwarzacz używany który zagra lepiej niż nowy hd980.
 

darekn12

New member
dzieki za odp
tylko jak juz masz jakies klocki to chcialoby sie miec wszystko podbnie wygladajace chociaz.
ale jesli juz to co konkretnie mam szukac uzywanego ?nie znam sie na tym
 

darekn12

New member
jeszcze jedno pyt bo przegladalem opinie o ampli ktory posiadam i ktos napisal ze poloaczyl dvd cyfrowo z tym ampli i gra to tak samo jak jakis cd za 1500 zl
czy u mnie w lg 370 sa wyjscia cyfrowe czy tylko analogowe?
i czy to prawda co ktos napisal?
 

rafal735r

New member
jeszcze jedno pyt bo przegladalem opinie o ampli ktory posiadam i ktos napisal ze poloaczyl dvd cyfrowo z tym ampli i gra to tak samo jak jakis cd za 1500 zl
czy u mnie w lg 370 sa wyjscia cyfrowe czy tylko analogowe?
i czy to prawda co ktos napisal?
Po podlaczeniu cyfrowym kazdy odtwarzacz gra tak samo. Czy to bedzie DVD za 150zl czy CD za 1500zl. Trzeba podpiac po analogu.
To nie mozesz sprawdzic czy te twoje LG ma analog? Ale raczej ma. I mozna juz sie domyslic ze nie zagra to zbyt dobrze.
 

kubuch2

New member
W twoim lg370 są wyjścia cyfrowe ( optical lub/i coaxial) zobacz co masz tam napisane i podłącz za pomocą odpowiedniego kabla. To najprostszy sposób aby sprawdzić czy będzie lepszy dźwięk.
Coś mi się wydaje że to całe "mieszanie " kablami i tak niewiele ci pomoże. Lg370 to odtwarzacz blu ray i do tego został zaprojektowany, więc nie oczekuj że zagra tak samo jak odtwarzacz cd.
Co do używanego cd to poszukaj na innych forach ( np audio.com) jest tam sporo informacji o tego typu sprzęcie.
 

pkomp

New member
jak podłączysz analogowo to każdy sprzęt będzie grał inaczej - różne DAC i tory analogowe
jak podłączysz cyfrowo to wszystkie zagrają tak samo nie ważne czy to będzie CD DVD czy BD (o ile producent czegoś nie spieprzył i nie zastosował jakiś kretyńskich zabiegów ingerujących w dźwięk)

kubuch BD to odtwarzacz płyt - z tymże rozszerzony o najnowsze czyli BD - jak zagra patrz wyżej i to jedyna różnica
 

tom0987

New member
panowie a jak jest w przypadku mp3 w hd 980 połączony bedzie z avr 255 ,czy da się zauważyć rożnicę porównując go do ps3 ,czy posiada on możliwośc podbicia basu ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Da się zauważyć różnicę, przy podłączeniu go po analogu od razu więcej będzie basu. Co do regulacji to nie ma takich możliwości w HD980.
 
Witam, mam bardzo wielka prosbe, czy ktos z posiadaczy tego CD bylby tak mily i sprawdzil dla mnie czy ten CD odtwarza mp3 wieksze niz 100MB np. sety Armina Van Buurena ktore maja zazwyczaj wiecej niz 200MB. Sprawdzalem juz na blu ray h/k ale on tylko odtwarza do 100 MB, jezeli ten CD by odtwarzal to bym go sobie kupil a niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia tego wczesniej gdyz harmana moge tylko zakupic przez internet.
Pozdrawiam
 
panowie, czy to naprawde taki problem? przy szybkim laczu sciagniecie jakiegos seta zajmuje ok 15 minut, wypalenie plytki jakies 3 minuty, czy naprawde nikt nie moze tego sprawdzic?:(
 
Do góry