Czy Denon 2809 nadaje się do JBL ES ?

Jimmy

New member
Czy do głośników serii JBL ES 5.1 z frontami ES 80 i z subem ES250P nadaje się Denon 2809? Czy ktoś może to testował? Słyszałem taka opinię, że Denony się nie nadają do głośników JBL. Czy to prawda?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
nie rozumiem dlaczego miałby byc nie dobry.. kazdy ma swoja opinie najlepiej posluchac samemu ale watpie zebys slyszal jakies wielkie zmiany w stosunku do powiedzmy H/K moze "lepszy" bas ..
 

mobor

Banned
wszystko zależy od wielkosci pomieszczenia. Do tradycyjnego pokoju mieszkalnego spokojnie wystarczy 2809...tym bardziej że przewidujesz jeszcze dużego suba
 

Jimmy

New member
darkmajin napisał:
nie rozumiem dlaczego miałby byc nie dobry.. kazdy ma swoja opinie najlepiej posluchac samemu ale watpie zebys slyszal jakies wielkie zmiany w stosunku do powiedzmy H/K moze "lepszy" bas ..
Czy miałeś na myśli, że w Denonie jest "lepszy" bas niż w H/K, czy odwrotnie?
 

tomasz10

New member
Denon z tymi kolumnami śmiga doskonale można eksperymentować z BI-AMP calkiem inne efekty trzeba się pobawić ampli ale efekt jest naprawdę super
 

tomasz10

New member
Co prawda mam ES90 ale to tylko zależy od wielkości pomieszczenia ja mam 25m2 i pokoik dudni jak trzeba soczysty dynamiczny dźwięk,pure dyrekt idealny bi-amp idealny nie można narzekać tylko cieszyć się plynącą muzyczką.Ale żeby tak było trzeba Denonka 2809 naprawdę dobrze poznać bo możliwości jego są ogromne polecam super zestaw
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
jbl&denon

Mam pokoj 18m a w nim NARAZIE denona 1906 podlaczonego do JBL E 80 i resztta towarzystwa z subem 250w Northridge,dzwiek kina domowego to O JA PIE......E JAKA JAZDA!!!! LECZ CHCE I JUZ CZEKAM NA PRZESYLKE DENON 2809,z nadzieja ze bedzie jeszcze lepiej!
STEREO calkiem przyzwoite najczesciej 95% slucham na ustawieniu DIRECT lecz kino to juz na maxa ustawienia procz glosnosci tu max do -20 i sciany sie rozchodza! Nic nie buczy i kazdy szczegol do wychwycenia!
Dwie sciany mam z wytlaczanek do jajek zakryte plyta kartonowo-gipsowa oraz gruby dywan ,najtanszy sposob i to wedle powaznych magazynow hi-fi z lat 90 skuteczny aby poprawic swoj pokoj do sluchania w lepsza akustyke.:twisted: ps. sluchalem 2809 w MM i wlasnie podpietego do E 80 i to tylko zaostrzylo moj apetyt,lecz cena 3900 i z interneta 3399pln,to czekam.
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Sam Sobie Odpowiadam,dobre ;-)))

Wlasnie dotarl. W jednym kawalku i na dodatek wszystko dziala,ale tam dziala I TO JAK DZIALA!!!!!
MOJE JBL SERI N. SA WRECZ STWORZONE DO TEGO AMPLITUNERA DENON 2809.
Pierwsze wrarzenia,budowa imponujaca daje nam poczucie solidnego zakupu,mocny MOCARNY WYGLAD I DZWIEK.
Moc w porownaniu z 1906-430W ******* 2809-500W
druga rzecz to 1906 made in china
2809 made in japan.
Ustawilem w 15min za pomoca pilota od 1906.
Pilot orginalny troche jak na poczatek zakrecony,a meniu o wiele bardziej rozbudowane!!!!!
Podstawowe ustawienia na szczescie specjalnie sie nie roznia jest jak u denona. Ustawienia manualne na zabawe bajerami przyjdzie czas.
Dzwiek miodzio niby delikatny,lecz jak trzeba to jak WYKUrka wodna,to z fotela zmiata!!!
PIERWSZE WRAZENIE-ZAJEFAJNY!!!!!!!:twisted::twisted::twisted:
Cdn. :twisted::twisted::twisted:
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
cdn.-

Juz minelo pierwsze wrazenie a dzis mialem okazje poniewaz mam urlop pobawic sie tym urzadzeniem.
Pilot-wydaje sie ze to MASAKRA ale po dluzszym opcowaniu i zagladaniu do instrukcji daje rade! Podstawowe poruszanie sie po menu opanowane,a jak chce sie brnac dalej to do sciagi.
Automatyczne ustawienie mi do gustu nie przypadlo,WOLE SAM USTAWIC WSZELAKIE DZWIEKOWE DOBRA JAKIE DAJE MI TEN AMPLITUNER,
A DAJE!!!! OJ DAJE CZADU ZE HEJ:mrgreen::mrgreen::mrgreen::krol:
I tak metrowka i wlasne ucho a wlasciwie uszy bo to glownie one maja z tego urzadzenia czerpac przyjemnosc choc i reszta ciala czasem odczuwa masarz.
Po zabawie w ustawienia czas na muze itp.
na poczatek plyta wytworni DMP 20-bit music catalog standarty yazzowe,poczulem jak dzwiek nagle po zamknieciu oczu przeniosl mnie do klubu yazzowego gdzies w Ameryce.
Nastepnie Gladiator w dts, i o ja pier.....ale JAZDA!!!!!
Po pludniu czas na koncert na dvd i tu WITHIN TEMPTATION-BLACK SYMPHONY dts. -zamarlem a na koncu to nawet slychac jak milknie sprzet muzykow,takie swietne efektowo choc krotkie wylaczenie pradu,napiecia.-kapitalnie!
Wczoraj zdazylem juz trzy razy ZRESETOWAC USTAWIENIA bo trzy pietrowe menu w pilocie pochrzanilem a zanim sie kapnolem co przypadkeim przestawilem to troche trwalo,dis juz tylko
SAMA PRZYJEMNOSC!!!!!!!!
ZAKUP UDANY W 100%, o ile sie psuc nie bedzie.
Denon 1906 byl swietny ale DENON 2809 JEST ZAJE-FAJNY..!!!!!!:twisted: MI PASUJE.
 
Do góry