Czy duża jest różnica jakości obrazu pomiedzy hd a zwykłym tv???

kubaziomekPS3

New member
No właśnie czy duża jest różnica jakości obrazu na PS3 pomiędzy tv z hdmi a zwykłym tv z eurozłaczami. Nurtuje mnie to pytanie, ponieważ kupuje PS3 lecz nie mam tv z wejściem hdmi tylko z euro złączami. Jeżeli był już taki temat to proszę mnie do niego odesłac. Proszę o odpowiedź.


Pozdro
 

spoq

New member
tak jaK pomiędzy zdartym VHS a dobrym DVD ,tak jak pomiędzy zdartą kasetą a dobrym cd ,tak jak 19 latką a 50 latką itd ,różnica jest ogromna
 

silenthill

New member
kubaziomekPS3 napisał:
No właśnie czy duża jest różnica jakości obrazu na PS3 pomiędzy tv z hdmi a zwykłym tv z eurozłaczami. Nurtuje mnie to pytanie, ponieważ kupuje PS3 lecz nie mam tv z wejściem hdmi tylko z euro złączami. Jeżeli był już taki temat to proszę mnie do niego odesłac. Proszę o odpowiedź.


Pozdro


hmmm na początek włącz sobie gre na kompie najpierw w rozdziałce 800 na 600, potem ustaw na np 1280 na 1040 (nie są to idealne odpowiedniki ale zobaczysz jaką różnicę daje większa rozdzielczość)

choć pachnie tu prowokacją:)
 

kubaziomekPS3

New member
Jaką prowokacją nie wiem o co chodzi napisałem "ta" bo sie spieszyłem. Nie rozumiem przeciwko czemu miałaby to byc prowokacja. Jestem nowy i zadaje dużo pytań bo nie znam się zbytnio na konsolach. Może czasami źle formułuje pytania ale to wszystko. NIGDY NIE PROWADZIŁEM PROWOKACJI, a tym bardziej takiej, w której nie wiem o co chodzi?
 

silenthill

New member
inf

masz rację trzeba uszanować, że ktos dopiero zaczyna temat.
Więc chodzi o rozdzielczość aby móc obejrzeć coś w większej rozdzielczości trzeb tv dostosowany do takich właśnie parametrów. Na zwykłym tv otrzymasz rozdzielczość 720 na 576 i ani rusz do hd daleko


rozdzielczości hd to
1280x720, 1920x1080
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
kubaziomekPS3 napisał:
Jaką prowokacją nie wiem o co chodzi napisałem "ta" bo sie spieszyłem. Nie rozumiem przeciwko czemu miałaby to byc prowokacja. Jestem nowy i zadaje dużo pytań bo nie znam się zbytnio na konsolach. Może czasami źle formułuje pytania ale to wszystko. NIGDY NIE PROWADZIŁEM PROWOKACJI, a tym bardziej takiej, w której nie wiem o co chodzi?

Spokojnie, spokojnie Kubo-ziomku-ps3 posiadaczu ;) Faktycznie, nieprecyzyjnie zredagowałem swoją wypowiedź. Pisząc o prowokacji miałem na myśli samo pytanie postawione w temacie, a nie literówkę. Wszystko gra :eek:k: Jak napisali Koledzy Forumowicze, różnica między SD i HD, a zwłaszcza 1080 p, jest ogromna. Analogia do przejścia z VHS na DVD jest jak najbardziej trafna. Tu przechodzimy z DVD na BD :krol:

Wyobraź sobie ps3 jako bardzo mocny, szybki samochód, a tv SD jako blokadę, uniemożliwiającą osiągnięcie mu, choćby, połowy prędkości maksymalnej. Np. Porsche z serii 911, czy topowe BMW marnują się przy 80 km/ h, prawda? I tak właśnie jest z czarnulką podłączoną pod SD. Owszem, da się jeździć, ale nie po to kupuje się taki sprzęt, czyż nie ? :grin:

Reasumując HD to 1280x720, zaś Full HD to 1920x1080. Póki co, więszkość gier na ps3 działa "tylko" w HD, co i tak jest konkretnym argumentem za zakupem stosownego telewizora. Naturalnie, dla pełni doznań estetycznych, konieczne jest HDMI.

Pozdrawiam, Radek
 

kubaziomekPS3

New member
Dziękuje za pomoc zbieram na tv ze złączem hdmi. A tak swoja drogą to rzeczywiście źle postawiłem pytanie lecz nie miałem na celu rzadnej prowokacji. Temat do usunięcia.


Pozdro
 
Do góry