czy gry z PS2 działają na PS3?

Dwd89

New member
więc mam takie pytanie, czy mozna mieć ps3 (PAL) 80GB i moc grac w gry z ps2 ?
i drugie pytanie czy to w ogole pojdzie lub np na wersji 60GB mozna grac w gry z ps2 ale "prawie" legalne ??
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
"Prawie" to Twój post nadaje się do wycięcia.

Na 80 GB nie zagrasz w gry z PS3 bo nie ma kompatybilności.
Na PS3 60 GB natomiast zagrasz.

Pozdrawiam,
 

k0val

New member
Masta_J napisał:
"Prawie" to Twój post nadaje się do wycięcia.

Na 80 GB nie zagrasz w gry z PS3 bo nie ma kompatybilności.
Na PS3 60 GB natomiast zagrasz.

Pozdrawiam,
ciekawe czy nadchodzące ps3 160 Gb(31 październik) będzie miała opcję grania w gry z ps2 ja liczę też na coś więcej :razz:trzymajmy kciuki za sony:D
 

Dwd89

New member
nie no o to mi chodzi ze gry z ps2 moge od znajomych sobie pozyczyc i bym mial w co grac :) z gier na ps3 tylko oryginaly :) wiem ze br nie da sie w zaden sposob zflashowac wiec pytalem czy sie jakoskolwiek da cos takiego wykombinowac :)

10 wrzesnia jesli cena 80GB + 2 pady dualshock i jakas gra nie przekroczy 1500 zl to prawdopodobnie ja wezme, bo edycje 60GB na dzien dzisiejszy ciezko jest dostac.
 

Nordell

New member
k0val napisał:
ciekawe czy nadchodzące ps3 160 Gb(31 październik) będzie miała opcję grania w gry z ps2 ja liczę też na coś więcej :razz:trzymajmy kciuki za sony:D

Wersja 160GB nie będzie wstecznie kompatybilna. Sony wielokrotnie to podkreślało.
 

brx

New member
nie będzie kompatybilności wstecznej, bo wszystkie inne wersje niż 60GB mają wycięte bebechy, które na to zezwalały. Sony coś przebąkuje o programowej emulacji (update fw?), ale pewnie jeszcze trochę poczekamy.
 

Dwd89

New member
moje pytanie brzmi tak. a dlaczego sony w innych wersjach niz 60GB ma zablokowane bebechy ?

czy to zle chodzilo ? czy sony na tym za duzo tracilo ? czy jak ?? czemu soft'u chca uzywac do emulacji uzyskajac zapewne gorszy wynik ??
 

k0val

New member
Dwd89 napisał:
moje pytanie brzmi tak. a dlaczego sony w innych wersjach niz 60GB ma zablokowane bebechy ?

czy to zle chodzilo ? czy sony na tym za duzo tracilo ? czy jak ?? czemu soft'u chca uzywac do emulacji uzyskajac zapewne gorszy wynik ??

nie zablokowane tylko po prostu procesora nie ma w nich z ps2 dzięki temu konsola jest mniej awaryjna...
 

Dwd89

New member
mam sprawe,
mam w domu siec lan na 3 komputery (podpiete pod switcha, moj pc jest serwerem [udostepnia polaczenie internetowe do switcha ktory przekazuje je do wszystkich podlaczonych komputerow]) czy mozna podlaczyc ps3 do switcha ? kabel sieciowy bedzie pasowal ? chciałbym przez kompa uzyskać dostęp do hd konsolki -> przesyłanie filmów z komputera przez lan do ps3 by obejrzeć je z konsoli na duzym ekranie :)
 

mataman

New member
Bez reklam
k0val napisał:
nie zablokowane tylko po prostu procesora nie ma w nich z ps2 dzięki temu konsola jest mniej awaryjna...


Co za bzdura ! Chodziło o ciecie w kosztach produkcji a nie zmniejszenie awaryjności.
 

polinik

New member
gry na ps 3 są wypasiste :p ps2 w japoni już dawno znajduje sie w muzaeach :p jak ktoś chce grac w starocie to niech gemboja sobie zakupi:p:eek:k:
 

k0val

New member
polinik napisał:
gry na ps 3 są wypasiste :p ps2 w japoni już dawno znajduje sie w muzaeach :p jak ktoś chce grac w starocie to niech gemboja sobie zakupi:p:eek:k:
nie kozacz bo mam ps2 i często do niego wracam dla takich tytułów jak killzone albo fifa street 2 jak dla mnie lepsza niż ta fs3

ps2 ma tanie gry i wiele bardzo wiele do wyboru! i powiem więcej ps2 dopiero teraz przeżywa swoją drugą młodość może też dlatego że nie trzeba super tv do niej więc nie obrażaj ps2 bo to konsola wszech czasów i jesli ps3 ją kiedyś pobije co i tak jest mało możliwe to zdobedzie swój rozdział w histori elektroniki na zawsze.
 
Ostatnia edycja:

mietek099

New member
To jest fakt. Ps2 to najlepsza ("z minionej epoki") konsola. Masa gier, świetnych trza dodać, grafa na bardzo przyzwoitym poziomie (God of War 2; Metal Gear Solid 2,3; Tekken'y itp), w dzisiejszych czasach bardzo tania, nie wymaga TV z wysoką rozdzielczością. Wiele osób kupuje dopiero teraz Ps2 zaczynając swoją fascynującą zabawę z elektroniczną rozrywką. Jak już tu kolega k0val wspomniał, Ps2 jest konsolą wszech czasów. Nie można natomiast w chwili obecnej mówić/pisać, że Ps3 jej nie pobije. Ps3 dopiero rozwija skrzydła (bardzo powoli tak na marginesie) i nigdy nie wiadomo jak potoczą się jej losy. Można jedynie domniemywać, lecz moim zdaniem jest na to zbyt wcześnie.
 
Do góry