Czy ekran projekcyjny musi być do końca rozwinięty + różnica między MATT GREY a WHITE GREY

hubio

New member
Zamierzam kupić tani elektryczny ekran Bueno. Tak wiem... o fałdowaniu i srebrzeniu, ale po prostu jako, że to mój pierwszy ekran i z braku obecnie środków i chęci... na wydanie 5 000 zł na lepszy kawałek płótna :) sprawdzę taki.

1. Jako, że ekran ma całkowitą długość 188cm (White Matt) będzie mi brakowało ok 5cm tzn wchodził by na mebel i stąd pytanie pierwsze czy można nie rozwijać go do końca ? Może głupie pytanie, ale na początku jak czegoś się nie zna to jak dziecko we mgle :) (ekran MATT GREY bez problemu)

2. Jaka jest w końcu różnica między szarym, a białym - co inna strona, co inny sprzedawca, co inne forum to inne odpowiedzi. Takiej niejednoznaczności w technologii dawno nie widziałem.

3. Dlaczego biały mimo, że większy kosztuje na Allegro 449 zł a szary 750zł (na stronie 650zł) a to naprawdę spora różnica.

Projekcja będzie dolna, salon zaciemniony roletami (po bokach małe prześwity), białe ściany i sufit. Aż tak bardzo nie zależy mi na doskonałej czerni, ale bardzo zależy na kontraście. Jaki będzie lepszy - ekran biały czy szary ?

Obecnie projektor BenQ 1210ST, ale za chwilę przesiadka na Epson 6700W
 
Ostatnia edycja:
Do góry