Czy do HD konieczna wymiana anteny???

Szambiarz

New member
Witam jestem abonentem cyfrowego polsatu. Posiadam zwykła dekoder echostar i zwykłą antene. Czy wymieniając dekoder na HD bede musial tez wymienic antene na jakąś specjalną?
 

fiaam

New member
"...Wczoraj 18:48 Szambiarz
Witam
Planuje przeniesienie się do N ale nigdy wcześniej nie miałem tzw. talerza. Nie wiem z której satelity odbierać sygnał z Astry czy z Hot Bird. Czym się różnią?..."


Wczoraj podobno nie miales do czynienia z "talerzem", a dzisiaj się okazuje, że masz CP, sciemniasz cos kolego... Antena może zostać ta sama.​
 

Szambiarz

New member
Po prostu wujek ma i sie pytał a nie chciałem komplikować tylko zwrócić uwage czytelnika na sedno sprawy. ale jesli chodzi o mnie to rzeczywiscie nie miałem doczynienia z satelitą.
 

czechoj

Member
żeby odbierać sygnał HD nie musisz zmieniac anteny i konwertera, zalecana średnica talerz to min. ok 70-80cm,
 

diabelek

New member
Dorzuce od siebie, iz mamy N na antenie po Wizji (zdaje sie, ze srednica 60cm, Polska zachodnia). Jest dobrze dopki nie ma bardzi zlych warunkow atmosferycznych = silny deszcz/snieg, porwisty wiatr. Wtedy pierwszymi kanalmi, ktore przestajemy odbierac sa kanaly HD.
 
Do góry