Czy doskwiera Ci brak śniegu? - ankieta

Czy doskwiera Ci brak śniegu?


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Pogoda w naszym kraju jakoś nie rozpieszcza, ani lata ani zimy, więc ku naszemu lepszemu samopoczuciu zaklinam forum i spowoduje opady śniegu :twisted:.

:krol:
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Po co komu w mieście śnieg to ja naprawdę nie mam pojęcia. No chyba że lubimy odśnieżać plac, ślizgać się na chodniku, marznąć i płacić wysokie rachunki za gaz. Jak dla mnie to , że nie ma ostatnio ani zimy ani lata jest jak najbardziej ok a nawet superduper ok. Jak chcę na pojezdzić na nartach,sankach itp to w górach jest śnieg albo nawet sztuczny daje radę a jeśli chcę upału to jadę na wakację. W mieście ani śnieg ani upał nie jest mi potrzebny:D Wiadomo że śnieg robi klimat ale jest mega niepraktyczny na codzień i bardzo upierdliwy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jestem za - mieszkamy w szerokości geograficznej gdzie zawsze był śnieg. Potrzebny jest też do wegetacji roślin i przyrody.
Ale również atmosfera jest zawsze niezwykła - zresztą jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słów :

sniegu_lodu_2209121.jpg


http://www.google.pl/imgres?imgurl=...=&sa=X&oi=image_result&resnum=1&ct=image&cd=1
 

szwajcar

New member
Trochę przeszkadza mi to, że by trochę na nartach pojeździć muszę do Czech zasuwać.

Popieram kiki, śnieg jak i mróz jest nam potrzebny.
Mniej chorób, szkodników, uciążliwych owadów i innych plag egipskich.
 

klolik

New member
Brak śniegu mi nie przeszkadza na drogach, chociaż od dziś zaczęło padać. Może na parapeta się wybiorę wkrótce.
Za to przeszkadza mi ten śnieg na forum. Nie da się tego jakoś wyłączyć :confused:

Co zauważam po wprowadzeniu śniegu na forum:
Zużycie procka 2 rdzeniowego 3,4GHz: 1rdz-75%, 2rdz-32% (wartości średnie). I tak jest non stop gdy strona jest włączona. Przeglądanie stron forum - strasznie zamulone :(. Irytacja - wielka :x.
A pomyślałby kto, że to tylko kilka zawianych pikseli. I gdyby nie powyższe to nie mam nic przeciwko.
Przed śniegiem zużycie procka minimalne - góra 20% (przy ładowaniu stron zwykle). Święty spokój i przyjemność czytania forum - ogromna :)

:hmm:Może jakaś opcja w ustawieniach? Włącz/wyłącz śnieg.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Hmmm nie jestem do końca pewien czy to wina śnieżycy na forum, ponieważ u mnie nie zużycie procesora podczas przeglądania forum ze śniegiem nie przekracza 8% też mam 2 rdzenie 3.0 Ghz, postaram się dodać opcję, wyłaczenia śniegu w ustawioeniach.

P.S. sprawdziłem na fire foxie użycie procesora dużo większe, dochodzi do 26%.
 

klolik

New member
No i ja sprawdziłem przed chwilą, wyniki:
Forum na FF - powolne (powiedziałbym zamulone) opadanie śniegu. Średnie zużycie obu rdzeni ok.52%
Forum na IE - śnieg zapie... równo śnieżyca czy jak :confused: , średnie zużycie procka 18%. Korzystanie z kompa ogólnie bezproblemowe.
Podobnie gdy włączone jednocześnie FF i IE razem zużycie ok 73%.
Wystarczy wyłączyć stronę hdtv forum i wszystko wraca do normy.

Sprawdziłem też czas opadania "płatka śniegu":
IE - ok. 4sek
FF - ok. 19 sek :shock:

Skorzystałem z zaniku prądu :x - reset kompa i wyłączone wszelkie programy dodatkowe i to samo przy śniegu na forum. Jak dobrze pamietam w zeszłym roku miałem to samo z tym śniegiem. A jak u innych?

__________________
Mała edycja i korekta:
Powyższe obserwacje wynikły z otworzonch wielu zakładek forum (inaczej się nie da czytać, przynajmniej ja nie potrafię). Za dużo zaległości się zebrało :???:
Przy otwartej 1 stronie z forum jest o wiele lepiej - procek góra 20% (ale non stop go żre). Co nie zmienia faktu, że w IE chodzi to płynniej i bez takiego zapotrzebowania na wykorzystywane MHz.
Nadal jestem za możliwością wyłączenia tego bajeru w ustawieniach profilu.
 
Ostatnia edycja:

franeek

New member
U mnie śnieg zamula strasznie ;) Do zawieszenia strony włącznie. Używam programiku Cacheman Xp - w graficznym okienku zużycie Rdzenia Graficznego często zapełnia się całe okienko i słychać że grafika jęczy :p procenty procka równiez ok 80
Wpadłem tu przypadkowo a tu proszę - a juz zacząłem mierzyć sobie speedmeterkiem transfer. NAwet wspomniałem żonce - czas zgrywać ważne rzeczy bo nowy systemik się kłania. Chyba trzeba to jakoś wyłączać w profilu jak jest taka możliwość. W pracy na służbowym kompie gdzie zarejestrowany jest admin (ordynator oddziału) - zwiecha totalna na skutek otwarcia kilku watków w osobnych zakładkach.
Zintegrowana grafika nie dała rady i jako że nie działa manager zadań (zablokowany)- był mały problem i mały opr.:roll:

śmigaaaaaaaaaaaa ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ps_user

New member
Bez reklam
Harris:
Na zużycie gazu to ma wpływ temp. a nie sam śnieg. W sumie to śnieg może okazać się izolatorem, który zmniejszy zużycie energi do ogrzewania, jeśli będzie miał odpowiednią konsystencj puchu ;) Jest tu jakiś fizyk?? ;)
Ja tam jestem za śniegiem, bo mam niedaleko górki na błoniach i mogę z dzieciakami na saniach pochulać.
Czasem ciężko z kolein pod blokiem wyjechać, ale cóż. ZIMA MA BYĆ :D
Łopata w ręce i jedziesz :)
 

PATIO

New member
Śnieg tylko na ferie i okres świąteczno - noworoczny , a później wole kiedy śniegu brak :) , jakoś łatwiej się żyje .
 
Do góry