Czy FullHD to dobry wybór na dziś?

axn

New member
Witam,

Nie miałem ostatnio czasu śledzić dokładnie forum jak i konkretnej techniki, a mianowicie, jak to jest na dzień dzisiejszy z telewizorami HD Ready & FullHD.

Wiem już o zależności przekątnej i odległosści od ekranu, ktore to pozwolą dostrzec różnicę pomiędzy FullHD, a HD Ready, ale to chciałbym pominąć (konsoli nie używam, a jedyne pozostałe źródło FullHD to filmy na płytach, a i tak odległość w moim przypadku może być taka, że różnicy bym nie widział).

Pozostaje więc pytanie czy warto brać FullHD w takim przypadku, a jeśli byłaby to dobra decyzja perspektywiczna, to jak się ma sprawa z ogladaniem telewizji SD (satelitarnej w dobrej jakości, np. niemieckiej) i programami 720p & 1080i... Mam na mysli oczywiście jakość oglądanego obrazu na dobrych plazmach czy LCD i jakości skalerów.

Proszę o opinie. :cool:
 

Deimos

Banned
Perspktywa jest taka, że od 2012 roku zagości Ultra HD i dzisiejsze full HD będzie odchodziło w zapomnienie....
 

ayrton_1

New member
Tyle, że aby dostrzec Ultra HD(od 8 do 33 mln pikseli) to 65-100 calowy telewizor to chyba minimum. Nie wierzę że na TV np. 42" różnica będzie widoczna (chyba że 0,5 metra od odbiornika)
 

Deimos

Banned
Tendencja jest taka , że na dużych panelach ceny zacznają też być bardziej normalne i coraz większy popyt jest na coraz większe przekątne...
 

axn

New member
kiki napisał:
axn - masz coś konkretnego na myśli ?
Czy chodzi tylko o teorię?

Myślę, że można to nazwać konkretem, takim lekko rozłożonym w czasie. Skłaniam się ku plazmie, z tego co tu czytam Pioneer jest na topie, więc pewnie byłby on... Chociaż cena zawsze gra rolę, czy Panasonic poprawił się ostatnio, czy jednak nikt nie dorównuje Pionkowi?

Tak jak już pisałem, na razie w ogóle nie przewiduję korzystania ze źródła FullHD, około 80% będzie SD (ale najwyższej jakości: high-bitrate-tv-sat, DVD upscaled), więc najbardziej interesuje mnie jakość tego obrazu upscale'owanego z SD "aż do" FullHD w porównaniu z SD->HD Ready.:hmm:
 
Do góry