Czy dobrze wybrałem?

TVfanHD

New member
Witam

Wybrałem sobie sprzęt do 35m salonu, czy ktoś z forumowiczów zna ten sprzęt?
Amplituner Yamaha RX-V371
Odtwarzacz Blu-ray Yamaha BD-S671
Zestaw kolumn Jamo S426 + SUB210

Czy to dobry wybór? Czy do 3000zł można coś innego wybrać? Może ktoś doradzi?:niewiem:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sprzęt w całości za słaby do twojego metrażu. Zarówno ampli, kolumny a o subie nie wspomnę. Przykro mi ale do 35 mkw to musisz sporo dołożyć. Jeśli iść w kolumny Jamo to min s608, ampli np. Onkyo 608/609, Denon 1912, Yamaha 771, HK 260/265, sub np. Jamo 360, JBL ES 250. Na tych zestawach już coś posłuchasz i jakoś nagłośni salon. Im większy pokój to więcej musisz wydać. Ten zestaw co napisałeś to może być na 15 mkw.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pozdro Krzysiu, jak zwykle :)

Siemanko:)


Fakt że gitarrra miał trochę większy metraż, ale sprzęt najlepiej jak byś komponował już z podobnego pułapu. Jak pewnie poczytasz to sam dojdziesz do wniosku że koszt średniego kina na taki metraż jest dużo wyższy niż zakładałeś. No niestety takie realia:( Min. to coś z tego co napisałem wyżej. Mocniejsze i lepiej grające kolumny są już dużo droższe.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Witam

Wybrałem sobie sprzęt do 35m salonu, czy ktoś z forumowiczów zna ten sprzęt?
Amplituner Yamaha RX-V371
Odtwarzacz Blu-ray Yamaha BD-S671
Zestaw kolumn Jamo S426 + SUB210

Czy to dobry wybór? Czy do 3000zł można coś innego wybrać? Może ktoś doradzi?:niewiem:

na początek to jak już pisali :
-zmiana amplitunera na 2 klasy wyżej ( Onkyo 6 , denon 16. , Yamaha 6.. Harman 2..
-same kolumny zbyt słabe ( min 608 )
-subik dobry ale do 15-20m2 , inaczej szukaj sporo mocniejszego

też mam pokój 30m2 i u mnie amplituner to Onkyo 609 , kolumny Visatona z 1x17cm basem ale bardzo mocnym i nisko schodzącym oraz sub Dali AW-8 , niby mały ( woofer ma tylko/aż 20cm ) , ale w kinie spokojnie nagłaśnia pokój 30m2 w połączeniu z dobrymi kolumnami

w 30m2 warto wydać kasę 5kzł aby mieć w miarę dobry efekt ( 2kzł- amplituner , 2kzł głośniki 5.0 +1kzł na suba ) w kinie domowym
 

TVfanHD

New member
witam

Trochę źle napisałem cały pokój ma 35m2 natomiast część telewizyjna ma 17m2 ( tv + kanapa + zestaw kina) Pochodziłem trochę po sklepach marketowych (saturn,mm,euroRTVAGD itp) a tam bida nic ciekawego nie znalazłem.
Na amplituner mam 1100zł max. za tą kwotę to kupić można jedynie: Yamahe RX-V373 lub Pioneer VSX-422 lub Denon AVR-1513 a co wybrać to nie wiem, osobiście skłaniam sie ku Yamaha.
Co do kolumn to też jestem ograniczony bo 1200 to max. więc chyba to jamo 426 z sub 210 to już chyba szczyty w tej klasie cenowej.
Co do odtwarzacza BR to chyba kupię coś pod kątem multimedialnym np. sony, samsunga aby miał wifi i możliwość przeglądania stron www, odtwarzania plików mkv, sbs3d itp. bo z telewizorem zostanę przy wyborze 52le830 + muszę dokupić okulary 3d - bo w zestawie nie mm niestety. TV myślałem jeszcze o samsungu 55se6800 (bardziej multimedialny niż sharp) ale przeczytałam forum a ja mam nasłoneczniony pokój to jednak bedzie sharp.
Może wy mając na zestaw kina domowego 3000zł złożycie coś innego?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja zamiast tego najniższego modelu Yamahy i kolumn Jamo wolałbym Denon 1612 + Quadral Quintas 5000 = ok. 2700zł, do tego sub Koda sw1000 i się mieścisz w kwocie. Odtwarzacz BD to można kupić za 300zł więc nie wliczałbym go w zadeklarowaną kwotę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krazy777

Member
Bez reklam
Weź Denon 1612 a do tego Koda 702 v.3 + sub 1000SW v.2 i do tego jakiś BD za 300zł i będziesz zadowolony. Albo Quadrale i potem kupisz sobie BD.
 

TVfanHD

New member
OK ten denon całkiem całkiem i znalazłem w dobrej cenie więc chyba będzie zmiana na denona 1612:)
Ale głośniki to pułap z sub to 1500 złmax.
A co myślicie o zestawie Taga Harmony TPS-600 + TSW-6150 jak to gra?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja bym wolał na razie suba odpuścić i skupić się na lepszych kolumnach. Pomyśl nad tym zestawem co napisałem wyżej. Tagi bym sobie darował bo możesz mieć w tej kwocie lepsze kolumny. A z suba jak chcesz koniecznie to właśnie z tanich ta Koda sw 1000. Chyba w cenie 300- 400zł nic lepszego nie dostaniesz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry