Czy DVD Panasonic S53 czyta palone płyty

Robertus64

New member
Bez reklam
Witam.
Czy ktoś może wie czy ten Panas dobrze czyta palone w kompie płytki , niestety kupiłem JVC z HDMI i wiesza się na palonych w kompie.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Spróbuj nagrać na innym kompie lub z inną prędkością i sprawdź.
Nagrana nagranej nierówna. :)
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tego Panasa S53 ma teściu a ja podrzucam mu wypalone płytki -jak do tej pory wszystko OK.Być może muisz zastosowac się do rad "gatara" lub też musisz wypróbować różne płyty Ja od nad 2 lat, po wielu próbach jadę na Verbatimach i wszystko jest OK = zero zawieszeń lub braków w odczycie

POZDRO !
 

tadolboss

Member
Robertus64 napisał:
Witam.
Czy ktoś może wie czy ten Panas dobrze czyta palone w kompie płytki , niestety kupiłem JVC z HDMI i wiesza się na palonych w kompie.

...mam DVD JVC 652 - i czyta (bez wieszania) wszystko co mu włożę.....
pozdrawiam
 

Groszek

New member
AWGUST72 napisał:
Tego Panasa S53 ma teściu a ja podrzucam mu wypalone płytki -jak do tej pory wszystko OK.Być może muisz zastosowac się do rad "gatara" lub też musisz wypróbować różne płyty Ja od nad 2 lat, po wielu próbach jadę na Verbatimach i wszystko jest OK = zero zawieszeń lub braków w odczycie

POZDRO !

Awgust72 -> pobawiłeś się tym Panasem?? Jakieś spostrzeżenia, uwagi?? Napisałeś w innym wątku żebym brał Denonka 1930 - to sugestia, czy wiesz co mówisz ( porównywałeś w/w)??


Pozdro

Groszek

p.s
No i powtórze po raz kolejny, że chodzi tylko o tor wideo ( audio nieistotne)
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Groszek napisał:
Awgust72 -> pobawiłeś się tym Panasem?? Jakieś spostrzeżenia, uwagi?? Napisałeś w innym wątku żebym brał Denonka 1930 - to sugestia, czy wiesz co mówisz ( porównywałeś w/w)??


Pozdro

Groszek

p.s
No i powtórze po raz kolejny, że chodzi tylko o tor wideo ( audio nieistotne)

Panas S53 a Denon 1930 to dwie zupełne inne bajki -pod każdym względem.Panas to podstawowy odtwarzacz z hdmi.Taki ktory ma dobrze grać i taki własnie jest ! Został kupiony przede wszystkim z tego powodu iż jego poprzednik(S52) ,ktorego miałem nie "grymasił" na wypalone płyty.Teśc ok 3-4 lat temu ,kupił za horrendalna wtedy kwotę zestaw kina domowego SONY i... odtwarzacz nie czytał mu połowy płyt.Dlatego poprosił mnie o znalezienie czegos takiego jak Panas S53.Nie powiem Ci nt odtwarzania w nim dvix bo ja tego nie uzywam przy dzisiejszych cenach płyt dvd. Natomiast Denon 1930 no to jest to co "tygryski lubia najbardziej" . Użyty w nim układu Faroudja daje obraż "żyleta" i to niezaleznie czy odtwarzasz płyty oryginalne czy ich kopie bezpieczeństwa.W zadnym zaś wypadku nie można obydwu tych odtwarzaczy porównywac ze sobą to inne klasy, niestety cenowe też.Jeżeli jednak cena Denona nie stanowi dla Ciebie bariery to bierz własnie jego.
 

mandaryn

New member
Panasonic DVD-S53 nie chce czytać nagrywanych płyt DVD+R DL (Verbatim). Niestety, ponieważ jego poprzedni DVD-S52 radził sobie z takimi płytkami idealnie.
 

fiaam

New member
Kupiłem model DVD-S53 i jak narazie porażka. Nie czyta płyt DVD+R DL, nie widzi płyty TDK DVD-RW, odczytuje Esperanze DVD-RW ale jak wrzucę kilka filmów w divx, to jeden odczyta a na innym wyskakuje "Error".
Mam pytanie do użytkowników tego modelu: Jakich płyt RW używacie do odczytu filmów z kompa i czy muszę zastosować jakąs specjalną metodę nagrywania (używam NERO). Może to wina softu ale Panasonic ma to gdzies i nie ma żadnej informacji o aktualizacji softu.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mam starego Panasonica RV32 i nie czyta płyt +R/RW wcale. Pomaga na szczęście zmiana booksettingu na DVD-ROM.

Ale koleżanka ma S511 i bywa, że są kłopoty z kopiami płyt. Nie do końca to rozgryzłem, gdyż w większości przypadków oglądamy kopie z płyt +RW z ustawionym bitsettingiem na DVD-ROM.

Czym to się objawia: otóż albo płyta nie chce wystartować i wiesza się w początkowej fazie odczytu. Lub zdarzało sie że w trakcie seansu obraz zamarł na chwilę lub na zawsze. W obu przypoadkach napęd wariuje co objawia się stukami i innymi efektami dźwiękowymi.

Jedną z przyczyn jest niedokładne zdjęcie zabezpieczeń przed kopiowaniem i blokad użytkownika w częściach startowych (np. niemożność przewinięcia zwiastunu). Po zdjęciu tych zabezpieczeń większość problemów znika. Ale i tak zdarza się, że bywa różnie.

Najczęściej w takim przypadku robię tak. Czekam, aż płyta się wstępnie załaduje i naciskam przycisk Menu lub Main Menu. Jeden z nich przeważnie działa.

Zastanawiam się nad nowym odtwarzaczem, ale chyba Panasonika jednak nie kupię. Skoro mówicie, że Denon nie jest kapryśny, to chyba kupię Denona. Nie wiem tylko, czy będę się szarpał na model 19xx.

Ciakaw jestem jak się sprawuje model S100?

ArtS :)
 

fiaam

New member
Wracając do tematu nieczytania płyt przez odtwarzacz Panasonic DVD-S53, stwierdziłem że pójdę na całosć i kupiłem DVD-RW Panasonic :). Po nagraniu czyta zarówno Divx jak i Xvid oczywiscie z napisami. Teraz mogę powiedzieć, że jestem zadowolony.
 
Do góry